Skocz do zawartości

Rockowa Vectra


FUBU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz w okolicach wakacji planuje przesiadke z mojej leciwej R19 do Vectry B w hatchbacku. Wiadomo czasu mnostwo ale ze ja zawsze w goracej wodzie bylem kapany wiec temat zakladam juz teraz coby bylo DUUUUUZO czasu na przemyslenia i sugestie :hyhy: Zaczynajac od podstaw, przewiduje okolo 2000 zl na zrobienie wszystkiego czyli sprzet plus tlumienie i inne duperele. Muzyka jakiej glownie slucham to Rock, Metal, Punk Rock i inne tego typu gitarowe brzmienia (jak ktos chce przykladowe zespoly to prosze: Metallica, AC/DC, Guns'n'Roses, Van Halen, Pink Floyd) aczkolwiek czasem czlowiek chcialby posluchac tez radia, czesto jak z panna jezdze to mimo tego ze ona tez preferuje rockowe brzmienia to jednak leci jakas eska czy inna planeta fm na ktorych to stacjach leci pop czy inna muzyka klubowa. Pozatym ja tez lubie czasem zapuscic sobie cos co dobrze mluci :P Generalnie troche sie tu po forum rozejrzalem i doszedlem do pewnych wnioskow ktore ewentualnie prosze o skorygowanie :]

 

Jako jednostke sterujaca chce pozostawic to co mam obecnie czyli Pioneera DEH-4000UB. Tak wiem, ten pomysl zostanie przez wiekszosc zjechany bo nie widzialem jeszcze nikogo w sumie kto by sie tu dobrze o pionkach wypowiedzial. Ale to musi zostac chociazby z tak blachego powodu ze nie bede mial komu to sprzedac a jak bym mialo radyjko lezec w szafie to by mnie krew zalala na mysl o kasie jaka na nie przeznaczylem.

 

Do przodu myslalem o znanych i lubianych i polecanych przez wszystkich u-Dimension EL Comp 6. Tylko moje pytanie, jak one sie sprawdzaja w takiej muzyce jak moja? Moze ktos ma jakas lepsza propozycje w podobnej cenie? +/- 20-30 zlotych jakby kogos margines bledu interesowal :) Oczywistym jest ze drzwi zostana wytlumione a glosniki pojda w miejsca fabryczne (czyli woofer na dole, tweeter przy klamce tak jak fabyka sobie zyczy) bo sprzetu z zewnatrz ma nie byc widac ze wzgledu na to ze auto stoi pod blokiem. Pozatym jak sobie mysle o tworzeniu slupkow to mi sie odechciewa :P

 

I na tym etapie pojawia sie problem/pytanie. Czy w takiej muzyce przyda sie sub w bagaju? To pytanie kieruje do bardziej obeznanych z tematem instalacji CA :)

 

Osobiscie wydaje mi sie ze MIMO WSZYSTKO troche bassu nie zaszkodzi (ale podkreslam ze mi sie tylko tak WYDAJE) zatem sub potrzebny bedzie. Zatem poczytalem troche pomyslalem i stwierdzilem iz jakas ladna 10" nie zaszkodzi :) Moj wybor padl na glosnik RE Audio RE-10 D4 na forum wiele osob go chwali, jest pooc bardzo uniwersalny. Jak powszechnie wiadomo taki glosnik musi w czyms siedziec. Poczytalem troche o roznicach miedzy BR a zamknieta i doszedlem do wniosku ze bardziej mi odpowiada zamknieta skrzynka. Wtedy tez rzucily mi sie w oczy tematy z zywica i stwierdzilem ze jest to bardzo fajna sprawa bo jednak bagaznik chce miec. Google w ruch i znalazlem to co by mnie interesowalo :P

 

http://img95.imageshack.us/img95/4241/sub1ct0.jpg

 

Taka konstrukcja mysle ze bylaby dobra oczywiscie chodzi mi mniej wiecej jak to ma wygladac bo wiadomo ze moj odlew zapewne wygladalby nieco inaczej :P Czy wedlug was takie cos zdaloby egzamin? :P

