Skocz do zawartości

wygłuszanie klapy bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

witam , szukałem trochę po forum ale nie udało mi się znaleźć..

czy wygłuszenie klapy bagażnika jak na tym zdjęciu /zapożyczone z forum superba/

jest wystarczające ?

czy jednak należało by :

- dać jakąś piankę z gms na te maty ?

- ewentualnie dać jeszcze jedną matę na tą kratownicę z profili ?

- ewentualnie dać jeszcze piankę od spodu na ten plastikowy panel która się zakłada na wierzch?

 

przy okazji spytam jeszcze

mam wyklejony bagażnik itd. matami bit. , niedawno wyłożyłem jeszcze wszystko filcem poroso , zrobiło się dużo ciszej .. , tylko teraz poczytałem sporo na temat mat/pianek gms które są pewnie lepsze od poroso -

pytanie - zostawić to poroso jeżeli jest przyzwoicie cicho , czy jednak je wywalić  /nie kosztuje ten filc tak dużo /  i nakleić na maty bit. którąś z pianek gms ?

 

wygłuszam auto skoda octavia II kombi.

 

 

http://legitime.home.pl/photo/forum/superb15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już robi po całości to można daćna plastik kawałki mat butyl z alu.U siebie po wyklejeniu na blachę butyl z alu + pianka,  na plastik butyl z alu. Klapa ciężka ale zamyka się pięknie.Dużo daje ten butyl na plastik od środka.Nic nie drży ALE w moim przypadku gdzie sub tylko uzupełnia pasmo sam się zastanawiam czy aż tak warto było robić.Całe auto po wygłuszeniu przytyło z 70kg spokojnie.Efekt oczywiście jest świetny w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi, no u mnie też diesel , jeszcze mam 2.0tdi a one mają twardsze i głośniejsze zawieszenie..

troszkę mnie ta wagą zmartwiliście , zobaczymy . siłowniki  i tak mi jakby lekko siadały szczególnie w chłody , auto ma już 6 lat  , co prawda przebieg dopiero 137tyś ale bagażnik otwieram bardzo często , może dlatego..

będę kleił i sprawdzał co  kawałek maty czy się jeszcze podnosi.. :D

ale żeby nie przesadzić z wagą to zostanę chyba przy macie na blachę i piankę na ...no właśnie na matę czy na plastik ,ewentualnie może i tu i tu , pianka nie jest ciężka chyba.. . aha , jaką grubość/który typ pianki dać ? kupiłem trochę gms02.

po przeczytaniu forum kupiłem również gms07 i gms011 i bede robił maskę od środka , podobno bardzo dużo daje , a jak się rozkręcę i bede jeszcze potrzebował to zajmę się ścianą grodziową. i bardziej to wszytko robie pod kątem wyciszenia auta niż audio . mam columbusa i jakieś tam głośniki troszkę lepsze z przodu , drzwi oczywiście wyklejone , robiłem to razem z bagażnikiem kilka lat temu , taśma tytan , wiem wiem , śmiać się będziecie , ale trzyma sie doskonale..

jakby ktoś jeszcze miał jakieś sugestie to bardzo proszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest duża powierzchnia (klapa) - gms-07 + pianka - ale pianka jak dla mnie 5mm to trochę mało.

Przy masce wielkiej różnicy raczej nie odczujesz chociaż warto zrobić - przy grodzi tak - warto też zrobić dach :)

Wagą się za bardzo bym się nie przejmował - siłowniki czy z matami czy bez i tak raz na jakiś czas wymienić trzeba - wymienisz to parę lat będzie z głowy - a koszt zamienników nie jest jakiś straszny - w Passacie jeśli dobrze pamiętam płaciłem jakieś kilkadziesiąt złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HaPe czyli co proponujesz na klapę ? gms011 ?  i gdzie kleić pianke według Ciebie ?

troszkę mnie zmartwiłeś tym że wygłuszenie maski niewiele da..

ścianę czym robić ? to samo co maska pewnie...?

 

mam jeszcze jeden problemik , tez szukałem ale jakoś nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi .

może ktoś mi wyjaśni czym wyciszac nadkola od zewnątrz ?  barankiem , matami? w skodzie mam też ori nadkola plastikowe , je tez czymś pociągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek - ja bym dał 07 i na klapę i na maskę - wg mnie wystarczy - na to pianka 5mm plus filc na kleju w klapę - i 07 + coś w rodzaju STP AK na maskę.

