Skocz do zawartości

Dobry closed subwoofer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ma ktoś z Was zamknięty subwoofer (closed)? Chodzi mi o to, że moja alpina nie daje sobie rady już przy mojej muzyce, gra strasznie brzydko, a czytałem, że do muzyki rockowej polecany jest tzw. closed sub, czyli skrzynia zamknięta. Może poleci mi ktoś coś dobrego do 300-400 złotych z mocą RMS od 250 W? Może być używka, będę bardzo wdzięczny.

 

 

 

Wzmacniacz - BLAUPUNKT VELOCITY VA 2100

Głośniki przód - seria

Dotychczasowy subwoofer - /////ALPINE SBE-1243BR

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chodzi mi o to, że moja alpina nie daje sobie rady już przy mojej muzyce, gra strasznie brzydko, a czytałem, że do muzyki rockowej polecany jest tzw. closed sub, czyli skrzynia zamknięta.

Niejednego suba w br słyszałem, który sobie radził w rocku i metalu.

M.in. Cerwin Vega Stroker 15"

 

Ze swojej strony mogę polecić Cervin Vega Vegę 124 i w zasadzie jego następce IT12.0.

Podobnie całkiem dobrze radził sobie RFR1412 od Rockforda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że mój z BR strasznie fałszuje, buczy itp., a mi zależy na krótkim, mocnym basie.

Zorientuj się czy w twojej okolicy jest ktoś z lepszym sprzętem i spytaj czy da radę podłączyć go u Ciebie(w sensie sub). Przekonasz się czy jest różnica.

 

Dobry głośnik, w prawidłowo dobranej skrzynce zagra jak należy, niezależnie co to będzie za obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dobry głośnik, w prawidłowo dobranej skrzynce zagra jak należy, niezależnie co to będzie za obudowa.

 

No tak tylko chyba jest jakaś różnica pomiędzy BR, a closed. Chyba grają inaczej.

 

Co do kogoś z lepszym sprzętem, to niestety nie znam nikogo takiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.strefacaraudio.pl/topic/27913-kompletujemy-zestaw-ca-do-naszego-samochodu/

 

Musisz się wybrać do zakładu CA (lub na spot jakiś )  i wrzucić kilka skrzynek do swojego auta, bo tak tylko dobierzesz najlepiej dla Ciebie grający subwoofer. 

 

Poczytaj też co to za muł ten ES300 

 

No i jak już masz tego Alpine , to może zaślep ten BR i posłuchaj , potem zmniejszaj objętość obudowy (ładuj do środka np. 1litrowe  kartoniki mleka  :wink: ) i słuchaj , a może trafisz na "swoje granie" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No i jak już masz tego Alpine , to może zaślep ten BR i posłuchaj , potem zmniejszaj objętość obudowy (ładuj do środka np. 1litrowe kartoniki mleka :wink: ) i słuchaj , a może trafisz na "swoje granie" ?

 

 Nie wiem jak to się robi i nie chcę go zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...