Skocz do zawartości

Zabudowa w Alfie 147 Porównanie proszę o pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem tu nowy. Nie znalazlem tematu który jedno znacznie rozwial by moje dylematy.

Mam alfe 147 i w bagażniku jezdzi aktualnie skrzynia basowa zamknieta JBL Gto 1214 350rms zasilana piecem jbl gto 2060.
Gadalem z facetem co typowo zajmuje sie CA i mowi ze lepszy efekt uzyskam jesli w aucie zrobie zabudowe w kole zapasowym lub w boku. oczywiscie zalezy mi rownież na efekcie wizualnym

Moj dylemat dotyczy tego ze zastanawiam sie nad tym czy wpakowac zabudowe kozystajac z wneki z kola zapasowego czy kupic 2szt glosników 8" jbl gto 804 250rms i zabudowac w boczku. Chce aby efekt byl przynajmniej taki sam jak z obecnej szkrzyni. Facet powiedzial ze jak urzyl bym 2 jbl gto 804 mam zrobic 2 skrzynki zabudowac w jednym boczku po tej samej stronie skierowane w jednym kierunku aby uzyskac lepsze cisnienie. Wiem ze jbl to juz komercyjny sprzet ale nie mam zbyt wiele wolnej gotówki a litraż glosników jbl'a mi odpowiada bo jest stosunkowo maly w porównaniu do innych firm. mierząc bagaznik i twoząc jakis prowizoryczny projekt jestem w stanie zabudowac w boku te dwa glosniki bez użycia żywicy tzn. zrobic je w calosci z mdf 1,8cm.

 

Wiec pytanie brzmi : LEPIEJ BĘDZIE GRAL 'JBL GTO 1214' ZABUDOWANY WE WNĘCE PO KOLE ZAPASOWYM, CZY TEŻ 2SZT. 'JBL GTO 804' ZABUDOWANE W BOCZKU???

 

Wizualnie ogarnę to i tak i tak.

PS. Proszę dać sobie spokój z odpowiedziami typu "Wywal to do śmieci kup cos pożądnego" itp.

 

Z góry dzięki i Pozdrawiam

Socik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać czytać czytać.. Ale fachman, a boki i wsadzi to w jeden wzmacniacz o mocy 150wat?

Widać brak czytania.. 

Stawiam na wiek poniżej 25lat..

Skrzynia zamknięta - a to nie BP? Bądź Br? 

Fachman serwisowy - Jezus 2013, więc co my tu wskóramy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x20 wejdzie w boczek bo skrzynka zamknieta do tego glosnika potrzebuje 8,5l wiec nie bedzie wiekszego problemu. Co do obecnego wzmacniacza to gdy podłączyle 2 skrzynki z jbl gto 804 spokojnie je zasilal i efekt byl porównywalny z obecnym subem. Co do czytania to z mila checia. poswiecam na to wiekszosc wolnego czasu choc go mam malo (robota na praktycznie 2 etaty i zero wolnych weekendów) Wiec zglosilem sie z uprzejma prośba o naprostowanie mnie.

 

Facet zaproponował mi 2 rozwiazania. Nie chodzi o to zeby łupało tylko zeby efekt byl troche lepszy niz jest teraz.

Która opcja bedzie lepsza?? rozważam tez dolożenie drugiego identycznego wzmacniacza.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x20 wejdzie w boczek bo skrzynka zamknieta do tego glosnika potrzebuje 8,5l wiec nie bedzie wiekszego problemu. Co do obecnego wzmacniacza to gdy podłączyle 2 skrzynki z jbl gto 804 spokojnie je zasilal i efekt byl porównywalny z obecnym subem. Co do czytania to z mila checia. poswiecam na to wiekszosc wolnego czasu choc go mam malo (robota na praktycznie 2 etaty i zero wolnych weekendów) Wiec zglosilem sie z uprzejma prośba o naprostowanie mnie.

Pozdrawiam

jeżeli wejdzie w boczek to w czym problem? po opisie widać ze masz już te głośniki, wiec? zrób zabudowę podłącz i ciesz się graniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie porównywalny? w 8l? Wolne żarty, nie ma szans na dorównanie 12 nawet w closed...No moze bedzie deczko punktualniej czy szybciej, nic wiecej...

 

Chłop juz widział jak leca pieniadze wiec tak cisnał na zabudowe... Wez te 2x 8 ale wsadz je w BR po 20l netto... Inaczej tego nie widze. I jezeli nie zaley Ci bardzo na miejscu zostaw skrzynie tylko zrób inna.

 

Pytałeś go ile zechce za taka zabudowe? Bo jesli sadzisz ze to cena skrzynki to troche sie zdziwisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze te 2szt JBL gto 804 w dwóch skrzynkach po 8,5l byl porównywalny z 1szt JBL gto 1214 w jednej 30l skrzynce. Nie chce BR. A facet nic mi za zabudowe nie krzyknol bo to klient mojego staruszka i to bhyla bardziej taka luzna gatka. Facet robi skrzynki i zabudowy a mój staruszek jest tapicerem i mu to obszywa albo czasem sam mu robi skrzynki i zabudowy z mdf-u wiec facet na mnie zarobku by nie mial.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...