Skocz do zawartości

Mercedes W202 Plan zabudowy (Hertz ESK 165.5 lub Morel Tempo 6 + Crunch GTI 4150) Niepewności... :P


Rekomendowane odpowiedzi

Autko to Mercedes C klasa 1.8 Benzyna W202 Sedan 1994 r.

 

Myślałem nad wygłuszeniem drzwi przednich i tylniej półki (jeśli jest jakiś sens wygłuszania tej półki) myślałem nad Dynamomatami albo o STP Gold, wygłuszenie tylnich drzwi w czasie późniejszym (tymczasowa oszczędność i czy wygłuszenie ma dużą wagę jeżeli nie będzie tam żadnego głośnika?)

 

A co do sprzętu to myślałem nad radiem:

 

- Pioneer DEH x-3500UI (2RCA)

lub

- Pioneer DEH x-7500SD (Wyjścia wysokonapięciowe 4V, 3xRCA)

 

A głośniczki w drzwi przednie i tweetery w deske to zestaw Hertz ESK 165.5 w których skład wchodzą:

 

- woofer EV 165.5 x 2

- tweeter ET 26.5 x 2

- zwrotnica CX 200.5 x 2

 

Moc (RMS/max.) 100 W
Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 60 – 23.000 Hz
Skuteczność 93,5 dB

Zwrotnica 3kHz - 6/12 dB Oct.

 

lub

 

- Morel Tempo 6 (ale raczej Hertze bo sporo tańsze)

 

-Rozmiar: 165 mm

-Moc RMS: 120 W

-Impedancja: 4 Ohm

-Skuteczność: 90 dB

-Pasmo przenoszenia: 50 - 22.000 Hz

-Głębokość montażowa: 62 mm

-Częstotliwość podziału: 3,8 kHz

=Crossover 3800 Hz WF: LPF-6dB TW: HPF-6d

 

Taki sam zestaw myślałem dać w półkę tylną. (dobry pomysł?)

 

Głośniki osadzić na dystansach z MDF-u gabarytowo powinny pasować do standardowych maskownic w drzwiach i w półce gdyś na allegro są dedykowane dystanse do tych wielkości głośników i tego modelu auta w tych miejscach.. tyle że plastikowe :( więc doróbka takich z MDFu :)

 

No i do tego jakiś wzmacniacz...

Tylko nie wiem co byłoby lepsze i ekonomiczniejsze w zakupie...

Jeden 4 kanałowy czy dwa 2 kanałowe?

Co byście do tego konkretnie mógli polecić?

 

Co do wzmacniaczy to może coś takiego:
 

- Crunch GTi 4100 4 kanałowy

 

4 x 60/100 Watt RMS @ 4/2 Ohm 4 x 120/200 Watt max. @ 4/2 Ohm 2 x HP 60-1200 Hz, 2 x LP 40-150 Hz 2 x Bass-Boost 0-12 dB, High Level Inputs Input Selector, RCA/Cinch In-/Outputs 251 x 55 x 285/315 mm

 

lub

 

- Crunch GTi 4150 4 kanałowy

 

4 x 85/150 Watt RMS @ 4/2 Ohm 4 x 170/300 Watt max. @ 4/2 Ohm 2 x HP 60-1200 Hz, 2 x LP 40-150 Hz 2 x Bass-Boost 0-12 dB, High Level Inputs Input Selector, RCA/Cinch In-/Outputs 251 x 55 x 310/340 mm

 

Myślicie że to dobre zestawienie i może grać dość fajnie?

No i czy duża różnica byłaby na plus po wybraniu jednak Tempo?

 

Żona i tak już mi głowe suszy a i tak myśli że to wszystko razem nie kosztuje więcej niż 1000 zł :P


Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dużo czytałem tu tematów... Chciałem tylko spytać czy ten wzmak styknie pod te Hertzy lub ewentualne Tempo 6... I czy lepiej włożyć tylnie w półkę czy w tylnie drzwi... Jeden forumowicz napisał mi żebym darował sobie tylnią półkę i lepiej walnął skrzynkę w bagażnik... Tyle że nie zależy mi na bardzo mocnym basie... Bardziej zalezy mi aby zarowno siedząc z przodu jak i z tyłu miało sie fajny odsłuch pełnego pasma...

Tylko sam juz niewiem czy mi to wyjdzie bo kaski to nie mało a co chwile jakieś ważniejsze wydatki...

Jak już caraudiowa depresja mnie do końca dopadnie to wezme samo radyjko i Hertze DSK na przód i tył i trudno :-/

Acha... Dziekuje użytnikowi z prywatnej wiadomości za odzew apropo mojego posta.. Jak jesteś z Trojmiasta to zapraszam na piwko :-)

Ale ciągle choruję na Tempo lub chociaż ESK :-P

 

A że wiedzy tu pod dostatkiem to wiem... I mocno wciąga ta lektura :-)

Nawet już moja kobietka się śmieje że mam nierówno pod sufitem zeby tyle siedzieć i o jednym w kółko czytać :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te...kup radio i głośniki bo ...przepadniesz :rotfl: .

Te "crancze" to sobie podaruj, lepiej puść ogłoszenie w giełdzie na ciekawą używkę kupisz raz i bedzie w miare rozwojowo a tak wciągniesz się troche w temat podjedziesz na spota posłuchasz "konkurencji" :wink:  i będzie lament.

Na poczatek proponuję ogarnąć przód i z tyłu skupić się na skrzynce z basowatym. Tylnie furtki to... (wiem coś o tym :rotfl: ) No i radio kup takie co ma minimum 2 pary RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No radyjko raczej bedzie to Pioneer DEH X-7500 ma 3 parki RCA... :-) wiec powinno w miare na poczatek styknac chyba :-)
A co byś z urzywek 4 kanałowego polecał?
A co do skrzyni to na razie odpuszcze... Potrzebuje cały bagażnik... Troszke gabarytowych pierdoł zawsze taszcze :-/
To jesli juz przynajmniej na razie skrzynia nie wchodzi w grę... To lepiej drugą parkę walnąć w tylnie drzwi czy w półkę? Czy calkiem olac tył i zostawić tylko przód sam... Choc boję sie ze na samym przodzie i bez skrzyni z tylu moze byc lipnie slychac wszystko... Mylę sie?

Popraw pisownie!!!

I zacznij czytać ze zrozumiem

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...