 

Teraz nastepna wazna sprawa czyli zasilenie tego wszystkiego bo wiadomo ze bez wzmaka nie ma co sie bawic. zgodnei z rada jaka byla w FAQ Nazara Zdecydowalem sie na 4 kanalowke zeby zasilic przod a pozostale kanaly zmostkowac pod suba :) No przyznam sie ze tutaj moglem troche na pale wybrac aczkolwiek rzucilo mi sie w oczy w kilku miejscach na streie ze ludzie nie narzekali na ten wzmak. Dlatego wybor padl na u-Dimension u-Glow 4075 v.2 Cena atrakcyjna a mocowo tez nie wypada zbyt cienko wg danych producenta :)

 

Tak by sie to generalnie prezentowalo, kable jakies do tego by sie dobralo aaa i jeszcze czy jest wymagany Kondensator? :) Jesli tak to jakis 1F dietz zapewne by zagoscil :)

 

A teraz panowie szlachta, czekam na opinie, sugestie co do takiego sprzetu :) Mysle ze jak na piewszy raz nie byloby zle i sprzet posluzylby mi kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sub 10" w zamknietej bedzie bardzo dobrym wyjsciem, z subem muzyka nabiera masy :hyhy:

co do wzmakow to moze mikro dimension element??

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...33&pid=1574

i dla subika monoblok z seri element

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...33&pid=1576

dwu knalowka 400zl a mono 800zl. nie widzialem tych wzmakow na oczy ale ta firma chyba wpadki nie miala,

glosniki z serii element beda uniwersalne,

 

[ Dodano: 2009-01-21, 00:30 ]

sub 10" w zamknietej bedzie bardzo dobrym wyjsciem, z subem muzyka nabiera masy :]

co do wzmakow to moze mikro dimension element??

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...33&pid=1574

i dla subika monoblok z seri element

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...33&pid=1576

dwu knalowka 400zl a mono 800zl. nie widzialem tych wzmakow na oczy ale ta firma chyba wpadki nie miala,

glosniki z serii element beda uniwersalne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwu knalowka 400zl a mono 800zl. nie widzialem tych wzmakow na oczy ale ta firma chyba wpadki nie miala

 

 

Jak pisalem w pierwszym poscie CALY budzet to MAKSIMUM 2000zl. Same te wzmaki to 1200zl przez co nie zmieszcze sie z budzetem. Pozatym z 2 wzmakami jest za duzo niepotrzebnej roboty skoro jedna 4-kanalowka zalatwie sprawe. Chetnie rozwaze innego wzmaka ale w podobnej kwocie jak ten glow i tez 4-kanalowego, nie chce sie rozbijac na 2 wzmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm no fakt polaczenie rownolegle i szeregowe, za pozno tamtego posta pisalem nie myslalem juz :) A takto generalnie taki zestawik moze byc? Zagra to dobrze i rockowo? Moze jakies sugestie co do zmiany suba albo czegos? Decyzje nie sa jeszcze ostateczne i mile widziane sa jakies sugestie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifonics to nie ma za duzo wspolnego z jakością dźwięku (wielokanałowki ).

Celowałbym w udimensiona, bądź z uzywek piękne xtanty na alledrogo ostatnio goszczą, moze szukać coś z oferty genesisa czy audisona ?

Najlepiej wrzuc kilka propozycji, ktore ci odpowiadaja ze wzmaków i sie zasądzi co bedzie dobre. Aczkolwiek glow czy moze junior będą grały bardzo poprawnie jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

HERTZ ESK 165 (400zł) + U.S.Amps XT-1600.4 (1000zł) + RE Audio SR-10 D2 (500zł) i było by fajne granie ale zostaje tylko 100zł na kabelki i tłumienie a to trochę mało :/

Chyba że wszystko kupisz w jednym miejscu i dostaniesz jakiś rabat :)

Zamiast hertzów mogę jeszcze polecić SL165w/Neo25 (290zł) a więc stówka w kieszeni a też dość przyjemnie grają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to muszę pogratulować kamratowi z Łodzi podejścia do tematu! Bo Twój pierwszy post powinien zostać jakoś wyróżniony jako przykład dobrego zapytania na forum stylu pomóżcie w doborze sprzętu...

