Skocz do zawartości

Magnat Orange Limited 4694


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Kupiłem dzisiaj używany cały komplet Magnata, wszsystko kupione zostało w Mediamarkcie 5 miesiecy temu .

Podłączyłęm wszystko i na wzmacniaczu świeci się czerowna dioda Protect.

Całem podłączenie wygląda tak:

Wzmacniacz:
+ do akumulatora z bezpiecznikiem.
GND do akumulatora na minusie/karoseria - podłączałem tutaj i tutaj.|
Rem zmostkowany z +
No i 2 kable do radia :D

Tuba i 2 głośniki podłączone są do wzmacniacza na 3 kanałach.

Kiedy nie są podłączone czincze to nic się nie świeci ale gdy podepnie się cokolwiek, lampka odrazu się zapala.
Sprzet powinien a raczej na 100% jest dobry gdyż widziałem jeszcze jak grał w aucie u osoby od której to kupowałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moje pytanie przestawia sie w taki sposób:
Co robię źle albo co może być przyczyną tego że świeci się dioda; Protection ?


To druga popełniona przez Ciebie głupota, pierwszą był zakup tego badziewia.

Dlaczego? Skoro ludzie mostkują tutaj i jest ok a pozatym bez napięcia na Rem wzmacniacz nie rusza wcale.
Po 2 mój post dotyczy pomocy nie Twojej opinii na temat sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to wiem, zazwyczaj kiedy robiłem to łączyłem kabel sygnały tez do Rem ale teraz zrobiłem to z wyłącznikiem przy radiu gdzie dałem przełącznik na plusie.
Mniejsza naprawdę o to. Najważniejsze jest teraz co jest nie tak z tym wzmakiem, że świeci się ta czerwona lampka.
Dodam, że mam jeszcze magnata 1000w z tuba 800w i na nim wzsystko jest ok. Mam w domu jeszcze Maca 1200 ale zobacze go jutro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz plus , minus i remote (możesz na próbę zmostkować z plusem) ale nie podłączaj głośników i RCA  , a następne zobacz czy wzmacniacz ruszy . Potem podłącz same kable RCA i znów zobacz czy zaświeci się protect ...opisz ja wypadły te testy .

 

PS: Kable RCA podłączaj na wyłączonym sprzęcie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz Plus i Minus i zmierz miernikiem  na zaciskach wzmacniacza jakie pokazuje napięcie . Potem zmostkowanym plusem dotknij zacisku REMOTE i wzmacniacz musi odpalić (zielona dioda musi zapalić) .

 

Praktycznie w ciemno obstawiam słabą masę , a po podłączeniu RCA masujesz wzmacniacz i "ożywa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale to znowu jutro, gdyż po robocie mam max 30 minut na ogarnięcie wszystkiego.
Ale śmieszne jest to że mam Magnata 1000wat i takie same podłaczenie daje rade bo odrazu świeci się zielone.
A jeszcze pytanie poza temate, gdzie wpiąć masę w Vectrze B? Bo chyba karsoseria w tym aucie jest nieciekawa skoro masa jest słaba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...