Skocz do zawartości

ground zero gzrw 30spl podłączenierównoległe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taką nie pewność czy we właściwy sposób podpiełem głośnik ground zero gzrw 30spl który ma impendacje 2 x 2 ohm. Moim celem jest podpięcie równoległe tak aby uzyskać impendacje 1 ohm jest to mój pierwszy głośnik dwucewkowy więc nie jestem pewny czy we właściwy sposób go podpiełem. W załćzniku wysyłam zdjęcie w jaki sposób go połączyłem i prosze o odpowiedź czy aby uzyskać połączenie rownoległe właściwie pospinałem kable ?

post-12859-0-71632900-1378848162_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie będe  korzystać z tego sprzętu ale z czasem jak fundusze pozwolą na pewno go zmienię. ale jak zepne ten głośnik szeregowo to przy 4 ohm ten wzmacniacz zapoda mu jakieś 550 W rms więc chyba to będzie za mało na tego ground zero gzrw 30spl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model był już kiedyś wspominany..  550-600wat. Kwestia ile możesz dać mu napięcia i prądu.

Hifonics coś tam w graniu ma, Crunch słynie bardziej z prądownicy.

Czy mało - no troszkę mało. Ale bardziej ceni się jakość niż moc. Nie jeden woli mieć 1kW dobrej jakości niż 1.5kW zapasu prądu bez brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj i sam powiedz, ale ja obstawiam ze grania z tego pieca nie bedzie :P


 

 


Ale odnośnie samego głośnika ground zero gzrw 30spl to musze stwierdzić że nie jest to nic szczegolnego wiele osób go chwali ale jak dla mnie to małe rozczarowanie myślałem że będzie lepiej
A jaka skrzynie dla niego zbudowałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jaka skrzynie dla niego zbudowałeś?

 

 

Skrzynke kupiłem wraz z głośnikiem na allegro ale nie jest to skrzynka zamknięta tylko szczelinówka gdyż sam nie potrafię zrobic takich skrzyń a w mojej okolicy nie ma osoby która by tym się zajmowała. A skrzynia wygląda tak jak na zdjęciu które wysyłam, według sprzedawcy skrzynka ma około 55litrów i  ma strojenie około 43 hertzów. Czy to właściwe dla tego głośnika ?

post-12859-0-14215800-1378919368_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowi wszystko jedno.. 

Kwestia czego słuchasz.. 

550-600wat to taki bardzo minimalne minimum dla tego typu głośnika/obudowy.

W 1ohm to masz zapas mocy - ale brak jakości.

Merytoryczna wypowiedź - albo stoisz pod dziurawą rynną, albo kapie ci z dachu w innym miejscu. I tak masz mokro, i tak masz mokro.

Albo za mało mocy - albo słaba kontrola. Wybór niestety jest twój - ale dużo nie zmienisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...