Skocz do zawartości

Wrotka w Audi A3


waski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Pytanko praktycznie jak w temacie : Czy ktos zajmowal sie juz tym? Wygluszenie oczywiscie tak. Bardziej chodzi mi o to czy ktos probowal "zamknac" ten wielki otwor technologiczny jakas blacha, matami itp ? No i sprawa dystansow - jak montowaliscie. Bede baaardzo wdzieczny za jakies fotki. Troszke znalazlem ale...hmm.. to jeszcze nic konkretnego. Z gory dziekuje !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata czy gąbka przy takiej dziurze jaką ma a3 nie zda kompletnie egzaminu. Z tego co pamiętam kumpel robił odlew z żywicy na całą dziurę. Pracochłonne, ale efekt gwarantowany. Można również pokombinować z kawałkiem blachy, tylko trzeba zobaczyć czy plastikowy boczek nie "wchodzi" w ten otwór jeśli wchodzi, to albo trzeba doginać blachę albo robić odlew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad odlewem. Ale nie mam w tym zadnego doswiadczenia..no i jakos nie przekonuje mnie tyle roboty :/ Najbardziej prawdopodobne to blacha plus maty. Jednak wole przed tym zasiegnac opini..moze jakie nowe foty znajde. Ehh... nie wiem kto projektowal te drzwi...ale wiem ze gosciu musial byc gluchy...i chyba na kacu :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przyklejona od drugiej strony gabka -> zdalo egzamin.

 

.... bardzo "dobry" pomysł .......... jak można przykleic gabke do środka drzwi !!! Ta gabka bedzie wchłaniała wode ........ bez senu

spoko, to byla twarda gabka nie chlonoca wody :/, pozatym w cvc woda z szyby leci po wewnetrznej stronie zewnetrznego poszycia, a nie po wewnetrznej stronie wewnetrznego poszycia, stad tez mozliwosc wchloniecia wody byla naprawde minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jakos nie przekonuje mnie tyle roboty :/ Najbardziej prawdopodobne to blacha plus maty.

Z blachą to dopiero będziesz miał zabawy i roboty, odlew z żywicy jest według mnie łatwiej wykonać i szybciej, niż dopasowywać blachę. Nie dasz przecież blachy aluminiowej 0,5mm grubości, bo to mijało by się z celem, przynajmniej 1.5-2mm grubości, aby miała jakąś sztywność, a to znów problem w doginaniu i ładnym dopasowaniu. A jeśli jeszcze jakiś element boczku bedzie nieco głębiej wchodził do wnętrza drzwi, to blachę w tym miejscu musiałbyś wyciągnąć. Z zasady aluminium nie jest głębokotłoczliwe, więc są duże problemy z dopasowaniem do wymyślnych kształtów. Z żywicą i matami szklanymi nie ma takich problemów. Ja tak właśnie dłubnąłem jedną A4, więc to podobnie trudne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaka grubosc musial by miec odlew z zywicy? Czy to ustrojstwo jest ciezkie? I jaki bylby mniej wiecej koszt materialow na taka operacje? I czy dynamat przyklei mi sie na to czy raczej nie bedziej juz potrzeby na maty? Nigdy nie mialem doczynienia z zywica wiec ten temat jest mi calkiem obcy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to jesli nie masz wytloczen w tapicerce ktora chowa ci sie do drzwi, to obklej sobie ta dziurę papierem, a następnie na ten papier smaruj żywicą (kilka warstw). Oczywiscie że na żywicę musi iść jeszcze mata bo dzięki tej żywicy zamkniesz tylko drzwi w szczelną komorę :/ Żywica jest lekkim materiałem lżejszym niż blacha alu czy stalowa. Co do kosztow to wszystko zalezy ile sobie żywicy sprawisz. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam boczek nie ma zadnych wiekszych wytloczen ktore by chowaly sie w drzwi. Niestety nie jestem tego pewnien a teraz niemoge sprawdzic. Az dziwne ze do tej pory nikt nie sprzedaje gotowych "zaslepek" do tych drzwi :/ Chyba bylby z tego niezly biznes :( Hehe... A powaznie - czy ktos kto nie mial nic do czynienia z zywica poradzi sobie z tym? Czytalem wiele opisow fabrykacji..i...no coz... wydaje sie ze mozna sprobowac..:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu jeśli nie chcesz robić odlewu to bym pojechał do jakiegoś spawacza MĄDREGO zobaczyłby to i może wymyślił by jakaś lekką kratownice łapana na kilka śróbek gdzieś po bokach żebyś miał chociaż jak maty poprzyklejać nie mam pojęcia czy to sie by sprawdziło ale nie widzę innego pomysłu ma taki wynalazek,ale myślę ze jak nie ma żadnych wytłoczeń w tapicerce to powinien takie coś dać raby zrobić i może od razu jakieś miejsce na dystanse by wygospodarował.Takie jest moje zdanie,nie miałem z tym styczności wiec tylko sugeruje.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze nie pokazane jest jak krok po kroku wygłuszał tylko puste drzwi i następna fota to już gotowe

Carlucci z tego co mi wiadomo to robota maxtz więc jak coś to zawsze można się go spytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze nie ma tam zadnego stelazu pod tymi matami. Wykorzystane tylko to co jest dostepne. Ciekaw jestem czy to wystarczy. Czy dynamat extreme bedzie na tyle sztywny by jedna jego warswta i pewnie jaksa lekka kratownica zamknac te nieszczesne drzwi? Nie mialem do czynienia z tymi matami wiec nie wiem jak bardzo sa sztywne. No coz... za dwa miesiace wracam do domu wiec bedzie mozliwosc kombinowania :) Mam nadzieje ze wpadne na jakis genialny pomysl i tym samym bede mogl pomoc calej rzeszy posiadaczy A3 :)

 

 

O kurde... Ja już wiem co zrobiłbym na miejscu kolegi - sprzedałbym wóz :) Projektanci z Ingolstadt rzeczywiście chyba nie słyszeli takich słów jak "audio", "głośniki"...

 

Heheh:D No tak.... ale jak dla mnie przyjemnosc jazdy tym samochodzikiem rekompensuje braki dobrych, pro-car audio drzwi :):):D Swoja droga widzialem niedawno drzwi passata chyba b5 .... Mialem ochote plakac... cale, powtarzam -CALE drzwi zamkniete jednolita blacha! Po prostu marzenie w car audio !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...