Skocz do zawartości

Cerwin Vega 84


greg-si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem właśnie głośniczek jak w tytule. Jest to 8' który ma nie bagatelną moc 250W :padam: Nie chodzi mi o konkretny projekt obudowy tylko o analizę w ile litrów wpakować ten głośniczek. Parametry głośnika sugerują zamkniętą ale odpada. Widać to na zdjęciu. Producent podaje parametry:

Skuteczność 90dB

250W RMS

Z 4ohm

Re 3,5ohm

Fs 35Hz

Qts 0.323

Qms 4.56

Qes 0.865

Vas 19,82l

xmax 15,2mm

zakres pracy 25-500Hz

Głośnik zajmuje 1,13l

Cewka 2' spory magnes robi wrażenie.

Na fotce widać symulacje w różnych obudowach. Chciałbym go wsadzić w jak najmniejszą obudowę. Closed odpada z miejsca. Resztę widać. Symulowałem dla 20L przy 35Hz i 40Hz. Wykres bardziej mi imponuje przy 40Hz lecz chciałbym uzyskać niższe zejście więc pasowałoby 35Hz. A może jakoś inaczej to ugryźć i wsadzić w jakąś inną obudowę z innym strojeniem? Muzyka każda z nastawieniem na niskie zejście czyli czarna nuta.

Czekam na wasze propozycje. Im więcej propozycji tym bardziej obiektywna obudowa.

Pozdrawiam

pul.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...
  • 2 lata później...

Kotlet miesiaca. :D

Moze ktos opisac wrazenia z odsluchu tego glosnika? W jakich skrzynkach to mieliscie/sluchaliscie? Jest mowa o klozecie, producent nie przewiduje takiej opcji.

Do gry jakiego przetwornika bardziej popularnego mozna ten sub porownac? Bede wdzieczny za kazda opinie sluchaczy/posiadaczy tego przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...