Skocz do zawartości

Następca MDS'a 08. Niekoniecznie 8"


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje poczynania z CA właściwie się już kończą (a przynajmniej wydaje mi się ,że jest na tyle dobrze, że mogę odpuścić). Sprzęt taki jak w podpisie + MDS08 w skrzyni BR. Wszystko super, ładnie pięknie, MDS fajnie uzupełnia pasmo, jednak... 

Nie do końca mi odpowiada. Tzn, nie ma w nim nic co by mnie denerwowało, ale brakuję trochę wykopu. A więc do rzeczy.

Przeczytałem już dziesiątki tematów na forum o subach i nie mogę się zdecydować. Założenia są takie:

Mam 2 skrzynie 

-11L zamkniętą

-21L BR, jednak żaden problem przerobić ją na zamkniętą

Którąś z tych skrzyń chcę wykorzystać.

Od głośnika oczekuje kultury i szybkości MDS'a, jednak z większym wykopem. 

Napęd - mostek (lub 2) z Audisona VRz z podpisu lub 356W z mostka Hifonicsa tritona

 

Faworyci:

Helix P10 w Closecie

Audio system HX08 SQ też w Closecie - myślę też nad 2 sztukami w 21L obudowie.

Excursion SX1-8 (tez raczej 2 szt w CL) lub jedna 10" tez w CL, jednak tu chyba braknie szybkości...

 

Jestem skłonny raczej ku obudowie zamkniętej, właśnie ze względu na szybkość.

Kasa hmm max 200 Euro na głośnik(i)

 

Może ktoś ma jeszcze jakąś propozycje? 

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy czas nęka mnie ten produkt :

http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-peerless-sls8-830667-p-1586.html

 

Parametry ma bardzo ciekawe, ale to ja który lubi albinosy :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet przesiadka na HX08 sq (pojedynczy), da mi trochę lepsze uderzenie w 11L niż MDS? Hmm byłoby malinowo  :wink:  O jakość basu z tego głośnika się nie boję. Hmm warto przemysleć. RF też ciekawy, jednak mam trochę (bezpodstawny) strach do używanych głośników. SLS - domowe głosniki często kosztują mniej, a grają nie gorzej niż ich samochodowe "odpowiedniki jakościowe". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Byc może nowy pomysł dla Sylwka

 

Za dużo rzeźby :rotfl:  od tygodnia jestem w domu a nie mam kiedy zwykłej wrzuty pieca zrobić a teraz adoptowac furtki dla 20tki z (niewiadomym) skutkiem.

 

Ale ponoć peerleesy twardo tłuką a ja lubię :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę pod temat, bo możliwe że będę musiał ze względu na zmianę auta przesiąść się na coś mniejszego i taniego.

Założenia :

Budżet do 400 zł ( tylko Nowe głośniki) 

Moc wzmaka - około 150-200 W RMS /4 Ohm

Skrzynka closet jak najmniejsza ( max do 15-18 litrów)

Głównie ma być szybkość i punkt  ( uzupełnienie MP 5.16)

Muza to głównie jazda na 2 Stopki czyli AC Drinkers, Slayer, Mettalica, Godsmack, także gatunki typu Jazz, Soul, czsem jakieś Electro jak Yello.

Dobrze żeby wypowiedziały się osoby słuchające tych przetworników.

Jak na tle : IT MDS 08 i AS HX 08 SQ wypadają :

 

JL Audio 10WXv3-4

http://www.soniadraga.com.pl/produkt/89/subwoofery-10wxv3-4.html

 

U-Dimension EL S104

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,233&kid=233&pid=1800

 

Excursion SX-10 S4

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,281,283&kid=283&pid=2196

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Własnie wróciłem ze sklepu odsłuchu 3 subów. Wszystkie 3 grały pod mostkiem Audisona Vrz 4.400 czyli ok 250W, skromnie, ale chwilowo nie miałem czasu podpiąć innego pieca. Odsłuchiwałem nastepujące głosniki:

1. Arc Audio ARC 08 - closet ok 10L

2. Gladen SQX 08 - obudowa BR zalecana przez producenta

3. Hertz ES250 - closet 20L

Chciałem jeszcze odsłuchać Audio system HX08 sq, ale wpadłem bez zapowiedzi, a gość akurat nie miał go na stanie.

Ale do rzeczy:

 

Na pierwszy ogień poszedł mały ARC Audio. Po bezpośrednim podłączeniu po MDS08 w BR pierwsze co rzuciło się w uszy to jak ten maluch kopie. W tak małej obudowie zamkniętej kopał niesamowicie, przy czym był szybki. Jednak po wrzuceniu płytki Dire Straits "on Every Street" bas stał się po czasie trochę monotonny (jak dla mnie). Po tym wpadła płyta Rogera Watersa "on the flash" i wszystko było jasne: sub jak na swoje rozmiary niesamowicie kopliwy, szybki, jednak jak dla mnie zbyt monotonny i po czasie trochę męczący.  

 

Potem podłączyłem Gladena. Od razu zniknęło pewne podbarwienie, które miał poprzedni głośnik. Bas był jakby "czystszy". Nie stracił na szybkości i sprężystości. Był trochę bardziej rozmiękczony (pewnie ze względu na typ obudowy). Ogólnie fajny kop, niepodkolorowany, zróżnicowany bas. Jest dynamika. Dla mnie było już w tym momencie jasne, że z tych dwóch zostanie Gladen. Jednak cały czas  miałem wrażenie, że głośnik prosi o więcej mocy, jestem pewien, że nie pokazał wszystkiego. 

 

Na koniec wpadł Hertz. Ogólnie byłem zdziwiony efektywnością tego głośnika, bo w stosunku do poprzednika w BR ten grał wyraźnie głośniej na takich samych ustawianiach i musiałem go ściszyć. Grał też fajnie, szybko i kopliwie. Nie przeciągał zbytnio. Grał dość "dużym" basem. 

Miałem problem, żeby zdecydować: Hertz czy Gladen. Tak więc znowu wrzuciłem Gladena do bagażnika i po bezpośrednim porównaniu stwierdziłem, że gra dynamiczniej i to jego kupiłem. Za tydzień jadę odebrać Gladena, bo gość miał dzisiaj tylko jedną na wystawie, także już nie mogę się doczekać  :rotfl:

 

A teraz na koniec jeszcze jedno. Po całych odsłuchach wsiadłem do auta i podłączyłem z powrotem mojego MDSa... Wcześniej cały czas zachwycałem się nad kulturą i szybkością tego głośnika, a tak na prawdę to nie ta klasa. Pierwsze co mi się rzuciło na myśl: "cholera jak to buczy". Więcej chyba nie muszę dodawać.

 

Myślę, że moja opinia będzie choć trochę pomocna dla tych, którzy szukają suba za zastępstwo np za MDSa :wink: . I jeszcze jedno, samochód w którym to grało to Toyota Avensis chatchback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...