Skocz do zawartości

Wzmacniacz 4 kanałowy z hi input


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuje wzmacniacza 4 kanałowego z wejściem na głośniki hi input.

 

Aktualnie posiadam Hifonics Eagle i konwerter Bulls jednak w takim połączeniu występują piski i brzęczenie od świateł. Próbowałem już wszystkiego co mogłem (czytałem wszystkie poradniki), nic nie pomogło. Processor DSP jest drogi więc myślę, że chyba lepiej wymienić wzmacniacz na taki z wejściem hi input, nie bawić się w żadne konwertery, RCA itp i modlić się żeby niepożądzane dźwięki zniknęły :)

 

Mój budżet to 300-400zł, prosiłbym o poradę w tej kwestii :)

 

Wzmacniacz ma zasilać tweetery/midy i suby. Auto to bmw e87. Tweetery i midy odłożone z wersji top hifi. Suby standardowe (w przyszłości widziałbym w ich miejsce cos lepszego :))

 

Pozdrawiam

Kulas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa RCA sprawdzona, próbowałem łączyć ją z obudową radia.

 

Masa na karoserie w kilku różnych punktach. Wzmacniacz razem z konwerterem jak i osobno.

 

Bezpośrednie łączenie masy z - aku.

 

Filtr na RCA.

 

Kable po fotelach.

 

Nic z powyższych nie pomogło. Jak macie jeszcze jakieś sugestie to chętnie spróbuje :) jeśli nie to chyba pozostaje mi wymiana wzmacniacza ?

 

Pozdrawiam

Kulas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem mnóstwo tematów i zagranicznych for na temat audio w bmw. 

 

zomer1980 masz jakieś konkretne informacje na temat samochodów bmw i ich problemów z audio ?

 

VolvoFun też doszedłem do wniosku że wymiana wzmacniacza to jedyne rozwiązanie ale jeśli macie panowie jeszcze jakieś propozycje to chętnie popróbuje :)

 

Jeśli nie to prosiłbym o poradę w kwestii wzmacniacza :)

 

Pozdrawiam

Kulas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej poczytać? Przecież BMW to "standardowy" problem. To wręcz norma która była nie jednokrotnie opisana..

GOOGLE> https://www.google.pl/webhp?source=search_app&gws_rd=cr&ei=Hjc7UuLtA8qGswbh5IDgBw#q=BMW+zak%C5%82ocenia+w+torze+audio&safe=off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniaj wzmacniacz, też to przerabiałem w e90, miałem wzmacniacz focal solid bardzo fajny i zgrabmy, podpięty pod hi input,  mieścił się pod podłogą w bagażniku - niestety były piszczenia, zmieniłem potem na alpinke - cisza (testowałem 2 modele). NIe sądze aby był to problem z konwerterami hi-lo. Kupuj inny wzmacniacz a najlepiej podmień dla testu inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer1980 Temat może i oklepany ale nawet w twoim linku są rozważane starsze auta jak e36 i e46 a o e87 i e90 nie ma nic zbytnio wspomniane. Jeśli wiesz coś na ten temat, podziel się na forum :)

 

Martiso jakie wzmacniacze alpine sprawdzałeś?

 

Pozdrawiam

Kulas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrv s300 i mrp 340 - oba cisza dodatkowo wsadzałam dla testu sony ze starej linii i też była cisza. Jak sobie z tym nie poradzisz to może warto zainwestować w konwerter np. helix afc - on ma w sobie przełącznik masy który niweluje właśnie różne dziwne dźwięki a i sama jakość dźwięku jest naprawdę sporo lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten helix wydaje się ciekawy tylko trochę drogi ;) poza tym spotkałem się z opiniami ze nawet takie konwertery czasem nic nie daja.

 

Te alpiny to jakieś starsze modele? Na ebayu cos ich nie widzę.

 

Łączyć mase radia i wzmacniacza mogę jeszcze spróbować tylko nie wiem który przewód przy radiu będzie odpowiadał za masę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter kupiony w warsztacie caraudio w Tychach. Goście polecali, że to nie jakiś tani shit tylko lepsza półka :) ile w tym prawdy ciężko stwierdzić bo nie mam nikogo ze znajomych kto by dysponował takim konwerterem na podmianę.

 

Pozdrawiam

Kulas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...