Skocz do zawartości

Wybor suba-Rainbow, Re Audio a moze JL...


lukasz1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z tej racjii ze powoli postepuja zmiany w sekcjii basowej w moim bagaju

zastanawiam sie od dlozszego czasu nad opcja 3 subow po 10" w closed :)

Ostatnio zakupilem wzmacniacz DLS A6 i planuje cos dobrego pod to podpiac,

moje typy jak do tej pory to:

 

Rainbow Amboss 10"

JL Audio 10W3V3

Re Audio SR-10

Helix P 10 Precision

 

Sub ma byc w mare uniwersalny,

a od czsu do czasu zeby zagral z "jajem"

I raczej bym szedl w strone SQL, moze Wy macie jakies typy co do subow

jestem otwarty na karzda propozycje, jesli 10" to do 300-350W rms

ew 12" * 2 w closed w przedziale mocowym 500-600W rms

 

I tu pytanie do posiadaczy JL modelu W3V3 i Re Audio SR

Jak jest w tych subach z jakoscia? i w jakim bicie sie najlepiej sprawdza?

 

Z gory dzieki za Odpowiedzi, sugestie.

 

Ps. obecny sub Re Audio SX-12D4 bedzie do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Michała w Redzie robiono teścik tych Subów (nie było tylko Rainbowa) i wygrał RE (najbardziej uniwersalny i buda mała) .

 

PS: szczegóły znajdziesz na forum Pawła

 

masz moze linka do tego tesciku to bym byl rad za podanie jego...

 

A moze jednak przywiazanie do firmy Re Audio wezmie gore...

W sumie tez dozo dobrego wyczytalem o tym przetworniczku.

 

A moze jednak przywiazanie do firmy wezmie gore... Re Audio

 

 

Osobiście brałbym 2x12" Rainbow Ambos. Gra fenomenalne. Nisko schodzi, jest szybki, daje potężne ciśnienie a wszystko przy świetnej jakości. JL jak dla mnie gra zbyt delikatnie. Jakość ok ale kopa za dużego nie ma.

 

A wlasnie o tego kopa tez mi chodzi

 

O tym to wiem ze Rainbow gra spoko bo go odsluchiwalem ( 10") .

I tak jak piszesz gra naprawde dobrze i moze on zostanie moim faworytem :)

z tym ze 10" w trzech sztukach z ktorymi jak sadze piec sobie poradzi,

ale z drogiej strony pojawia sie pytanie,

a moze 12" w closed, hyy :)

 

Co do JL to tez tak myslalem ze jakosc bedzie spoko ale brak "miesa", chociaz moge sie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się ku closed 2xAmboss. Będziesz miał wszystko co trzeba.

 

Dwa * 12" powiadasz, hyy a trzy * 10" nie bylo by troszke z wiekszym wykopem od 2*12" ?

 

I ze sie jeszce zapytam sa wersje 2*4Ohm...?

bo jak nie to zostaje mi tylko opcja 3*10" do wyboru...

Jaka skutecznosc ma 10" bo producent podaje wartosc max w aucie w br:

Max. SPL in car (ported) / Max. SPL im KFZ (Bass-Reflex): 136 dB @ 35-120 Hz

12" ma 89,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, zaraz bana dostaniesz ze nie wypowiadasz sie na temat :) hehe :) Pozdrawiam :)

 

tak powaznie 3x10" piekna sprawa zawsze mazylem :) 3 ambros 10" zagra lepiej niz 2x12" :) dlatego ze powiezchnia mebrany bedzie wieksza :) moze zejscia nie bedzie takiego mocnego ale kopniak w klate bedzie wiekszy :P pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doświadczeniu z młodszym bratem rainbow hammer, który poprostu żeby zacząć grać potrzebuje conamniej te 300 W, bo inaczej to nie gra wogóle. I moich doświadczeniach z wooferami i subami, uważam że jeżeli się chce osiągnać dobrą szybkość głośnika, to trzeba mu dać odpowiednią dawkę mocy. Wzmacniacz pod suba dla mnie powinien być zawsze nieco mocniejszy od subika, choćby się pełni jego mocy nigdy nie wykorzystywało. Jak to przemyślałem to może nieco przesadzam, że kategorycznie A6 sobie nie poradzi, ale istnieje taka możliwość że mimo 3x10 nawet w klozecie, te głośniki pod A6 będą się ciągnąć i gubić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 to juz jest klasowy piecyk i ma swietne osiagi :) mysle e trzeba to sprawdzic zeby sie dowiedziec :) 3x10" beda mialy powierzchnie mebrany wieksza od 2x12" czyli cos musi je trzymac :) DF napewno sie zmiejszy ale czy to ma tak znaczacy wplyw na to jak zagraja te glosniczki :) moze masa MMS tych glosnikow nie jest taka duza wtedy kosmicznie wielii DF nie bedzie potrzebny :) jedni wola stukanie bassu drudzy miekki i soczysty :) dlatego trzeba sprawdzic :P bo nie mozna zalozyc z gory ze sie nie nada :P Ja mysle ze bedzie fajnie gralo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O trochę mi się wdarł błąd teraz widzę że jednak moc nominalną 10' ma podaną przez producenta 350 W, a ja poprostu zapamiętałem moc 12' :) Niestety porducent nie podaje mms dla tego głośnika. Mimo wszystko nie ma co tu gadać tylko trzeba jakiegoś sprzedawcę przymęczyć na odsłuch i będzie jasne, to nie małe pieniądze i w ciemno to można sobie zgadywać. Ty możesz twierdzić że będzie okey, ja że mogłoby być więcej mocy trochę, a wszystko i tak się okaże jak podłączy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące subwooferów tych troche tanszych o opinię ludzi, którzy sie z nimi spotkali osobiscie, a mianowicie:

