Skocz do zawartości

10 mniej ratuje?


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gucio, jak byś poszedł z filmem do WRD na policję i zgłosił to jako ujawnienie wykoczenia to pan z alfy dostał by nagrodę od 100 do 300 i być może dochodzenie o próbie wyłudzenia odszkodowania. Na ujewnienie wykroczenia za pomocą urządzeń foto, video, monitoringu itp. jest 180 dni. Gdybyś nie wychamował a miał byś film , on by dostał 100-300 natomiast Ty 300-500 i twoja wina.

a z jakiego artykulu pan z alfy by dostal ten mandat???

jakie k...... wyludzenie odszkodowania??? z jakiej racji niby ???bo Pan zahamowal a kolega nie wyrobil z pedalem hamulca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakie k...... wyludzenie odszkodowania??? z jakiej racji niby ???bo Pan zahamowal a kolega nie wyrobil z pedalem hamulca???

 

Z takiej racji iż hamowanie było wykonane w sposób gwałtowny , niewspółmierny do zaistniałej sytuacji a uszkodzony zderzak mógł być powodem takiego hamowania w celu doprowadzenia do zaplanowanej kolizji.

 

Masz jeszcze jakieś pytania ?

I nie pultaj się tak bo to nie jest mecz tylko forum.

 

Taaa już widzę jak Pan z Alfy mówi na Policji że "oślepił go inny pojazd" lub "wyczuwał że robi się mu słabo" lub "przeleciało zwierzątko" ... dosłownie cokolwiek ...a Maciek nie dostosował prędkości . 

Chyba odległości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przebiegający piesek :wink:

Kto wali z tyłu ten maluje oświadczenie i podpisuje mandat.

 

Tak samo jak się palniecie z kimś mijając lusterkami.Wystarczy bez zastanowienia zbliżyć się do krawędzi jezdni,zaciągnąć ręczny żeby został ślad hamowania,wezwać policję...pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że będzie oburzenie , chyba czas się doszkolić :)

 

Hamowanie w sposób powodujący zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienie - od 100 do 300 dudków

to sie doszkol,nawet jak by chcieli mu wystawic mandat to tak jak powalla napisal ze moglo zrobic mu sie slabo i musial zahamowac gwaltownie bo moglo dojsc np do zderzenia czolowego itp.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba odległości

 

Piszą prędkości bo ...gdyby jechał wolniej (dostosował prędkość do okoliczności) , to  by wyhamował .  To oczywiście teoria , bo jakby każdy zachowywał dużą odległość , to jak wyglądały by nasze drogi ? Pomiędzy autami po 100m wolnego  :rotfl:

 

My możemy sobie tutaj klepać do bólu , a te chciwe dziady (ITD, Policja , Straże miejskie, wiejskie itd) zmuszą nas do jazdy przepisowej , bo pomiarów prędkości już teraz jest sporo , a zapowiadają że to dopiero początek ...rabunku  :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, zdań tyle ile ryjów :) Ja też mam swoje. 10 dziur mniej w drodze ratuje. 10 sygnalizacji świetlnej więcej ratuje. 10km/h mniej w terenie gdzie jest dużo ludzi ratuje. 10km/h więcej na drogach gdzie niema ludzi ratuje. I tak można wymieniać. Powiem szczerze że nieda się jechać po Szczecinie 50km/h. Jest to nierealne ze względu na utrudnianie ruchu innym. Jeździ się normalnie 70-90 i jest ok. Ludzie mają swoje pasy, my swoje trasy :) Życie to nie GTA że ktoś jeździ po chodnikach albo strzela kałachem :) Większość wypadków jest przez pijanych kierowców oraz ludzi który mają klapki na oczach. Fakt że zdarzyło się nie jednemu z nas zagapić, ale no nie stało się nic, wypada tylko uchylić glacy i przeprosić za złe zachowanie. Więc nie żadne 10 ratuje tylko kultura większa ratuje nas wszystkich i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

My możemy sobie tutaj klepać do bólu , a te chciwe dziady (ITD, Policja , Straże miejskie, wiejskie itd) zmuszą nas do jazdy przepisowej , bo pomiarów prędkości już teraz jest sporo , a zapowiadają że to dopiero początek ...rabunku  :mur1:

Po co zmuszać? Racjonalne ograniczenia powinny być przestrzegane przez każdego z własnego wyboru. Problemem nie są kontrole i łapanki bo one muszą i powinny być. Problemem jest wstawianie głupich ograniczeń na bezpiecznych odcinkach. Oraz budowanie infrastruktury która zamiast stwarzać bezkolizyjny ruch, stwarza miejsce dochodów państwa...

