Skocz do zawartości

Mrugają światła, gdzie szukać problemu?


OliwerGalor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie. Posiadam Peugeota 1.4 HDI, wujek google podpowiada, że siedzi w nim alternator 150 A. Podłączony mam wzmacniacz 300 RMS 60A i skrzynia też 300 RMS. Kable spawalnicze 25mm2. Masa z bagażnika, blacha goła, lakier zdarty. Na wolnych mruga dość widocznie, potem się to niweluje. Wcześniej miałem kable 10mm2 to nie było to aż tak widoczne, przy zmianie na grubsze się nasiliło. Czytałem podobne tematy, ale wszyscy zalecali wymianę alternatora, ale ja przecież takiego słabego nie posiadam, gdzie szukać problemu?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewniając się żeby gafy nie strzelić muszę połączyć altka i karoserie z minusem w aku, racja? Z tym napięciem jeszcze. Zmierzyć przy włączonej mocno muzie i światłach i zobaczyć do ilu spada i po operacji z tymi masami dodatkowymi również zobaczyć czy jest poprawa?

Sory za głupie pytania, ale dopiero zaczynam!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwane "big three" to połączenie + alternatora z + aku, - aku z karoserią oraz karoserii z silnikiem. U ciebie chodzi głównie o poprawę połączenia aku-karoseria gdyż masz minus do blachy w bagażniku.

Co do pomiarów to dokładnie tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się nie widziało te 150A ale we wszystkich przypadkach (modelach)Peugeotów od 2001 do 2007 z silnikiem 1.4.hdi jest 128A .

Sprawdź oznaczenie na alternatorze u siebie dla pewności.

Po drugie 128A to i tak bardzo duzo prądu i nie ma możliwości żeby przy Twoim setupie coś przygasało jeśli jest wszystko sprawne.Sprawdź dokładnie jak chłopaki piszą wyżej instalację bo coś jest nie halo z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób to:

 

a unikniesz problemu... Na łączeniach przewodów, klem jest wiele czynników stwarzających problem prądu w aucie. Sam z tym walczyłem, nie wierząc w tak wielką moc tego procesu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...