Skocz do zawartości

Navi na androida


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Automapa 1.7 z najnowszymi mapami 1312 w wersji beta (jest dodany nowy odcinek S8 - syców - walichnowy)
Ewentualnie starsze mapy w automapie. Sprawdzałem kilka różnych aplikacji i automapa sprawowała się najlepiej.
+ drogi, których nawet w google map nie ma :wink:  np. Rodzynkowa we Wro :P
Automapa mi pupke uratowała.

Mapamap z najnowszymi mapami nie pokazywała mi wielu ulic w małych miejscowościach, nie wiem jak ogarnia miasta, dlatego odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświedczenia powiem że najlepiej korzysta mi się z Oryginalnych map google +pakiet netu.. Działa szybko i jest dokładny, wcześniej miałem Sygica to porażka, nie dość że gubił się na drodze to w dodatku trzeba co chwila aktualizować mapy i bawić się w "witaminki" jeśli ma być darmowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie korzystałem z transferu. Szkoda mi $$ ;)

Tylko GPS, jasne - to tylko telefon, a nie dedykowane urządzenie, więc dłużej będzie łapał sygnał i czasem może go stracić... ale na to już nie pomoże zmiana programu, tylko i wyłącznie zmiana urządzenia ;)


Używam AutoMapy v1.4.1.0178  ale jak masz transfer w abonamencie , to Naviexpert jest też OK  (na Lotosie można na punkty wymienić i przetestujesz sobie 14 dni ).

 

Masz już 1.6 z witaminką ;)
Są na bieżąco z tymi sprawami, czekamy na 1.7 oficjalną, bo na razie beta tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie starcza mi moja , bo szczerze powiem że ostatnio używałem chyba jak na piknik jechałem ;)  W najbliższym czasie nie planuję wypraw w tereny na które musiałbym się wspomagać AM , więc pewnie jak ją znów będę potrzebował (piknik będzie?) , to będzie już "witaminkowa 1.9 "  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z AutoMapy i Navigona, Navigon jest płynniejszy i szybciej znajduje satelity ale jest mniej dokładny. Za to AM jest dokładniejsza ale muli i gubi się. Wszystko oczywiście w najnowszych wersjach. 

 

PS. Żeby nie było że AM mi muli bo mam slaby sprzęt, 4 x1,3ghz + 1gb ramu powinno spokojnie wystarczyć dla głupiej nawigacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Gio gdzie był jednordzeniowy proc i garstka ramu AM w wersji 1.6 działała ok. Więc dziwny masz problem luki ;)
Samo szukanie satelit zależy głównie od sprzętu.

 

Teraz mam coś ździebko szybszego ale jeszcze AM nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaka dokładnie wersja była AM, ale mocniej testowałem ją jakoś 3 miesiące temu, to na rondzie potrafiła pojechać sobie gdzie indziej niż ja, czasami za miastem, pojechała sobie w pole i krzyczy zawróć. Navigon czasami mi się wywala tylko, jak nie ustawię gdzie jadę, tylko zacznę przeglądać mapę.. Ale ogólnie zadowolony jestem z obu apek.

Niby od sprzętu zależy szukanie satelit ale navigon znajduje się 2 razy szybciej niż AM, nie wiem czemu ale tak jest, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

, to na rondzie potrafiła pojechać sobie gdzie indziej niż ja,

To może się zdarzyć każdemu, w każdej apce, na każdej nawi. Wystarczy, że będzie niebo zachmurzone (albo po prostu zła pogoda, las, dużo zabudowań) albo nie złapie dobrze satelit.

Nawet na dedykowanym urządzeniu coś takiego może się zdarzyć.

Ale oczywiście nie twierdze, że to jest powodem takiego działania.

Ja korzystałem od wersji 1.41 i nie miałem problemów, co nie znaczy, że inni ich nie mieli.

W ogóle na nowszych systemach były jazdy, albo nawet całkowicie złe działanie. Wtedy miałem andka 2.3.6

 

Dlatego warto aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wystarczy, że będzie niebo zachmurzone (albo po prostu zła pogoda, las, dużo zabudowań) albo nie złapie dobrze satelit.
Też o tym pomyślałem ale żeby +/- na co drugim rondzie? Po kilku ostatnich aktualizacja się to poprawiło, już rzadziej się to dzieje. Ale w pole dalej potrafi sobie pojechać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automapa I Tomtom najlepiej ustalają trasę ze wszystkich nawigacji które testowałem, chociaż najczęściej używam Sygica, który na domyślnych ustawieniach potrafi prowadzić przez pola, lasy, prywatne podwórka i co szersze śmietniki, byleby było bliżej :P . Galaxy s III fixa łapie w niecałą minutę i raczej nie gubi satelit, chociaż na innych telefonach bywało różnie. HTC Touch pro raz złapał mi fixa po dwóch godzinach...

Mastah: Pamiętam że był programik do sciągania map do Sygica na komputer, a później można wrzucić na telefon. Sygic downloader, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Automopie zainstalowanej w tablecie - i służy mi w ciężarówce. Jak dla mnie dobra mapa i nawigacja choć nie pozbawiona błędów , do innej navi jakoś ciężko mi się przyzwyczaić . Używana jest na codzień w pracy i po Europie więc myślę że jest to miarodajna opinia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Androida moim zdaniem najlepszy jest Naviexpert, mapy sa dokladniejsze niz w AM, uwzgledniaja wszystkie remonty, dodatkowo omijanie korkow, cos pieknego. Licencja mnie wyszla 60zl za rok wiec do przezycia, a pakietu w sieci mam 2GB, nigdy nie udalo mi sie przekroczyc, a codziennie odpalam nawi nawet jadac do pracy, coby mi korki poomijala. A w Play jest jeszcze Naviexpert Play, 14zl miesiecznie dopisuja do faktury (wiec mozna aktywowac tylko jak potrzebne nawet na 1 miesiac), a nie zjada transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Androida moim zdaniem najlepszy jest Naviexpert, mapy sa dokladniejsze niz w AM

 

ale mapy na AM są dokładnie te same, co na normalne nawigacje

nie ważne czy to android czy windows CE

 

W AM tez masz opcje informowania o korkach, objazdach itd... tylko trzeba kupić, a nie "kupić" albio mieć root'a :P

 

Chociaż naviexperta nie próbowałem. Chętnie sprawdzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...