 

I jak widać można... po lekturze forum i gogolowaniu od razu człowiekowi pomysły wchodzą i jest od czego zacząć!

 

A skoro chcesz zestawik odseparowany z subem 10" na czterokanałówce to w piątek posłuchasz sobie muzy u mnie i zobaczysz jak taki sprzęt śmiga... co prawda u mnie "troszkę drożej :) " wyszło, ale niw mówie że masz taki sprzęt kupować, a tylko odsłuchać np. jaka jest różnica przy rocku z subem lub bez...

od razu mogę powiedzieć, że jak posłuchasz najpierw u mnie bez suba, to przez PB-2XL-6c uznasz że nawet nawet, ale jak się dołączy suba to wtedy będziesz miał takie samo zdanie jak ja :)

 

Co do zostawienia PIONKA to ja akurat popieram.. ale to moje prywatne zboczenie... no i inne klocki też wporzo z tych co zaproponowałeś, więc tylko brać się do roboty...

 

oczywiście służę pomocą przy montażu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE Audio SR-10 D2

 

Hmmm czy 300W bassu do rocka to nie bedzie zbyt wielka przesada? :) Mimo wszystko bardzo lubie i cenie sobie brzmienie gitar a przy takim subiku by moglo byc dosc duze jebudu :/

 

U.S.Amps XT-1600.4

 

No tez rozwazam ten wzmaczek jest do kupienia za 900zl nowka w tym sklepie co jest tez ten hifon pokazany przez maciatego :)

 

HERTZ ESK 165

 

Hmmmm hertze powiadacie, nie wiem czemu ale Hertze nieodzownie kojarza mi sie z techniawka i innymi tego typu :) Ale moze sie nadadza do rocka? propozycja do rozwazenia :)

 

[ Dodano: 2009-01-21, 21:44 ]

Przede wszystkim to muszę pogratulować kamratowi z Łodzi podejścia do tematu! Bo Twój pierwszy post powinien zostać jakoś wyróżniony jako przykład dobrego zapytania na forum stylu pomóżcie w doborze sprzętu...

 

I jak widać można... po lekturze forum i gogolowaniu od razu człowiekowi pomysły wchodzą i jest od czego zacząć!

 

Hehe no nie chwal mnie tak bo popadne w samouwielbienie :)

 

to w piątek posłuchasz sobie muzy u mnie i zobaczysz jak taki sprzęt śmiga

 

Hehe no przyznam sie szczerze ze po cichu liczylem na taka mozliwosc w piatek wlasnie ze wzgledu na twoj sprzet :P

 

Co do zostawienia PIONKA to ja akurat popieram.. ale to moje prywatne zboczenie...

 

Przyznam sie szczerze ze ja tez bardzo pionki lubie, od malego pamietam ze ojciec i dziadek z pionkami jezdzili, sentyment mam :P Pozatym jak widze Clariony tak polecane przez wszystkich to pozostaje mi tlyko :) kto to na boga projektowal przeca to potworne!

 

więc tylko brać się do roboty...

 

Z tym to trzeba poczekac do wakacji bo raz ze musze kupic od matki Vectre a 2 ze bede musial te 2kafle na klocki zarobic :)

 

oczywiście służę pomocą przy montażu!

 

Dzieki, kazda pomoc sie przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakupu klocków masz jeszcze duuużo czasu , więc może posłuchaj kilku autek(zloty) i SAM wyrobisz sobie zdanie na temat "tego i owego" . Takie podawanie klocków w dniu dzisiejszym nie ma najmniejszego sensu dla Ciebie , bo dziś za namową kupisz PB2xl , a jutro posłuchasz HSK i zmienisz zdanie na temat PB , pojutrze posłuchasz Dego i znów zmiany ... spróbuj jak najwięcej słuchać autek ... to podstawa trafnego wyboru .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakupu klocków masz jeszcze duuużo czasu , więc może posłuchaj kilku autek(zloty) i SAM wyrobisz sobie zdanie na temat "tego i owego" . Takie podawanie klocków w dniu dzisiejszym nie ma najmniejszego sensu dla Ciebie , bo dziś za namową kupisz PB2xl , a jutro posłuchasz HSK i zmienisz zdanie na temat PB , pojutrze posłuchasz Dego i znów zmiany ... spróbuj jak najwięcej słuchać autek ... to podstawa trafnego wyboru .