 

SKRZYNIA PEIYING ALIEN 25cm 400W 86dB PYBC250W: (link do strony na allegro: http://allegro.pl/item526859189_skrzynia_p...b_pybc250w.html )

 

2 subwoofer: Skrzynia Peiying model Alien Bc300W z Głosńikiem 30cm i o Mocy Maksymalnej 500Watt:

(http://allegro.pl/item533972890_peiying_pioneer_skrzynia_subwoofer_30cm_500_watt.html)

 

3 subwoofer to MC AUDIO MP BOX 300 (http://allegro.pl/item536073393_mc_audio_mp_box_300_skrzynia_sklep.html)

 

Co o nich sądzicie, wiem wiem, nie patrzcie nawet na moc bo wiem ze takiej nie mają, ale ogólnie chodzi by nie najgłosniej ale w miare nisko i ładnie zagrało, najlepiej by ktos sie wypowiedział kto słuchał ich, chcialbym jeszcze spytac ogólnie o FIRMY: PEYIYNG i MAC AUDIO z góry dzięki :)

 

Tu na forum raczej takich wynalazkow nie znajdziesz (hyba) i watpie zeby ktos tu z obecnych posiadal takowego " palinga" :)

 

I watpie zeby to ladnie i nisko zagralo, chociaz ich nie sluchalem,

Moja rada, dozbieraj troche funduszy i kup juz jakas uzywke jak nie masz za dozo siana

ew cos nowego z niskich serii PowerBass S-10, JL Audio, Re Audio RE-10, RF itp.

 

 

A wracajac do tematu faktycznie nie moge znalesc jakie Amboss 10" ma MMS...hyyy

 

I waszym zdaniem jakie powinno byc Df do tych subow skoro mowa o kontroli nad nimi,

nie smiem twierdzic ze mocy moze byc zdeka za malo, ale zawsze jest to ale...

 

Np. arcziflo mial podlaczone dwa Re SE-12 pod Directed (chyba tak to sie pisze)

i na brak kontroli nie zazekal a ten piecyk nie ma tak "wysrobowanych"

parametrow jak DLS A6, wiec moim zdaniem parametry parametrom nie sa rowne,

 

Wracajac do Subwooferow, ostatecznie mogl bym zapodac Ambossy w ilosci dwoch sztuk po 10" kazdy

i wtedy mocy nie bedzie brakowalo a i df bedzie kolo 1000 lub wiecej,

chociaz dalej jestem za opcja 3*10" :)

 

Co do JL i RE Audio SR tez sie zastanawiam mocno nad nimi :) 3*10" JL 10W3V3 lub RE Audio SR ,

mocy powinno byc z DLS-a troszke wiecej a i Df przy ok 1,34 Ohma bedzie w granicach 500-600 wiec powinno wystarczycz moim zdaniem.

 

U Michała w Redzie robiono teścik tych Subów (nie było tylko Rainbowa) i wygrał RE (najbardziej uniwersalny i buda mała) .

 

PS: szczegóły znajdziesz na forum Pawła

 

Ma ktos na to namiary bo nie moge zlukac, albo zle szukam :]

 

Jak ktos mial by linka do tego to niech podrzuci, gg lub pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok rozumie :], a to co powiedzielibyscie na cos takiego ? JL Audio 10W1v2 w zamkniętej? czy taki tez ma w miare kopa ? tzn nie tak by zagłuszyć własne mysli, by mi ciśnienie mózg wypchało ze łba ;D :) tylko by bardzo nisko schodził przy hh i tez do nie za szybkiego techno, pop itp :) chciałbym by miękko, soczysto grał :) (http://allegro.pl/item530690593_skrzynia_jl_audio_niesamowicie_cieply_bas.html)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok rozumie :], a to co powiedzielibyscie na cos takiego ? JL Audio 10W1v2 w zamkniętej? czy taki tez ma w miare kopa ? tzn nie tak by zagłuszyć własne mysli, by mi ciśnienie mózg wypchało ze łba ;D :) tylko by bardzo nisko schodził przy hh i tez do nie za szybkiego techno, pop itp :) chciałbym by miękko, soczysto grał :) (http://allegro.pl/item530690593_skrzynia_jl_audio_niesamowicie_cieply_bas.html)

 

Powiem tak, nikt ci nei powie czy dostaniesz to czego oczekujesz od tego suba,

jedynie moga wyrazic opinie o danym przetworniku jak co komu w nim pasowalo lub nie,

gral tak a nie inaczej, jednemu bedzie pasowalo a drogiemu nie

kazdy ma inny sloch inaczej interpretuje dzwiek, i karzdy tu ci powie ze najlepszy jest odsloch.

 

Panowie wracajac do tematu....

ktos cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma inny sloch inaczej interpretuje dzwiek, i karzdy tu ci powie ze najlepszy jest odsloch.

 

Kolego radzę poczytać swój post przed wysłaniem, bo błędy aż w oczy rażą .

 

Co do tego linku z odsłuchu RE > http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php...p;highlight=p10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma inny sloch inaczej interpretuje dzwiek, i karzdy tu ci powie ze najlepszy jest odsloch.

 

Kolego radzę poczytać swój post przed wysłaniem, bo błędy aż w oczy rażą .

 

Co do tego linku z odsłuchu RE > http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php...p;highlight=p10

 

swuj post znam akurat dobrze:

wyzej pisze ze Ambossa odsluchiwalem ( dlatego najbardziej jestem za nim)

co do reszty, chodzi mi o to zeby mnie nakierowano na ktores klocki z wyzej wymienionych,

che uslyszec o nich opinie itp. a sprawa piewszozedna, poniej jak juz ustale co moze byc godne polecenia

oczywiscie odsluch, wiec o co chodz...

 

Ps Dzieki za linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...