Skocz do zawartości

Alpine INA-W910R się restartuje... :o


grissley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem dziś płytkę do radia i panel zamknął się jakoś "na dwa razy". Konkretnie, zrobił sobie przestój na sekundę w połowie zamykania.

Po domknięciu, radio bez przerwy się restartuje - najpierw ekran powitalny przez kilka sekund, potem przez ułamek sekundy normalny widok ekranu i wygaszenie. Po sekundzie znowu ekran powitalny kilka sekund, ułamek sekundy normalnego i wygaszenie...

Efekt dokładnie taki, jakby w ten ułamek sekundy po pełnym uruchomieniu się radia ktoś odcinał na chwilę prąd.

Jakieś pomysły, o co może chodzić?

Nie dość, że nie gra, to ciągłe migotanie może do ch*lery w trakcie jazdy doprowadzić... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz czy ma chłodzenie?? Kiedyś w JVC miałem tak że wentylatorek przestał pracować i się restartowała stacja cały czas.

A jak zrobisz "twardy reset" to tak samo??

Tak jak mówi Robeekk, pomierz jakie napięcia są na zasilaniu przy radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to się nagle zupełnie stało - dzisiaj cały dzień radio chodziło bez problemu. Chociaż bez płyty - przez dłuższy czas płyty nie było, a radio służyło tylko jako nawigacja.

Dzisiaj wrzuciłem płytkę i od razu zaczęły się jaja.

Najpierw myślałem, że może by przełączyć na inne źródło, bo może drgania od płyty coś tam robią - za jakimś dwudziestym razem udało mi się przełączyć źródło na USB we trakcie tego ułamka sekundy przed wygaszeniem, ale nic to nie dało.

Z drugiej strony - jeśli coś nie łączy albo nie chłodzi, to czemu wyłącza się dokładnie w tym samym momencie po włączeniu? Gdyby coś nie łączyło powinna tu być chyba większa losowość, a objawy nasilałyby się po trochu, zamiast takiego nagłego zejścia jak dzisiaj?

Cholerka, radio jest nieźle zbunkrowane, na samą myśl o jego wyciąganiu wszystkiego mi się odechciewa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawienie się problemu musiało mieć związek z włożeniem płyty i/lub otworzeniem panelu (przez parę miesięcy panel nie był nawet ruszany). Może coś się poruszyło, albo, qrde, zardzewiało od nieużywania :/

W sobotę parę razy gasiłem sprzęt, odczekiwałem chwilę i próbowałem znów - cały czas leciał cykliczny nieprzerwany restart poodpaleniowy.

Dzisiaj rano wsiadłem do auta i wszystko śmiga bez problemu (?!?).

Spróbuję teraz parę razy otwierać/zamykać panel i zmieniać płyty - zobaczę, czy będzie powtórka z rozrywki... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziwne jakieś akcje z tym radiem. Na odpalonym silniku nie ma problemu. Na załączonym zapłonie i wyłączonym silniku - jakieś akcje, restartuje się, albo włącza się, ale ekran jest czarny (jedynie przyciski się świecą) itp.

Nie wiem, co może zmieniać włączony silnik - oprócz napięcia. Ale napięcia w kostce było podobne do etgo na akumulatorze, a aku ciągle jeszcze trzyma uczciwe 12V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problem nierozwiązany do dzisiaj - na wyłączonym silniku radia się nie posłucha, non stop restart. Przyzwyczaiłem się, nib i tak na postoju nie słucham, no ale qrde żesz... :/

 

Drugi problem z Alpiną - co jakiś cas w czasie jazdy dźwięk się wycisza i wyskakuje mi ekran taki, jak po naciśnięciu guzika "navi menu".

Po kilku sekundach ekran znika, a głośność wraca do poziomu wyjściowego. Wygąda tak, jakby nawigacja  w tym czasie wyciszała audio, żeby coś powiedzieć - ale powyłączałem już wszstkie ostrzeżenia jakie tylko się dał owyłączyć i dalej to samo. CO to może być i jak to wyłączyć?

 

I drugie pytanko, chyba retoryczne - nawigacji innej niż alpine pewnie się na W910r nie da wgrać? Oryginalna to jakaś totalna poruta, do tego aktualizacja raz na dwa lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je podłączył na próbę do innego auta, jeżeli będzie to samo to radio jest uszkodzone i wymaga naprawy.

Ewentualnie podłącz je pod STAŁY prąd nie po kluczyku i zobacz co się dzieje.

Wyjmij radio otwórz panel, odłącz od zasilania, weź je do góry nogami i zobacz jak wygląda taśma łącząca panel z radiem.

 

Sam i tak tego nie naprawisz, oddaj do kogoś zaufanego, niech na początek wymieni taśmę, to powinno załatwić wszystkie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo, o jaką taśmę chodzi, aleee...

Problem nr dwa z taśmą nie ma chyba nic wspólnego - trzeba pewnie coś przestawić w ustawieniach, nie wiem tylko, co.

 

A problem pierwszy - gdy włączony jest silnik, żadnego restartowania nie ma, radio działa be problemów.

Z punktu widzenia radia chyba nie ma znaczenia, czy silnik pracuje czy nie (?),napięcie na żółtym kablu pojawia się przecieżpo załączeniu zapłonu, a nie odpaleniu auta. Gdyby coś było walnięte w radiu (taśma?), to problem na załączonym silniku istniałby chyba dalej...?

Czy coś w instalacji się zmienia w momencie odpalenia silnika? Jedyne co mi przychodzi do głowy to wzrost napięcia z 12 do 14.4V, ale to chyba nie może być przyczyną (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś w instalacji się zmienia w momencie odpalenia silnika? Jedyne co mi przychodzi do głowy to wzrost napięcia z 12 do 14.4V, ale to chyba nie może być przyczyną (?).

A sprawdzałeś jakie napięcie panuje w instalacji przy wyłączonym silniku?

Jednostka zachowuje Ci się tak samo bez względu na to, czy silnik nie pracuje dopiero chwilę czy też dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociągnij nowy kabel plusowy od akumulatora do radia, podłącz i będziesz znał odpowiedź.

Kiedyś w samochodzie zakładałem Pioneera z DVD - z monitorem i przy słuchaniu radio się resetowało i wyłączało, co się potem okazało wiązka co szła do radia była uszkodzona, po wymianie kabli napięcie już nie spadało i było wszystko ok.

 

Także weź nowe kable w rękę i podłącz na krótko pod akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...