 

Calkowicie sobie z tego zdaje sprawe :) Ale dlatego pytam juz teraz zeby wlasnie nie poleciec na hurra i nie kupic czegos co sie nie sprawdzi :) Ja pytam wy sugerujecie i juz wiem czego szukac do posluchania :/ Lepiej tak niz latac na pale od auta do auta od sklepu do sklepu i "Panie pusc mi to na tym bom ciekaw" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Dego to raczej nie do rocka :) Pop, Techno cos takiego to tak. Ale jakos w tej muzie mnie nie połozyły jak hertze HSK. Chyba troche mało szczegółowa scena jak na ten typ muzy przystało.

Odsłuchy wyrobia na pewno jakis pogląd na sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za słuchanie w sklepie? Tylko odsłuchy w aucie się liczą ... najlepiej jeszcze w swoim ale to już byłby szczyt luxusu :)

 

PS: pamiętaj klocki też wychodzą ze sprzedaży i tak np. prawie każdy rozsądnie patrzący na życie (relacja cena/jakość) jeszcze do niedawna jako "dobry" system przedni za 400zł poleciłby Ci PBes6c , a dziś ich już nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za słuchanie w sklepie? Tylko odsłuchy w aucie się liczą ...

 

No z tym sklepem to metafora byla taka :)

 

najlepiej jeszcze w swoim ale to już byłby szczyt luxusu

 

Heh no nie rzucila mi sie jeszcze w oczy na forum na forum vectra b ani na miescie nie widzialem zadnej zapowaidajacej sie na porzadne CA wiec na ten luksus raczej nie mam co liczyc :/

 

pamiętaj klocki też wychodzą ze sprzedaży i tak np. prawie każdy rozsądnie patrzący na życie (relacja cena/jakość) jeszcze do niedawna jako "dobry" system przedni za 400zł poleciłby Ci PBes6c , a dziś ich już nie ma :)

 

Jestem tego calkowicie swiadom :) ale temat sluzy takze dyskusji na temat zlozenia CA pod taka muzyke, bo nie powiecie mi ze codziennie sie slyszy o ludziach ktorzy chca robic CA pod rock :) w kazdym razie tu na forum nie widzialem zbyt wielu chetnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze spokojnie stwierdzę, że 800.4 Ci wystarczy...

 

Ja wiem? Na napedzenie tych Hertzy ESK 50W to moze byc im malo jak one maja 100W RMSu (mowie o hertzach bo widze zdania ze radza sobie z rockiem a ESK by byly ewentualnie w zasiegu cenowym). Pozatym w mostku 200W a czytalem ze RE lubia dostac wiecej niz maja nominalnie i odwdzieczaja sie :) A taka 1600'tka dawalby w razie czego jakies bardziej rozwojowe perspektywy :) Gdyby po jakims czasie mnie naszlo na kolejny upgrade :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Hmmm czy 300W bassu do rocka to nie bedzie zbyt wielka przesada?

Też słucham głównie rocka nawet się zgadzają zespoły, które wymieniłeś :/ i na moim 600 watowym RE gitara basowa po prostu brzmi przepięknie :)

Co do hertzów to aktualnie taż mam wooferki ESK 165S tylko ze starszej serii i jak dla mnie grają dużo lepiej od focali, które miałem wcześniej.

PB L-60C moim zdaniem się do rocka nie nadają to są głośniki nastawione bardziej na muzykę nowoczesną (techno, HH, itp.) ale miałem klienta, który właśnie pod rocka wybrał właśnie ten zestaw :)

A więc tak jak radzą inni podstawa to odsłuchy bo to co mi się akurat podoba tobie już nie musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...