Skocz do zawartości

ustawienie: radio- wzmacniacz- głośniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój sprzęt to:

 

#Clarion CZ202ER
#Wzmaczniacz grundig pa 240

#u dimension el comp 6

 

Problem w tym że, mimo tego iż nie jestem audiofilem i nie słuchałem zbyt wielu zestawów odseparowanych, efekt moim zdaniem nie jest zadowalający... Drzwi oczywiście są wygłuszone. Radio ma regulację do 40, gdy daję na 35 słychać już, nie tyle zniekształcenia co po prostu, trzeszczenie głośników. Tak jak to ma miejsce przy seryjnych głośnikach podłączonych pod jakieś lepsze radio. Gain na wzmacniaczu jest ustawiony na minimum (innej regulacji niż gain nie mam). Z tego co wiem to ten zestaw też ma 60 lub 70w/rms więc chyba powinno się to zgrywać. Mam możliwość zmostkowania wzmaka do 120rms na kanał ale jest to maksymalna moc jaką zniosą głośniki więc nie wiem czy to dobry pomysł? (aha, o ile dobrze pamiętam to wzmacniacz ma wspólny minus dla każdej pary głośników, czy to możliwe, że on sam się "mostkuje" gdy wykrywa, że podłączone są tylko dwa kanały?) 

 

Wiem, że trochę namieszałem ale starałem się przedstawić sprawę w miarę jasno, proszę o pomoc i nie usuwanie tematu od razu, jeżeli zrobiłem coś nie tak. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak masz ustawione filtry i czy masz na radiu podbicia jakies ustawione. Mam to samo radio i takie same głosniki i jakos to gra nawet. Gain ustaw tak jak jest to napisane w necie , ja dałem w Clarionie na 37 głosność - wszystkie podbicia off i krecilem, aż do momentu usłyszenia zniekształceń w głosnikach, potem trochę do tyłu i tyle. Jak juz ustawisz gain pokombinuj z ustawieniami hpf i lpf, w następnej kolejności z radiem mozna troche dokonac korekty. W tym Clarionie jest nawet sporo ustawien dzwieku. Masz filtr lpf i dosc rozbudowany korektor jak na radio w tej cenie. Wejdz w ustawienia custom i indywidualnie ustaw według swoich upodobań wszystko, trzeba pomombinowac troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio, wydaje mi się, że jest ustawione dobrze. na wzmaku nie mam regulacji hpf i lpf więc jest tylko gain, ale wydaje mi się, że jeżeli ustawię na więcej niż minium to dużo szybciej słychać charczenie, jak pisałem już przy 35 słychać gdy się odejdzie od auta i otworzy drzwi (w środku nie jestem w stanie tego wychwycić gdyż mam subwoofer.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma regulację do 40, gdy daję na 35 słychać już, nie tyle zniekształcenia co po prostu, trzeszczenie głośników. 

 

TO radio i tak bym powiedział że pokazało dużo. W końcu to Top,owy model LowEndu, i tak bym powiedział że zapewne jest większość ustawione niczym Natural, bo każde podbicie jeszcze wcześniej zniekształci tonacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt radio szału nie robi :wink: , lecz w tym segmencie, jak to nazwałeś zresztą trafnie, top of low end ( chodzi o nowe sztuki), jest w czołówce :wink: W tym Clarionie z tego co kojarzę, masz  ustawienia lpf chyba na: 68-80-120 - ustaw na 60 powinno być lepiej. Nie pamiętam czy jest natomiast tam hp

Na marginesie, zastanawia mnie jaki jest sens ustawiać vol na tym radiu ok 35, skoro to prawie koniec jego możliwości. Ja sucham max 30 i to wystarczy, potem jest po prostu za głośno, chyba, ze chcesz nagłasniac okolice, ale to nie ten klasy sprzęt :wink:  ustaw poprawie gaina na wzmacniaczu i tyle. Ta jednostka gra w miare dobrze, ale nie zagra to jak niewiadomo co, nie oszukujmy się. Swoja droga zastanawia mnie fakt czym np różni się taki clarion cz500, czy np 702 od takiego cz202 chodzi o jakośc brzmienia, prócz "bajerów" oczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się szczerze - nie ma różnicy jakie masz dodatki w kwestii ustawienia czy 68-80-120, to tylko lekkie oprogramowanie, możesz dać dodatki nawet 60-70-80-90-100, to kwestia co producent w oprogramowaniu wrzuci. A czy zmieni ci to tonację, barwę brzmienia? Nie.. 

Zmienisz inne dodatki, przetwornik który ma duży wpływ, inne podzespoły elektroniki, i wtedy są zmiany. Co nie zmienisz w tych "dodatkach ustawień" to i tak samej barwy na jakość nie zmienisz. Nic dziwnego że ludzie wrzucą w tym radiu ori CD, czy Mp3 320kbit - tu jest taki zakres "czystości dźwięku", że nie czuje się o dziwo zmiany, stereo jest na poziomie Peiyinga czy Voice Krafta. Jak wsadzisz dobre radio - dopiero wtedy czuję się że masz stereo. Takie prawdziwe stereo (chociaż).

A różnice? Zamknij oczy i puść dobrą muzykę. Im lepsze utwory (jakościowe), w radiu wyższej półki (nie mówimy o mocach 4x50), zaczyna czuć sie nie moc - a brzmienie. Nie ważne że masz wzmaka 2x100wat - ja miałem 2x17wat na lampie - i sąsiedzi mi policje wzywali do bloku. Stereo pierwsza klasa, czuć można się jak w filharmonii jak ci puzony, saksofony grają, jak by ci ktoś za uchem z prawej strony pod kątem 30* zagrał.

 

A bajery - to dodatek. Liczy się podstawa. Zawsze gra to jak najsłabsze ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Umówmy się szczerze - nie ma różnicy jakie masz dodatki w kwestii ustawienia czy 68-80-120, to tylko lekkie oprogramowanie, możesz dać dodatki nawet 60-70-80-90-100, to kwestia co producent w oprogramowaniu wrzuci. A czy zmieni ci to tonację, barwę brzmienia? Nie.. 

Nie wiem, jak zmieniam lpf na radiu powiedzmy z 60-120 - słychać róznicę. Szczerze myslałem, zeby zmienic na wyzszy model clariona powiedzmy cz702, ale czy warto nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak owszem, zmienia odcięcie. tylko. To zadam ci inaczej pytanie. Jak kupisz sobie chleb za 1zł i zjesz go pół, czy 3/4, zmienił ci się smak? Jesz dalej ten sam chleb. 

A jak kupisz bułkę z czosnkiem - będziesz jadł zupełnie co innego. 

Tu zmienia ci się tylko kwestia cięcia - ale nie zmienia ci tonacja np w zakresie 200-czy 2000hz..

A gdy byś zmienił podzespoły, dał lepsze elementy, procesor, i całą resztę - jak dasz takie samo strojenie np 68hz - zagra to przecież dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, chodziło o cięcie a nie  stricte brzmienie, nie zrozumieliśmy się, tzn źle się wyraziłem. Radyjko niestety szału nie robi, kupiłem z mysla o zmanie na coś lepszego z seryjniaka, myaląc naiwnie, ze audiofilem nie jestem i, ze styknie :wink:  a jednak coraz częsciej mysle o zmianie na coś znacznie lepszego, ale jeśli cos to koniecznie z minimum 4 RCA i z zielonym podświetlaniem - na oku Kenwood KDC BT92  albo własnie Clarion Cz702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...