Skocz do zawartości

10 mniej ratuje?


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę już tych spotów w radiu słuchać... W ogóle to kierowcy są traktowani jak jacyś zabójcy, którzy po mieście jeżdżą 100km/h i więcej i tylko polują kogo tu dziś rozjechać a piesi oczywiście jak te owieczki bez żadnej winy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


zawsze jest git ewentualnie delikatna korekta.

 

widać i Ciebie:

 

 

 


na stacji rżną z kasy :P

 

Bo:

 

 

 


słabo skontrowana śruba się luzuje ;)

 

U mnie przy 60-70k rocznie wychodzi to jak widac częsciej, i nie tylko mnie widac rżną.

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać i Ciebie:

 

 

 

 

Bo:

 

 

 

 

U mnie przy 60-70k rocznie wychodzi to jak widac częsciej, i nie tylko mnie widac rżną.

 

EOT.

kazdego rżną ja przy dostawczaku robiac takie same km geometria robiona nie czesciej jak raz na rok max ale kazdy robi ile uwaza tak samo jak wymiana oleju czy z wymiana filtrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc o delikatnej miałem na myśli odchylenie rzędu 1% mieszczące się w normie (jestem zbyt pedantyczny jeżeli chodzi o to :P )

ja po prostu sprawdził bym czy wszystko jest z nimi OK a nie jeździł co chwilę na korekty zawieszenia.

 

P!t3R jest na to prosty sposób...nie słuchać radia tylko płyty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, z którym biegam został wczoraj potrącony.

Przejście oświetlone, dobrze oznakowane. Jeden z kierowców zatrzymał się i ustąpił, kobieta nadjeżdżająca z drugiej strony tego nie zrobiła.

Efekt to pęknięta czaszka, złamane kręgi szyjne, pęknięty oczodół wraz z przemieszczeniem, złamane kilka żeber, wszechobecne szwy.

Na szczęście był dosyć mocno zbudowany i mieśnie nieco zamortyzowały uderzenie. Lekarze mówią o cudzie. Po takim wypadku nie miał w zasadzie prawa przeżyć.

10 mniej może nie uratowałoby całej sytuacji, ale pewnie byłby nieco mniej poturbowany.

Ja zdjąłem dzisiaj nogę z gazu. Jechałem nawet wolniej niż zakładane 50 w mieście.

Mieliśmy biegać razem, mnie niestety dopadła kontuzja stawu biodrowego. Mogłoby być różnie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie 10, a poprostu u nas ludzie nie potrafią jeździć , lub przesadnie się śpieszą...infrastruktury brak też ma na to wpływ.jak jadę krajową 30km w korku 30-40/h też się wk... i patrzę by nadusić. narazie raczej panuje nad tym, ale wk... się mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że ludzie wszystko robią za kierownicą czego nie powinni. Jedzą , gadają przez telefon, grzebią w nawigacji, grzebią w radiu, czytają notatki gazety ulotki i myślą - tylko szkoda że o nowym telewizorze szafie czy jatce z szefem , a nie o jeździe. Widzę to po znajomym. Więcej widzę na drodze niż on sam, mimo że wpatrzony jestem w lapka na regulacji lpg. Zmień pas na lewy bo autobus zaraz stanie, przyśpiesz bo mruga zielone dla pieszych zaraz światło żółte wskoczy, zmień pas na prawy bo 4 auta przed nami gość skręca w lewo, jedziemy dalej, jedziemy, hamuj k.....a czerwone !!! co ty śpisz ? - sorry zamyśliłem się. Ja pie.....le ręce opadają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj ładnie przepuszczałem pieszych co się zbliżali, ale pod koniec dnia prawie jednego zdjąłem z pasów bo wyszedł ,,out of the shadow''. Brakowało mi w zasadzie sporo żeby go dosięgnąć zderzakiem, ale ciepło pewnie miał po chwili. Powód? Tam, gdzie inni prawie się zatrzymują, chciałem skręcić w prawo na trzecim biegu. Koniec końców i tak stanąłem. Pokora czyni cuda na drodze.

 

 

Problem polega na tym że ludzie wszystko robią za kierownicą czego nie powinni. Jedzą , gadają przez telefon, grzebią w nawigacji, grzebią w radiu, czytają notatki gazety ulotki i myślą tylko szkoda że o nowym telewizorze szafie czy jatce z szefem a nie o jeździe. Widzę to po znajomym. Więcej widzę na drodze niż on sam, mimo że wpatrzony jestem w lapka na regulacji lpg. Zmień pas na lewy bo autobus zaraz stanie, przyśpiesz bo mruga zielone dla pieszych zaraz światło żółte wskoczy, zmień pas na prawy bo 4 auta przed nami gość skręca w lewo, jedziemy dalej, jedziemy, hamuj k.....a co ty śpisz ? - sorry zamyśliłem się. Ja pie.....le ręce opadają !

No nie każdy jest ogarnięty, jedni dalej by malowali antylopy w jaskiniach, inni nawet już się nie cieszą, że wynaleźli sterowanie mediami typu telewizor za pomocą myśli i szukają dalej.

