Skocz do zawartości

Steg k 2.02 vs Helix SPXL 1000 Competition


cooler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ten temat zamieścilem takze na Audicarze ale niestety nie dostalem zadnej odpowiedzi wiec moze tutaj ktos mi pomoze

 

Poszukuje mocnego ale i jakosciowego wzmacniacza do napedzenia subwoofera

W chwili obecnej jest to Hertz ES-300 ale planowana jest zmiana (jeszcze do konca nie wiem na co)

 

Nie chcialbym kupowac wzmacniacz na chwile

Poniewaz w chwili obecnej posiadam Stega K 4.02 ze wzgledu tylko na wystrój bardziej pasuje mi Steg k2.02

tym bardziej ze ten wzmacniacz zdobyl chyba nie za darmo nagrode EISA

http://hifimotive.nl/

 

Moce bardzo przyzwoite i raczej na bank realne - do tego wspnaialy DF

Vermogen @ 4 Ohm: 2 x 155 watt RMS

Vermogen @ 2 Ohm: 2 x 305 watt RMS

Vermogen @ 1 Ohm: 2 x 555 watt RMS

Bridged @ 4 Ohm: 1 x 610 watt RMS

Bridged @ 2 Ohm: 1 x 1110 watt RMS

 

Ale ostatnio znalazlem-poczytalem niestety skape informacje dotyczace

tego oto wzmacniacza

http://www.audiotec-fischer.de/products/pd...c/SPXL_1000.pdf

 

Tu moce jeszcze bardziej przyzwoite ale w sumie zblizone tyle ze dochodzi stablinosc przy 1 Ohm

 

No i seria niby Competition wiec do czegos zobowiazuje

Niestety w necie jest niezbyt wiele o nim napisane - ja nie znalalzem zadnych testow

nawet nie wiem i nie potrafie znalezc jaki DF ma ten wzmak

Wiem ze to niestety klasa D

 

Steg z tego co wiem - takze praktycznie nigdzie nie pisze - to klasa AB

 

Moze ktos z szanownych forumowiczow zetknal sie z tymi wzmacniaczami, sluchal ich szczegolnie chodzi mi o tego Helixa

 

O ile mnie pamiec nie myli CASKP w aucie mial lub ma tego Stega k 2.02 w doborowym towarzystwie to jest 2 Stegi MSK-a wiec chyba jest to dosc dobra rekomendacja jesli chodzi o wzmacniacz do napedzenia skrzyni

Moze CASKP wypowie sie jak gra ten Steg ?

 

Z drugiej strony Helix to typowy monloblock ale klasa D

Steg 2-kanalowka ale kalsa AB i imponujacy DF

 

Bardzo prosze o rady i ewentualne sugestie

Budzet okolo 1500zł na wzmacniacz dedykowany tylko do skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia szczescia i co sie trafi swego czasu sprzedawalem praktycznie nowke a6 za 1200zl i wbrew pozora duzo chetnych nie bylo natomiast sporo chetnych bylo juz po fakcie heh

 

o wzmacniaczach z tematu raczej nic ci nie podpowiem bo nie sluchalem,natomiast slyszalem duzo dobrego o steg-u ale jak to jest z nim w rzeczywistoci to niemialem okazji sie przekonac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooler faktycznie mało informacji na temat tego Helix-a i raczej jeszcze mniej ludzi którzy go słyszeli :padam: musisz podejść do tego z innej strony, zastanów sie najpierw czy będziesz wykorzystywał te 1,7kW które daje Ci Helix przy 1 Ohm. Jaki sub lub suby bedziesz napedzał tym wzmakiem, i czy wolisz klase AB Stega czy D Helix-a. Ja jestem zwolennikiem klasy AB i brał bym mocne 1110W Stega taka moc wystarczy do wiekszości głosników :hyhy: Pozdrawiam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooler faktycznie mało informacji na temat tego Helix-a i raczej jeszcze mniej ludzi którzy go słyszeli :padam: musisz podejść do tego z innej strony, zastanów sie najpierw czy będziesz wykorzystywał te 1,7kW które daje Ci Helix przy 1 Ohm. Jaki sub lub suby bedziesz napedzał tym wzmakiem, i czy wolisz klase AB Stega czy D Helix-a. Ja jestem zwolennikiem klasy AB i brał bym mocne 1110W Stega taka moc wystarczy do wiekszości głosników :hyhy: Pozdrawiam..