P.S odnośnie tych 10 km na godzinkę mniej.  Zamiast promować akcję wielbicieli wskakiwania przed maskę niech zmierzą drogę hamowania przy 50km/h na równej i pofałdowanej drodze. Czuję, że to może mieć jeszcze bardziej kluczowe znaczenia dla bezpieczeństwa dreptaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast promować akcję wielbicieli wskakiwania przed maskę niech zmierzą drogę hamowania przy 50km/h na równej i pofałdowanej drodze. Czuję, że to może mieć jeszcze bardziej kluczowe znaczenia dla bezpieczeństwa dreptaczy.

Ale po co przecież Oni nie chcą naprawiać dróg(zbędne wydatki) tylko kroić kierowców(czysty zysk)!W dodatku w imię bezpieczeństwa.

 

Ps.Nie dajcie się doić,kupcie CB,uważajcie tak żeby nie dawać im satysfakcji.Niech im te drogie zabawki bokiem wyjdą.

Odkąd mnie zrobili niesłusznie na 200zł nie daje im satysfakcji.Nawet apteczkę i gaśnica wożę.Jak widzę to mówię na radiu kilkukrotnie gdzie się schowali.czasem powtarzam do znudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretor . Po pierwsze - to opisałem dwa przypadki - skutkowe i bez skutkowe. Cofnij do mojego 1 wpisu a zobaczysz o co kaman. Po drugie - To sprawdź. Wyhamuj bez uzasadnienia przed patrolem WRD lub ITD a odpowiesz innym i sobie na wątpliwości. I przyznasz mi rację. Gdybym nie wiedział co piszę to bym siedział cicho, ale taka już natura forumowiczów że wiedzą że dzwoni w kościele tylko że nie wiedzą w którym , a piszą jak by w nim byli i to oni dzwonili

 

Miałem jakiś czas temu pomysł założyć wątek i dyskutować na temat różnych zawiłych sytuacji drogowych ale widzę że dobrze przeczuwałem że tylko każdy by pisał " bo mu się wydaje" kiedy ja mam krzywe akcje drogowe pozrzucane na lapka i omówione przez policjanta z WRD i sprawy nie są takie oczywiste jak wszyscy myślą. Tymbardziej że puszczałem filmiki na lapku 20 osobą i tylko 2 dobrze interpretowały sytuacje podbramkowe w kwestii " powiedz kto na tym filmie by był winien kolizji gdyby do niej doszło"

 

Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretor . Po pierwsze - to opisałem dwa przypadki - skutkowe i bez skutkowe. Cofnij do mojego 1 wpisu a zobaczysz o co kaman. Po drugie - To sprawdź. Wyhamuj bez uzasadnienia przed patrolem WRD lub ITD a odpowiesz innym i sobie na wątpliwości. I przyznasz mi rację. Gdybym nie wiedział co piszę to bym siedział cicho, ale taka już natura forumowiczów że wiedzą że dzwoni w kościele tylko że nie wiedzą w którym , a piszą jak by w nim byli i to oni dzwonilkolego 

kolego przezylem trzy awaryjne hamowania gdzie w dwoch przypadkach Ci z tylu nie mieli tyle szczescia i pukneli gdzie mieli,i nigdy nie mialem problemu z policja ktora chciala pisac mandacik ale nie miala podstaw gdy pisali w notatce sluzbowej ze kierowcy zrobilo sie slabo.i nic nie mozna w tym przypadku zrobic,skoro uwazasz ze masz racje to twoja sprawa ja mam swoje racje jak kazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wyhamuj bez uzasadnienia

 

Nie ma czegoś takiego ...przy odpowiednim tłumaczeniu oczywiście. 

