Skocz do zawartości

alpine 3558


konrad_1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam wzmacniacze jak w temacie. Dwa dni temu nagle zaczął mi przerywać sygnał i nagle przestało grac. Wzmacniacz po włączeniu jest w stanie "stand by".

Co może być m przyczyną i czy możecie polecić godnego serwisanta?

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, ale zastanowiłeś się co piszesz ?? :mur:

Oczywiście :) Zdejmujesz obudowę i bardzo delikatnie wpuszczasz do środka potencjometra lub przełącznika płyn. Następnie kilka ruchów w jedną i drugą stronę a potem czekamy aż środek odparuje. Ostatnio "naprawiłem" tak dwa wzmacniacze w których również przerywał dźwięk lub zanikał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Odnawiam temat, gdyż piece nadal nie grają. Były w serwisie lecz tam nie poradzili sobie z nimi choć ściąganiem do niego schematy serwisowe. Raz było wszystko OK, a po chwili znowu się nie załączała przetwornica i to właśnie w jej wysterowaniu tkwi problem.

Ponoć z tymi wzmacniaczami czasami działy się takie rzeczy. Może ktoś już to naprawiał?

Szukałem alternatywy w zasilaniu, ale na tą chwilę chciałbym jeszcze spróbować powalczyć z reanimacją.

Kiedyś tym Alpinom dawał radę INTEL, lecz słuch po nim zaginął. Może jest jeszcze ktoś nieznany w temacie?

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odnawiam temat, gdyż piece nadal nie grają. Były w serwisie lecz tam nie poradzili sobie z nimi choć ściąganiem do niego schematy serwisowe. Raz było wszystko OK, a po chwili znowu się nie załączała przetwornica i to właśnie w jej wysterowaniu tkwi problem.

Ponoć z tymi wzmacniaczami czasami działy się takie rzeczy. Może ktoś już to naprawiał?

Szukałem alternatywy w zasilaniu, ale na tą chwilę chciałbym jeszcze spróbować powalczyć z reanimacją.

Kiedyś tym Alpinom dawał radę INTEL, lecz słuch po nim zaginął. Może jest jeszcze ktoś obeznany w temacie?

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ogóle chcą się podjąć za ten temat i czy sens jest robić je jeszcze bo już trochę w ich sprawdzanie utopiłem i czasu też zleciało.

Mają być podłączone z dex 99. A docelowo fabryczna jednostka z wprowadzonym optykiem + h800. A napędzać picolo + ls 155. Sub jeszcze nie znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...