Skocz do zawartości

PowerBass S-12 - wzmacniacz/e - głośniki przód


damles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po przemyśleniach padło na ESX Vision V-900.4 w promocyjnej cenie 899zł :-)

 

Jutro paczuszka razem z PB 2XL-6C będzie u mnie :) - opisze wrażenia.

 

Hejka (to moj 1-szy post tutaj), wiec od razu Witam wszystkim!!! Bylem w takiej samej sytuacji jak Ty US.AMPS 1600.4 nie przypłynał ;/ i rowniez mi polecono ESX'a tylko ze Signum SX-4120. Mocowo identycznie, cena 770 PLN i na razie siedzi w bagazniku i go słucham (ale co to za odsłuch na seryjnym radiu) i sie zastanawiam czy wziasc jeszcze na odsłuch tego Vision'a V-900.4 i doplacic do niego? Jeszcze przedwczoraj bym tak zrobił ale wczoraj pojechałem własnie zeby zamontowac ten wzmak, oczywiscie pod seryjne radio 2DIN toyoty Avensis II i o ile przod gra w miare przyzwoicie (Hertz HSK 165) to w mostku suba JL Audio 10w3v3-4 300W w RMS nie pociagna .

Wziałem ze soba radio 1DIN Pioneer DEH-3600MP (został mi z poprzedniego samochodu bo ramke do toyki 2DIN->1DIN juz kupiłem) ale okazało sie ze po rozgrzaniu sie radia i podkrecenia volume w ok 50% i wiecej w glosnikach zaczyna trzeszczec, charczec i radio jest walniete. Zostawiłem je zeby zerkneli czy da sie naprawic bo duzo lepiej zagra niz seria z wyciagnietym RCA (0,5-1V) i wtedy sie okaze. Radio seryjne ma za niskie napiecie na RCA i daje za mało mocy do napedzenia suba.

Jesli radio naprawia to sprawdze tego Vision'a i doplace + wezme suba ale pewnie RE Audio SR-10D2 (JL mieli na stanie i chciałem sprawdzic jak całosc gra) a jesli radio bedzie walniete to chyba zostane z tym SX-4120 bo kase przeznaczona na suba i doplate do wzmaka bede musiał przeznaczyc na radio i pewnie bedzie to Alpine CDA-9884 (miałem nie przekraczac 600 PLN ale stwierdziłem ze dopłace ok 130 PLN chociaz do najnizszej serii CDA)

 

daj znac koniecznie jak chodzi Ci te ESX Vision

 

Pozdr.,disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie.

Co do wrażeń to nie wiele mogę powiedzieć bo na razie pod wzmacniaczem gra sam subwoofer ponieważ przód jeszcze nie założony.

 

Jest to mój drugi wzmacniacz (poprzednio CarPower 604) i czuć że daje więcej mocy.

Bas (co mi się nie podoba) jest twardy.

 

I właśnie chciałem się poradzić... bo nie ukrywam że nie leży mi bas grany przez PB. Czy z tym głośnikiem jest coś nie tak (zła skrzynia itp.) czy po prostu on ma taka charakterystyke? Siedzi w skrzyni 30l clozet i przy trochę głośniejszym graniu zamiast ładnie mruczeć - tłucze się.

 

Jeśli chodzi o przód - pod koniec miesiąca będą zakładane przednie głośniki. To napisze jak sprawa z ch1 i ch2 wygląda ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem :-) nie wymagam żeby mi włosy z głowy rwało.

 

Muszę się do kogoś z większym doświadczeniem przejechać - bo wg. mnie coś jest nie tak.

Mimo wszystko on powinien czysto grać a nie 'burczeć'.

 

No ja dzisiaj podłaczyłem wszystko pod ESX'a Signum SX-4120 i radio Pioneer DEH-3600MP (wywaliłem fabryczne) i w sedanie pieknie to gra. Na razie wrzuciłem do bagaznika JL Audio 10w3v3-4 bo RE Audio SR-10 D2 i ESX Vision V-900.4 nie przyjechały na rano ale przynajmniej zmieniłem radio.

Dzwiek jest fantastyczny, jeszcze nie miałem czasu sie tym wszystkim dokladnie pobawic bo spieszyłem sie i tak spozniony do pracy ale jak ustawie wszystko to sadze ze bedzie tylko lepiej.

Jesli chodzi o sub'a to raczej wezme tego RE Audio a wzmacniacz to jeszcze nie wiem. Bo jesli nie zauwaze roznicy miedzy nimi to nie bede dopłacał do V-900.4 a wtedy szybciej kupie sobie Clariona DXZ788 i ze sie tak wyraze bede juz "zrobiony"

 

Aha JL'a mam w standardowej skrzynce closed 20L z mdf'u - skosnej po obu stronach. Jak dla mnie gra super. RE Audio tez bede bral w takiej samej skrzynce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...