 

dzieki za rade

 

a tak przy okazji znalazes gdzies w necie ze ten Steg to klasa AB wszyscy to mowia ale nigdzi nie pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieporownywalem bezposrednio,nie na tym samym sprzecie.

 

Uwazam ze zarowno a6 jak i vrx1.500 to swietne monobloki ktore sa w stanie napedzic wiekszosc subow na rynku.Jednak jesli chodzi o wydajnosc pradowa,zasilanie,zawansowanie konstrukcji to a6 nie dorasta do piet vrx1.500.Patrzac na parametry widac klase tych wzmacniaczy.Slyszalem pare razy glosy ze vrx potrafia "zamulic" osobiscie nigdy tego nie odczulem,wrecz przeciwnie dla mnie gra bardzo naturalnie.A6 mialem za krotko zeby wydawac o nim jakies osady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

do zestawienia dodaje jeszcze DLS A6

http://www.dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_109

 

tu link do testu - zdeklasowal rywali

http://www.dls.se/files/557/2/A6%20Car&hifi2-05.pdf

 

juz praktycznie decyzja zapadla na Stega K 2.02 - jednak klasa D mi nie podchodzi

moze jeszcze ktos wypowie sie w temacie Steg K 2.02 vs DLS A6 ?

 

Bede wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody1921, mozna

 

a nie laska poszukac zanim sie napisze posta,bez przesady panowie wpisalem w google "manual Helix SPXL 1000" i odrazu dostalem na twoje pytanie odpowiedz,laczny czas jaki mi to zabralo to ok 30s! czyli mniej niz napisanie posta i czekanie na jego odpowiedz...LITOSCI

 

http://yosound.ru/images/doc/1225623724_Manual_SPXL_1000.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K202 i 2xPB ES12DS2. Coz moge powiedzieć :wstyd: Bajka i tyle. Żaden wzmacniacz którego granie do tej pory miałem okazje uslyszec nie cechował się lepszą jakością i kontrolą. Mysle, ze dls wysiada przy stegu. Ale co kto woli :P 202 będzie za jakies 3 tygodnie pędzic kickera L7 edycje 2008 to dalej będą testy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K202 i 2xPB ES12DS2. Coz moge powiedzieć :suchy: Bajka i tyle. Żaden wzmacniacz którego granie do tej pory miałem okazje uslyszec nie cechował się lepszą jakością i kontrolą. Mysle, ze dls wysiada przy stegu. Ale co kto woli :P 202 będzie za jakies 3 tygodnie pędzic kickera L7 edycje 2008 to dalej będą testy.

 

sluchales DLS-a A6 ?

 

wiesz bardziej pasowalby mi K 2.02 bo mam juz Stega K 4.02 ale DLS wygral test (bardzo duzy DF) i same super opinie o nim slychac poza tym to najwyzsza sera DLS-a no i monoblock (ma regulacje fazy 0-180, filtr subsonic 25 Hz i czulosc wejscia 0,2-7V tylko czy tego wszystkiego nie da sie ustawic z radia takiego jak Pionek 88RSII (mam zamiar takie nabyc)

 

ale DLS jest slabszy od Stega ktory jak by nie patrzyl nagrode EISA zgarnal http://hifimotive.nl/

 

[ Dodano: 2009-02-19, 01:32 ]

moze ktos jeszcze sie wypowie - nikt nie slyszal Stega K 2.02 i DLS-A6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
I ja się wypowiem a co! W ciągu ostatnich kilku tygodni miałem dylemat - jaki wzmak do suba. Najpierw była decyzja na Stega K2.02, potem wpadł mi w oko DLS A6 (spóźniłem się z zakupem dosłownie kilka sekund) a finalnie (dziś do mnie przyjechał) stanęło na Audisonie VRX 1.500 Chrome Shadow. Cieszy mnie to co widze w postach powyżej - szczególnie pochlebne opinie kolegi IGE nt. Audisona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burning

 

Jak się czyta na forach , to to słowo jakby jest przewodnim tematem dla tych wzmacniaczy ... palą się . Nie miałem osobistego kontaktu ale nawet na allegro często widać takie klocki.

 

PS: chyba nawet na tym forum ,ktoś pisał o "płonącym" Velocity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...