 

Chyba z miesiąc temu znajomy położył motocykl z własnej głupoty i przechodnie wezwali policję (ponoć groźnie to wyglądało) . Przyjechali i już chcieli walić mu 300zł  i 6 punktów za "stworzenie niebezpiecznej sytuacji ... czy tam kolizję/wypadek (  kolega był w szoku więc nie do końca do niego docierało co mówią )  lecz wiedział do kogo zadzwonić(znajomy policjant ale z innego miasta)  i ten mu poradził , by powiedział że pies mu wyskoczył i uciekł  .  Niebiescy oczywiście odstąpili od karania , bo sprawcą był "nieznany pies" !

 

Bezpłatne przywalenie do tyłu , to chyba tylko jak poprzedzający samochód ma światełka pociągnięte "czarnym szprajem"  lub ma jakieś cudaczne lampki bez homologacji , ot nie zauważyłeś żeby się zaświeciły , ba może nawet Cię takie niehomologowane oślepiły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam 10 mniej, w Poznaniu w ścisłym centrum już jest 30'ka

 

 

 


Wyhamuj bez uzasadnienia przed patrolem WRD lub ITD a odpowiesz innym i sobie na wątpliwości.

 

Dokładnie, już raz za to oberwałem, jak się odezwałem bo taka moja natura, to przeryli auto, i oberwałem kolejne za brak przeciwmgielnego, zanim znów się odezwałem, pan miło się zapytał, czy chce mieć test wydechu zrobiony oraz świateł i żadna stacja diagnostyczna w poznaniu badania mi nie zrobi, zanim nie wyprodukuje sobie świateł w wersji EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wyjeżdzasz 10 min wcześniej, nie spieszysz się, wrzucić ulubiony kawałek i w zasadzie masz wywalone. Na miejscu jesteś bezpiecznie i na czas.

 

dobrze powiedziane! nie rozumiem osób które wyjeżdżają do pracy/szkoły/kina itd w ostatniej chwili a potem pędzą jak szaleni bo jest korek a oni nie mogą się spóźnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam 10 mniej, w Poznaniu w ścisłym centrum już jest 30'ka

 

 

 

 

Dokładnie, już raz za to oberwałem, jak się odezwałem bo taka moja natura, to przeryli auto, i oberwałem kolejne za brak przeciwmgielnego, zanim znów się odezwałem, pan miło się zapytał, czy chce mieć test wydechu zrobiony oraz świateł i żadna stacja diagnostyczna w poznaniu badania mi nie zrobi, zanim nie wyprodukuje sobie świateł w wersji EU.

to jest wersja pesymistyczna w ktorej uzytkownik zaniedbuje auto :D:P a pozniej sie dziwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wersja pesymistyczna w ktorej uzytkownik zaniedbuje auto :D:P a pozniej sie dziwi :)

 

Nie, to jest tzw czepianie się w odpowiedzi na brak argumentów, światła w wersji usa a zaniedbanie auta to w moim przypadku dwie różne i całkiem przeciwne sprawy, chciałbym widzieć na tym forum drugą taką osobę , co zmienia olej w silniku co 8000km, robi geometrię przynajmniej 2-3x do roku, a świec zapłonowych posiada na wszystkie pory roku. A wydech... ciekawe ile osób wymieniło katalizator w swoim 14 letnim aucie, choć pewnie by się wtedy zdziwili, bo gazu nie wbijałem w dowód, więc o nim nie wiedzieli, mogliby sobie spaliny sprawdzać, w DE mi sprawdzili wydając zieloną umweltzone, dziwiac się tak niskiej normie CO2.

