Skocz do zawartości

Litraż podany przez peoducenta


chudy0000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie chodzi mi tu o wymiary czy litraż. Skrzynie robie pod swój bagaznik takze wymiary bedą takie jakie mi beda odpowiadac. Litraż znam bo producent podaje tylko właśnie czy do tego litrażu powinienem dodać litraż jaki zajmnie głośnik i BR? Czy producent uwzględnił juz ten dodatkowy litraż? Głośnik to infinity ref1260w (56,63L w BR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od producenta - jedni podaja objetosc glosnika, inni nie

w przypadku JBL/infinity robisz tyle ile podaje producent - zwroc uwage ze oni podaja konkretny wymiar tunelu itp

 

VENTED BOX VOLUME 

(INCLUDES DRIVER/PORT DISPLACEMENTS)

 

druga sprawa - w przypadku tak duzej skrzyni i tak przecietnego glosnika te 5l roznicy nie zrobi  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Podepne sie do tematu. Tez mam ten glosnik i zrobiłem skrzynie do niego 56.6 litra port 32hz tak jak radzi producent i.... Jestem rozczarowany po dziesiątkach ustwien wzmacniacza i radia nic sie nie zmienia, bas przeciąga nie jest przyjemny dla ucha nie rozumiem dlaczego tyle ludzi chwali ten glosnik. Dodam ze przesiadlem sie na infinity z magnata 38cm 2x4 ohm tez w skrzyni nr i tam bylo takie trzepniecie ze wycieraczki podskakiwaly na przedniej szybie o tylnej nie wspomnę. I teraz pytanie czy ta paczka na infinity jest za duza czy może port o mniejszej średnicy byl by lepszy? A może wytlumic jakas gabka w środku te paczke?

 

Port za maly, jak to zwykle bywa z zaleceniami producenta.

Ponadto, porownanie glosnikow 30 i 38 cm nieprawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, port zalecany przez producenta to kpina w 90% przypadków :) Jezeli go zmniejszysz jeszcze bardziej to raczej nic nie poprawisz...

 

A to ze ref 12' cudem nie jest i "powiek przy nim nie zmrużysz" to oczywiste... Choć da sie z niego troche miecha wyciagnac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eu.infinitysystems.com/tl_files/catalog//Infinity/Infinity-Car/Specsheets/Reference/Reference/1260w/REF1260W_PI_EN.pdf

 

Port f B = 32.0Hz diameter = 4" 102mm

tak to jest jak sie nie sprawdzi o czym sie pisze...

 

koncern H/K chyba jako jedyny z nielicznych zaleca dobre srednice tuneli w swoich projektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba ze naprawde za duzo wymagam od tego glosniczka...
to jest tak przecietny glosnik ze kolega szybko zmienil go na... 8" ;)

 

 

 


Paweł.. 1x 100mm dla 12" ? Bedzie ok? ... ?
to stadardowa rurka. to nie jest glosnik do db i wcale nie pompuje duzo. taka srednica jest optymalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...