 

Kulturę na drogach i tak mamy niezłą, a wyobraźni to w narodzie od pokoleń brakuje i tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo czekać nie trzeba. Jeb...na "kultura" śmigania obok zatrzymującego się przed pasami samochodu.

 

http://www.epiotrkow.pl/news/Potracony-na-pasach-trafil-do-szpitala,16963

 

i jeden z komentarzy:

 

Tak tylko nie piszą tu o wszystkim. Człowiek stał aby przejść na drugą stronę, na jednym pasie zatrzymała sie eLka obok samochód a Pani w matizie wyprzedziła auta i uderzyła pieszego. Wiec wjechała na pasy pomimo że inne auta sie zatrzymały przed pasami. To nie jest nieuwaga tylko bezmyślność i głupota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat przerodził się w dyskusję poprawy bezpieczeństwa polecam przeanalizować płytę / film Szkoła bezpiecznej jazdy goodyera + przeczytać książę Sobiesława Zasady Szybkość bezpieczna (najlepiej orginalne bo orlenoskie jest okrojone). Film x10 książka x2 , wcielić zasady w życie, zaczynając od poprawnej pozycji za kierownicą, oraz trenować w realu, analizować omówione przypadki. Każdemu się wydaje że umie jeździć, taka już męska natura. Nikt nigdy się nie przyzna że jest słabym kierowcą lub kochankiem :) Tylko że po roku, dość usilnych działań w kierunku wcielenia zasad kierowania, poprawnych zasad, odruchów, stwierdza się - " a wydawało się rok temu że jeżdzę dobrze" Mało tego, da się zauważyć że po takiej kuracji teoretyczno praktycznej mamy większą kontrolę na autem, dużo większą , ale rodzi się również spore poczucie pokory wpojone wprzez wspomnianą książkę.

Tylko jest jedno ale. Trenig trening trening wszędzie gdzie się da i jest bezpiecznie, samo suche czytanie czy oglądanie niewiele przyniesie efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ przeczytać książę Sobiesława Zasady Szybkość bezpieczna

Nawiązując do Pana Zasady i artykułu o nim:

 

http://biznes.pl/wiadomosci/raporty/najbogatsi-polacy-mistrz-kierownicy-ma-klopoty,5586605,1,5390011,442,news-detal.html

 

tutaj fragment:

 

"Zasada od lat przyzwyczajony jest do kierowania ludźmi oraz samochodami. I do bicia kolejnych rekordów. Uczestniczył w wyścigach na całym świecie, zajeździł prawie 100 aut, w tym ok. 50 porsche. Lubił udowadniać, że jest w stanie dokonywać rzeczy z pozoru niemożliwych. Trasę z Krakowa do Warszawy pokonał w 1 godz. 40 minut. Było to w 1967 r., na pustej drodze, a on prowadził porsche 911. Dziś skóra mu cierpnie na myśl o tym, co mogło się stać. Tego rekordu nikt do tej pory nie pobił."

 

Przy biciu rekordu miał już 37 lat.... dobrze, że się opanował i 3 lata później książkę wydał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wcześniej wspominał teraz kładzie się na kursach szczególną uwage na pieszych i ocene sytuacji na drodze jak i na czas reakcji. Zawsze instruktor mi mowił "nie śpiesz jest czas łatwiej Ci będzie nauczyć się rozpoznawać sytuacje na drodze ". Egzamin zdawałem na początku kwietnia tego roku.

 

Wysłane z mojego LG L5 CM 11 za pomocą Tapatalk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwie wyjechałem z domu i już miałem ciekawy materiał nagrany. 

 

Wieśniak dostarczający żarcie MUSI być pierwszy:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1HCaMayAB4I&feature=youtu.be

 

 

Ma ktoś, najlepiej darmowy i prosty w obsłudze program do edycji (wystarczą cięcia i przejścia) wideo? Użyłem Windows Movie Maker, ale przy zapisywaniu strasznie psuje jakość nagrania. Proszę o info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ma ktoś, najlepiej darmowy i prosty w obsłudze program do edycji (wystarczą cięcia i przejścia) wideo? Użyłem Windows Movie Maker, ale przy zapisywaniu strasznie psuje jakość nagrania. Proszę o info na PW

 

Też jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany.

 

VirtualDubMod LINK

Tak czy inaczej akcja powinna być moim zdaniem nastawiona na rozwijanie umiejętności uczestniczenia w ruchu drogowym (dotycząca każdego z uczestników). Nie mniej ważny jest stan techniczny pojazdu, nie tylko hamulców, o czym często się zapomina. No i chyba całość można podsumować jednym i niezaprzeczalnym... obserwacja, obserwacja i jeszcze raz obserwacja sytuacji na drodze i w jej pobliżu, chodniki, światła, przystanki, budynki użyteczności publicznej etc. pomaga to za równo w oszczędnej jeździe, poprawia nasze i innych bezpieczeństwo w ruchu (nawet w postoju! Warto spojrzeć w lusterko zanim otworzymy drzwi "na ulicę").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...