Skocz do zawartości

Astra G - co tu zmienić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Nadeszła wreszcie pora na odrobinę audio zmian w mojej Asterce G. Jest to 3d hatchaback. Jako że mój budżet jest ograniczony do powiedzmy max. 700zł nie nastawiam się na nie wiadomo jakie fajerwerki. Wydaje mi się że i tak poczuję znaczną różnicę w porównaniu do seryjnych głośników. Nie mówię o radiu, a posiadam ALPINE IDA-x001. I tak przy nim seryjne nagłośnienie odżyło. Więc raczej zostanie. Dodatkowo mam w bagażniku aktywną tubę basową ( jakiś no name, ale i tak lepiej, że gra niż „dołu” miałoby nie być w ogóle). Muzykę jaką słucham to przeważnie: rap, ale też deep house  oraz szeroko pojętą eletronikę, chillout, ambient oraz nawet radia ;) Potrzebuję coś w miarę uniwersalnego (bassu nie zaszkodzi i fajna góra by się przydała ;) ). Generalnie jestem w kropce….pojawia się pytanie: na co przeznaczyć tę kwotę?

Po 1. Na przód (odseparowany) i wzmacniacz + wygłuszenie drzwi?

Po 2. Zostawić seryjne średniotonówki, dokupić tweetery +zwrotnice oraz zakupić jakąś zamkniętą skrzynkę? Radio chyba pociągnęłoby seryjne średniaki i porządniejsze tweetery? A na skrzynkę jakiś wzmacniacz jednokanałowy?

Po. 3 Może wy coś zaproponujecie? Interesują mnie konkretne (marka, model, linki też mogą być) propozycje sprzętu.

 

Proszę o pomoc bo już nie mogę się zdecydować ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko rozumiem. To nie jest tak że nic nie czytałem. Pojęcie ogólne mam. Sprzęt kojarze.Bardziej ogarniam, ale audio domowe ;) Wracając do tematu porozycje tematów do poczytania nic nie wnoszą. Ok ogólne informacje. Mój problem jest bardziej natury "niezdecydowany". Powiedzmy przykładowo że chciałbym woofery DLS R6A ale wiem że będzie problem z montażem więc raczej odpadają. Rozumiecie co mam na myśli? Nie wiem jak można wogóle porównywać Merca, duży sedan do małej Astry G, 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w astrze g 3d R6A wchodzą na STYK. Wchodzą też Dego ST, PO, wchodzą Maximo, wchodzi wiele innych wooferów.

Astra G jest dość wdzięcznym autem do CA :) dużo łatwiejsza do opanowania niż następczyni, miejsca wcale nie tak mało i wybór jest duży, z doświadczenia dodam że jesli zmienisz serię na cokolwiek "cos grającego" np helixy db to będziesz wniebowzięty :) ...ale tylko przez chwilę, jak długą to już zależy tylko od Twoich preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja dodam tylko, żebyś nie walczył z kostkami w drzwiach w tym samochodzie
Nie warto :wink:
Szkoda czasu :)
Poszukaj innego sposobu

 

eee tam, jest bez tragedii. W Vectra C jest gorzej dostać się do kostki od strony kierowcy, musisz prawie cały kokpit tam rozkręcić, a w astrze wyciągasz na dole fragment bocznego poszycia, odginasz gąbkę od pedałów, wyciągasz lewy schowek i masz dostęp do wiązki od środka. Jak już przepchniesz przewód, to kostka pikuś, nawet jak masz grzane lusterka, elektrykę szyb i lusterek, SĄ wolne piny. Podobne kostki są w vectra B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...