Skocz do zawartości

Nie grają głośniki od strony kierowcy


Lokiszta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję pomocy bardzo podobało mi sie radyjko SONY CDX-GT929 dwa dni temu je sobie kupiłem wszystko było ok do momentu gdy dzis jak się nim bawiłem nagle zaczeło buczeć z głośnika z mojej strony po czym na wyświetlaczu pojawił sie komunikat failure.Zgasiłem go popsrawdzałem kostki wszytko ok i wtedy po załączeniu znów zaczeło buczeć poajwił się napis faiulure i zaczeły grać tylko głośniki od pasażera cała strona od kierowcy nie gra.Grzebałem dzis cały dzień ale nie doszedłem co sie mogło stać.Przy wyłączneiu radia też buczy z głośników od stroy kierowcy ale nic nie gra.Co się stało czy coś się spaliło.Czy moge coś sam zrobić.Autko to Audi a4 b6 .

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - mysle ze nie w tym dziale  twoja opowiesc powinna sie znalezc. Ciut wyzej masz inny dzial dla poczatkujacych.

 Wracajac do tego tematu co zaczoles - mwisz ze siedziales caly dzien i nie wiesz co sie stalo - a czy podstawowe czynnosci zrobiles ? czy wzioles miernik w lape  i dokonales  pomiaru ? czy w instrukcji do radyjka przeczytales  co znaczy ten napis ? Zapewne  nie bo dzien dla ciebie to za malo. 

Tlumaczenie tego co ci wyskoczylo jest takie: "Typowe uszkodzenie ktrógeś z kanałów, może być spowodowane zwarciem tóregoś z torów fonii lub upływności elektrolitów zastowanych na wyjściu w radiu jak i uszkodzeniem samych cewek w głośnikach" - raptem  1min szukania po internecie

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli podpiol inne radio tylko pod te same glosniki i pod te same kabelki to raczej bedzie to wina radyjka.  Mo\e jeszcze sprobowac  tanimi filtrami i zobaczyc czy bedzie poprawa. jesli nie to radio do naprawy.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że go zabrałem grzebałem grzebałem przy kostce od głośników i nagle coś zagadało moja strona.Ale tylko jakby w jednym położeniu jak wpiąłem do końca nagle zaczęło buczeć znów faiulure i nie działa mowie co grane kostka nowa brak luzów ale zawsze działało w jednej pozycji i trzebało to wyczuć
I nagle mnie oświeciło pisałem ci o tym tam było radio kasetowe potem ktoś wsadził concerta doczytałem,że concert ma wyjście tylko na dwa głośniki i żeby grał wystarczy połączyć dwa przewody czyli było podłączone tak przedni głośnik z tylnym prawym i tak samo z lewą stroną.Wszystko to porozpinałem tak, że każdy kanał jest osobno tak jak było fabrycznie i co się dzieje grają wszystkie oprócz lewego tylnego.Pytanie dlaczego coś wyczytałem,że w tych autach jest jakiś wzmacniacz w lewym tylnym głośniku ale nie wiem o co chodzi może ty coś doradzisz ale już mnie chcieli naciągnąć że niby końcówka.Te radio ma funkcje złego połączenia a te stare nie chodzi mi o DALCO i zawsze będzie grało tu musi być wszystko połączone grzecznie.Pytanie dlaczego nie gra lewy tył?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie ma łatwo nadal nie potrafię dojść do tego niby przedni lewy działa ale szumią w nim delikatnie głośniki nie przeszkadza to jak zrobi się głośniej tylni stoji coś jest żle podłączone bo wyskakuje faiulure a to błąd połączenia głośników.W kostce iso głośnikowej napewno wszystko dobrze podłączone wychodzi 8 przewodów czyki 4 kanały tak samo jak w sony.Zrobię zdjęcia może ktoś coś wyczaji nie znalazłem żadnego wzmacniacza, który podobno steruje tylnymi głośnikami jest kostka mini iso ale co z tego jak nie ma z niej wyprowadzonych przewodów do wzmacniacza tak jakby wogóle go  w tym aucie nie było i tak może być pytanie jakie tu było oryginalne radio bo możliwe,że był kaseciak wtedy nie było wzmacniacza no i takie zgadywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...