Ja nie odczułem nigdy zmiany przy wytłumieniu samej klapy - co nieco daje na pewno - takie "grosz do grosza… "

 

Grodź to kwestia tego ile tam masz miejsca żeby wyłożyć - da bym matę plus filc od wewnątrz, na zewnątrz na podszybie samą matę.

 

Nadkola - części plastikowej nie robię - to co za nimi to warstwa maty bitumicznej plus STP AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HaPe ta stp nie trzyma wilgoci oczywiście przy wyklejaniu na zewnątrz nadkoli ?

czy gms 011 to odpowiednik tej stp czy jednak po prostu gorszy/tańszy zamiennik ?

 

jak kleić gródź od zewnątrz , zdjąć ori maty ?  musze przynać że jeszcze się temu dokładnie nie przyglądałęm jak to w octavii jest wyciszone oryginalnie..


 

takie coś kolega mi podesłał jeszcze , to chyba jego auto tak było robione... , oczywiście traktuję to jako swego rodzaju perwersję...)))

https://www.facebook.com/...88029053&type=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STP AK nie tylko nie trzyma ale nie przyjmuje wilgoci.

 

Na grodzi pewnie masz filcową wykładzinę która jest przymocowana spinkami - tylko nie wiem jak z dostępem - mata tylko na gołą blachę bo inaczej to bez sensu.

 

Nadkola przednie robię tylko od strony kabiny/grodzi - tylne robię tylko od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .

parę dni temu pobawiłem sie matami i tak..

na początku dałem gms07 na maskę i następnie założyłem z powrotem ori wygłuszenie - efekt - ciszej raczej nie było , może ciut ciut.., ale dźwięk sie zrobił bardziej basowy /może przez to mniej przyjemny dla ucha na początku / i przeniósł się jakby w dół , za deskę..

 

następnego dnia zdjąłem z  maski ori wygłuszenie i  nakleiłem gms 011  i zabrałem się za klapę . na blachę poszła gms07 i gms02 a na plastik klapy dałem gms011. zostało mi jej trochę po robieniu maski i w zasadzie pokryło mi  całą pokrywę plastikową . oczywiście były to łączone kawałki.  efekt - dzwięk silnika jeszcze bardziej poszedł w bas , ale bez przesady , teraz stał sie bardziej wytłumiony , cichszy /ale niewiele /  i jeszcze bardziej przeniósł się za deskę czyli gródź.  a tył mnie bardziej zaskoczył , według mnie wygłuszenie klapy jeszcze bardziej wytłumiło odgłosy z zawieszenia , mogę chyba śmiało powiedzieć ze efekt klapy jest bardziej "spektakularny" od maski :wink: .

niestety to co mnie najbardziej wkurza czyli hałas od silnika dalej pozostał , na pewno inny , na pewno ciutke mniej ale.., co prawda mało jeździłem w te wolne dni , dzisiaj jak jechałem spokojnie rano do pracy /jeżdżę 25km poza miastem/ to wydaje mi się ze tak przy 85-90km/h ten dzwięk jest znacznie cichy , ale może to autosugestia...

no nic będę walczył dalej na pewno , chyba ze sie wkurzę i sprzedam auto.. :wsciekly:

patrzyłem na wygłuszenie ściany grodziowej od zewnątrz , jest tam bardzo ciasno do silnika i nie wiem czy uda mi się zdjąć ori wygłuszenie i nakleić maty , może to komuś zlecę niech sie pomęczy... , a jak nie to czeka mnie wyciąganie foteli i dywanu co wcale mi sie nie uśmiecha..

jeszcze raz dziękuje kolegom za pomoc i sugestie. , jakby co te będę pytał dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZA ZIMNO troszke.. , najpierw trzeba je dokładnie umyć i z dzień suszyć., maty zużyłem wszystkie.. trzeba dokupić będzie. na nadkola od zewnątrz  dać również najpierw gmso7 a potem 011? czy jednak tą STP ak ?

no i najbardziej mnie ta gródź martwi , bo widzę że bez niej jednak się nie obejdzie.. , nie wiem czy dam rade rozebrać te fotele itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...