Skocz do zawartości

Świszczący clarion dxz 958 rmc


P!t3R
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kłopot z clarionem. Po odpaleniu radia i silnika słychać świst w tweeterach. Chodzi o to, że na wcześniejszym radiu - Alpinie, nie było i nie ma tego efektu, problem pojawia się po zapięciu clariona. Od razu trzeba wykluczyć kostkę z wyjściami RCA bo podmieniałem inną i jest to samo. Też masa RCA jest ok bo było to sprawdzane. Może ktoś miał taki przypadek ze swoim clarkiem i podpowie jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo kiedy masa zasilania radia i wzmacniaczy była brana z innego punktu (różnica potencjałów masy karoserii -> ogólnie słaby kontakt masy w instalacji elektrycznej)

 

pomogło podpięcie masy i plusa z jednego punktu (dla zasilania radia i wzmacniaczy), dodatkowo poprawiłem masę (dodałem porządny przewód aku -> buda) i oczyściłem powierzchnię styku

 

było dokładnie to samo, na innych radiach bez problemu, na clarionie świst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie zwiazane z tematem swiszczenia. Mianowicie czy jest jakas szansa - jesli jest niech jakis mędrzec mnie to wyjasni- czy mozna jakims cudem uwalic mase rca we wzmacniaczu?! Dodam tylko ze wszystkie mody i jakies przepinki kabli nawet rca byly robione na odlaczonej klemie. Odnosze sie tutaj do autora tematu bo cyrki sie dzieja i nie mozemy znalesc przyczyny. A pewien czlowiek zekl ze moze to byc masa rca w piecu. Wiec jak to jest naprawde?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Jacek, że żart, tym bardziej, że wcześniej wszystko hulało dopóki... No, dopóki się nie zepsuło. Wjechał nowy wzmak i problem zniknął. Dobrze, że kłopot rozwiązany bo ten świst turbiny w głośnikach był irytujący. To było prawie jak R-sound w nowych renówkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...