Swiateł przeciwmgielnych nie mam bo w USA ich nie przewidują, a nie uważam że są one niezbędne, mając 12'cie 15W zarówek pozycyjnych z tyłu świecących cały czas + 7 x 21W na stop. Przynajmniej nie należę do tych osób co je zapalają jak tylko się mgiełka w centrum pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu... gdy jeszcze byłem piękny a także młody :) ... a na radiowozach pisało MO albo Milicja, to w szkołach podstawowych już w pierwszych klasach częstym zjawiskiem były pogadanki i zajęcia prowadzone przez milicjanta. Była teoria i dość często praktyka w czym takim jak miasteczko ruchu drogowego a kurs i zdany egzamin na kartę rowerową były czymś nobilitującym wśród rówieśników. Zmieniły się czasy, zmieniły się zwyczaje... część ludzi ze zdrowym rozsądkiem zwyczajów i przepisów panujących na drodze się nauczy sama albo jako pieszy albo jako kierowca a reszta pewnie nie... to może by tak dla odmiany "10 więcej" dla podwyższenia średniej IQ i zddrowej selekcji w społeczeństwie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz Grzesiu. Edukacje o kulturze, bo przepisy to tylko dodatek, zachowania się na drodze powinno zaczynać się w przedszkolu, bo mentalności zatwardziałych "kierowników" już nie zmienisz. Zauważ, że 99,99% facetów nigdy nie przyzna, że są słabi w łóżku i są ch... kierowcami. Ot takie moje spostrzeżenie, ale sprawdza się.

Do tego na egzaminie zamiast pokazywania umiejętności wciskania klaksonu i przymusowej znajomości nazewnictwa świateł powinni wprowadzić obowiązkowy, tak samo wytrwale weryfikowany jak kiedyś słynna i potępiana koperta, egzamin z udzielania pierwszej pomocy! Pod tym względem skrajna tępota i znieczulica naszego narodu nie zna granic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest tzw czepianie się w odpowiedzi na brak argumentów, światła w wersji usa a zaniedbanie auta to w moim przypadku dwie różne i całkiem przeciwne sprawy, chciałbym widzieć na tym forum drugą taką osobę , co zmienia olej w silniku co 8000km, robi geometrię przynajmniej 2-3x do roku, a świec zapłonowych posiada na wszystkie pory roku. A wydech... ciekawe ile osób wymieniło katalizator w swoim 14 letnim aucie, choć pewnie by się wtedy zdziwili, bo gazu nie wbijałem w dowód, więc o nim nie wiedzieli, mogliby sobie spaliny sprawdzać, w DE mi sprawdzili wydając zieloną umweltzone, dziwiac się tak niskiej normie CO2.

Swiateł przeciwmgielnych nie mam bo w USA ich nie przewidują, a nie uważam że są one niezbędne, mając 12'cie 15W zarówek pozycyjnych z tyłu świecących cały czas + 7 x 21W na stop. Przynajmniej nie należę do tych osób co je zapalają jak tylko się mgiełka w centrum pojawi.

swiatla USA jak sama nazwa mowi sa homologowane w USA a nie w EU ale to tak jak piszesz kwestia dla uzytkownika estetyki,olej co 10tys norma dla mnie i wielu znajomych,geometria to nie wiem czemu ktos ma robic 2-3 razy do roku jak nic nie grzebie przy zawiasie,jak zmieniasz zawias na gwint i odwrotnie to tak jak ze swiatlami "chce to zmieniam",jezeli na przegladzie na analizatorze spalin nic nie wychodzi, to nie ma powodu zmienia kata,nie ma co sie burzyc tylko robic tak zeby bylo dobrze i nie robic co tobie nie mile,nigdy nie wiadomo na jakiego czubka sie trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie śmigam po śląskich drogach (dość znanych) tylko po wielkopolskich (troszkę lepszych) i co 4 miesiące trzeba geometrię poprawić, mimo że nic niby się nie rozwaliło, ani zerwało, a jednak trzeba ją poprawić bo się luzuje, szczególnie na mimośrodowej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie śmigam po śląskich drogach (dość znanych) tylko po wielkopolskich (troszkę lepszych) i co 4 miesiące trzeba geometrię poprawić, mimo że nic niby się nie rozwaliło, ani zerwało, a jednak trzeba ją poprawić bo się luzuje, szczególnie na mimośrodowej regulacji.

kazdy chwali co chce jezdzilem czasem przez wlkp i nie zauwazylem zeby jakosc drog byla jakas nadzwyczajna w stosunku do innych woj. a ta geometria to tak jak kolega pisze 

 

ale Ciebie na stacji rżną z kasy :P

słabo skontrowana śruba się luzuje ;) ja sprawdzam zbieżność raz do roku na wiosnę i zawsze jest git ewentualnie delikatna korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...