Skocz do zawartości

helix blue i co dalej ...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. To mój pierwszy post na tym forum, próbowałem szukać nurtującego mnie pytania ale nie znalazłem odpowiedź  dlatego jeśli  jest to dla Was oczywiste to z góry przepraszam.

Poruszam się Vw Sharan najczęściej z rodziną czyli generalnie nie słuchamy głośno, po zakupie samochodu zmieniłem oryginalne przednie głosniki  które grały tragicznie na Helixy blue, wytłumiłem przednie drzwi i dałem dystanse największę jakie sie mieściły. Reszta zestawu była fabryczna czyli Gamma 5 i zmieniarka w bagażniku. Generalnie dało sie słuchać, jednak ostatnio trafił mi sie za darmo wzmacniacz Concord o mocy 120 RMS dwukanałowy i zastanawiam sie co z nim zrobić.

Przechodząc do sedna prosze o podpowiedź na czym sie skupić w nastepnej kolejności :

1. Zakupić lepsze radio 

2. Dokupić zestaw odseparowanych głośników na tył

3. Podpiąć ten wzmacniacz pod głosniki 

4. Dokupić skrzynię  basową i podpiąć ze wzmacniaczem

 

Prosze o informację  co i w jakiej kolejności zrobić. Aktualnie mam zdjętą tapicerke z drzwi tylnych  bo mi trzeszczała i zastanawiam sie czy zrobić tak jak z przodem czyli wyglusznei i lepsze głośniki czy olać to i dołożyć kasę do radia czy też do skrzyni???

Za pomoc z góry dziękuję

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zaangażowanie i pomoc.

Czyli generalnie tak:

1. mam dać sobie spokój z tylnimi drzwiami ( wytłumie tylko drgania),

2. podpiąć pod wzmacniacz  głośniki ( ale tylko przód czy wszystkie? )

3. Kupić  lepsze radio

4. Ewentualnie dokupić skrzynie aktywną lub z dodatkowym wzmacniaczem

 

W tej chwili narodziły się kolejne dwa pytania:

1. Czy musze kupować nowe radio, czy nie mogę się posłużyć przejsciówką RCA na mini iso do oryginalnego radia żeby podpiąć wzmacniacz ?? Pomijam aspekt finansowy tylko stoję autkiem pod chmurką i obawiam się czy nowe radio nie będzie zbyt kusiło - oczywiście poza tym nowe radio ma tylko same plusy

2. Czy jeśli kupowałbym jednak to radio to czy muszę podpinać jeszcze wzmacniacz do  głosników ( czy nie lepiej założyć go do subwoofera) skoro moc radia zwiększy mi sie z 4 x 20W na 4 x 50W

Drzwi przednie oklejałem w środku i na zewnątrz  taśmą bitumiczną TYTAN - wiem że to nie to samo co oryginalne maty ale tak wyszło wtedy a myśle że nie jest źle bo nic nie drga oprócz zewnetrznego lusterka i dźwięk jest fajny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realna moc radia zmieni Ci się z 5 na 15/17w :) To i tak zbyt mało aby poprawnie zasilic nawet taki zestaw jak Helix. 

 

 

 


1. Czy musze kupować nowe radio, czy nie mogę się posłużyć przejsciówką RCA na mini iso do oryginalnego radia żeby podpiąć wzmacniacz ??
Jezeli istnieje taka przejsciówka do Twojego radia to możesz tak zrobić.

 

 

 


4. Ewentualnie dokupić skrzynie aktywną lub z dodatkowym wzmacniaczem
Sprzedasz concorda, i kupisz 4ch a wtedy podłaczysz przód i suba pod ten sam wzmacniacz po prostu.

 

 

 


podpiąć pod wzmacniacz  głośniki ( ale tylko przód czy wszystkie? )
Tył bym zupełnie olał na Twoim miejscu, tak powinno sie to robić zgodnie ze sztuka po prostu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - to do dzieła... :)

 

Dziękuje za podpowiedzi. 

 

To tak jeszcze na zakończenie może podpowiecie jakie radio zakupić, niestety nie dysponuje za dużą kwotą  max 500-700 zł, i czy może to być radio na 2 DIN bo takie by mi tam pasowało czy lepiej odpuścić i kupić coś troszkę lepszego 1 DIN  ( o ile za tą kwotę może być coś lepszego)


Jeszcze jedno znalazłem tą złączkę o  której wyżej pisałem 

http://allegro.pl/mini-iso-line-out-woofer-blaupunkt-vw-audi-seat-i3497797420.html

jak myslicie czy to może normalnie działać i współgrać ze wzmacniaczem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupowac innego radia, ja bym narazie podpiął to co masz pod wzmacniacz, tj, do seryjego radia zakupil przejsciówki mini-iso na RCA, a najlepiej wyprowadził samemu RCA ( tudziez zlecił ta operację komus kto sie na tym zna bo na przejsciówce stracisz na jakosci i moga jak u mnie kiedys w Grundigu powstawac szumy). Podpinajac to radio z głośnikami pod wzmacniacz zobaczysz czy jestes zadowolony tj. czy spełnia to Twoje oczekiwani ( zapewniam , że zagra to lepiej niz pod samym radiem, chociaz może byc różnie, bo nie wiadomo jakie ten wzmacniacz ma parametry) sam mówisz, że to auto rodzinne, więc ma grac poprawnie a nie robic szał. JEsli to Cie nie zadowoli, wtedy dopiero pomyslałbym nad zmiana radia i dalszymi poczynaniami w strone udoskonalenia.

 

PS jesli wzmacniaczokaze sie za słaby jakościowo i w ogole lipa, budzetowo możesz kupic jakiegos oldschoolowego typu Kenwood ( ja ostatno KAC 846 za 140zł wyrwałem na próbe) i podpiac te głosniki. Napewno będzie oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Łukasz bo potwierdziłeś dokładnie moje myśli na dzien dzisiejszy,  przejściówke zakupiłem bo niestety nie jestem w stanie sam wyprowadzić kabli a w okolicy nie znam takiego fachowca. Wzmacniacz sprawdzałem u kolegi w jego samochodzie i generalnie nie odczuliśmy róznicy pomiędzy jego ( dużo większym wzmacniaczem ) a moim więc powinno być ok. 

Jak nie bedzie to mnie zadowalać to kupie radyjko do tych 700 zł i zobaczymy ..

A generalnie ktoś miał doświadczenie z takim wynalazkiem jak CONCORD CA 30-4 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przejściówki to moze sie okazac tak, że radio będzie łapało szumy i beda trzaski a to ze względu na jkośc tych przejsciówek. Jesli juz coś warto zrobić samemu taka przejściówkę mini iso-RCA. Kupujesz konektorki kable ekran. i czncze jakies lepsze nieco ( zenskie) i lutujesz kable do konektorkow, w tych kostach gotowych, masz po prostu wciskane, lepiej niech będa na stałe, sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...