Skocz do zawartości

Pomoc w sprawie znalezienia przyczyny.Slabej jakosci dzwieku.


addam24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow.Proble polega na tym ze jestem na etapia zakonczenia wkladania car audio do swojego samochodu.A efekt moich prac jest zwyczajna porazka(brak jakosc dzwieku).Moze zaczne od tego co zostalo zrobione.Pacjent Seat leon pierwszej generacji.Drzwi w nim maja taka konstrukcje jak w golfie IV.Czyli fabrycznie nie ma zadnych otworow technologicznych.Ale mimo tego zostaly one wygluszone matami stp.Na przednie drzwi poszlo 5 kawalkow maty 0.5 metra na 1 metr.Plus specjane maty na boczki.Glosniki w dystansach mdf.Sprzet to:radio alpine 9835r Dwa wzmacniacze,jeden alpine mrv 1502 napedajacy skrzynie jl audio 12w3v3.I drugi to sony xm-10020 napedzajacy przedni system 2 way rainbow slc 265.Zasilanie spawarka 35mm2,okablowanie ofc 2x2.5mm2.Sygnalow to kicx potrojnie ekranowany.W samochodzie wczesniej bylo zamontowane fabryczne naglosnienie seat aura.4 tweetery i 4 glosniki  16cm..Powiem tylko tyle ze fabryczne audio mialo chyba 10 razy lepsza jakos, w porownaniu do tego co wydobywa sie z systemu rainbow.|Obecnie jak rozkreci sie glosnosc.To glosniki  dostaja duza moc,membrany wychylaja sie praktycznie maksymalnie.Ale ani nie ma z nich basu,a o jakosci mozna zapomniec.To radio ma duzo ustawien.Ja ogolnie nie znam sie na tym.Ale probowalem zmieniac wszystko.I efekty sa bardzo slabe.Powiem tylko ze sprawdzilem wszystkie kable glosnikowe.I sa podlaczone prawidlowo.Czyli plus do plusa minus do minusa.Licze na wasza pomoc.Bo ja juz nic sam w tym temacie nie wymysle.Jestem z okolic Wawy i chetnie podjechalbym do kogos kto jest w stanie mi pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jestem z okolic Wawy i chetnie podjechalbym do kogos kto jest w stanie mi pomoc.

Śledź temat, podjedziesz na spota, koledzy coś doradzą

http://www.strefacaraudio.pl/topic/3552-warszawa-zapraszamy-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-dobrego-d%C5%BAwi%C4%99ku/page-148

 

A w międzyczasie ściągnij sobie instrukcje do radia :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba dosyć standardowo przeciwfaza, w tym przypadku na całej lewej stronie. Niby wszystkie kable dobrze podłączone, ale sprawdziłem krok po kroku i wyszło właśnie to jedno złe podłączenie (odcinek od zwrotnicy do pieca był odwrotnie podłączony).

Dodatkowo trochę tam pociąłem system wraz z subem (na piecu było pełne pasmo na suba, na radiu też) , ustawiłem gainy, czasówki. System przedni dodatkowo z tego co pamiętam był podpięty pod wyjścia front i był załączony filtr 1khz/6dB, więc to wszystko pozmieniałem i teraz jest względnie ok i zgodnie ze sztuką, ale trudno wystroić cały system w 50 minut :wink:

 

Chłopak odjechał bardzo zadowolony i z rozwiązanym problemem a o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Powiem tylko ze sprawdzilem wszystkie kable glosnikowe.I sa podlaczone prawidlowo.Czyli plus do plusa minus do minusa.

 

 

 


W sumie chyba dosyć standardowo przeciwfaza

 

 

Dla wszystkich którzy będą używać sukajki (wiem jestem naiwny) ... jak widać powyżej znów pewnie dałby sobie rękę obciąć że jest podłączone prawidłowo , a wyszło ...jak zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

(:Dzieki uzytkownikowi stanec pojawila sie jakosc.Mam zamiar zalozyc temat w dziale"wasze instalacje".Ale to za jakis czas.Z racji tego,ze jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy(trzeba wykombinowac plyte mdf do zabudowy wzmacniaczy,zrobic porzadek z kablami,jesli to mozliwe,przyciszyc tweetery).W planach mam  podlaczenie tweeterow pod zakupiony sony xm3520.Jak rowniez  porownac i ewentualnie wymienic.Przedni system.na morel tempo 6.Rowniez mam problem z jedna para przewodow rca.Ktore powoduja przerywanie prawego przedniego glosnika na nierownosciach.Jest to model z tej aukcji:         http://allegro.pl/kicx-rca05-kable-rca-5m-potrojny-ekran-i3544135958.html      I chyba jest mozliwosc rozkrecenia tych koncowek i naprawy.W kazdym badz razie po wrzuceniu tandetnych innych kabli rca ,problem zniknal.Na ta chwile Wielkie Podziekowania dla kolegi stanec za ogarniecie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same kable tylko na 4 kanały, wyglądaja dośc solidnie tak samo końcówki, ale dziwna sprawa, pod dwoma wzmakami graja oki, a pod innym już nie, sa trzaski, zakłocenia jakby cos nie stykało ( problem z masą), co masz na mysli aby poprawić styki. Rozkręcic i podlutowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...