Skocz do zawartości

Podłączenie RCA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie podłączenia przewodów RCA. Chciałbym uzyskać jednakowy sygnał na 4 wtyczkach RCA dysponując 2 wyjściami (L i R). 
Chciałem zastosować 3 rozdzielacze typu Y do jednego RCA ale w sumie tracę sygnał z drugiego kanału. Co będzie jak puszczę najpierw sygnał z 2 kanałów w 1 odwrotną przejściówką a później rozdzielę na 4? Czy wtedy sygnały się nałożą? Czy nie powoduje to jakiś strat (sygnał nie będzie słabszy)? Dodam, że mam wyjście z radia 4V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio: Alpine CDA 9831R
Amp: Crunch mxb 480

Sprawa wygląda tak, że mam 2 pary RCA + 1 para na subwoofer z radia. I rozchodzi się o subwoofer właśnie... Sory bo słabo sprecyzowałem.
A chodzi o podpięcie subwoofera. Wygląda to tak, że chciałbym uzyskać jednakowy sygnał na obu wyjściach ze wzmacniacza.
Chcę go podpiąć pod dwie cewki głośnika 2x4Ω.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę wykorzystać oba mostki i podpiąć z każdego do jednej cewki głośnika. Wysterować tak, żeby przy średniej głośności był dość mocny bas. 
Głośnik ma 2x100W RMS a wzmacniacz w mostku bodajże 320W maksymalnej. Chodź to dziwne bo ma 100W RMS przy 2Ω na kanał.

Zresztą teraz mam tak podpięty jak na foto i cewki połączone w szereg. Ale to daje 8Ω czyli 2 x mniejszy prąd i jakies 50W na cewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie sprawdzałem czy na drugim mostku jest teraz sygnał...
A nie jest tak, że teraz na jednym  mostku jest faktycznie suma ale z wejść 1 i 2 a żeby na drugim coś było trzeba podłączyć drugą parę?
Sprawdzę to jeszcze dzisiaj.

Pisząc GAIN masz na myśli BASS BOST czy LEVEL INPUT ?
Wiem, że musi być max równo. Niestety nie dysponuję mocnym monoblokiem stabilnym w 2Ω żeby spiąć cewki równolegle.

Jakie jest to 11 przykazanie? Bo widziałem te 10 dla początkujących... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...