Skocz do zawartości

Ktora z tych 4-ech opcji bedzie najlepszym wyborem ?


Goob24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedlugo bede chcial wymienic swoje glosniki z przodu i zastanawiam sie wlasnie , ktora z tych 4-ech opcji bedzie najlepszym wyborem :

Dego Po-650

Dls R6A

Rainbow Sax 265.20

Rainbow Slx 265 Deluxe

CA pod jakim ma to grac to Alpine 9886r , U.S.Amps XT-1600.4 , Re Audio SR-12 D2 , muzyka techno , trance .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi rowniez o to np jak kupie r6a lub dego to czy wzmak nadazy z jakascia do nich jak sadzicie ? Jezeli nie to wtedy moze wlasnie Sax , chyba ze moze mi mozecie jeszcze inne opcje podpowiedziec w tych kwotach do mojego rodzaju muzyki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci na dwóch przykładach,bo z innymi głośnikami nie miałem styczności,kumpel ma DEGO i powiem Ci ze ładnie mu to gra,ja podpiąłem na szybko dzisiaj swoje R6A ale tylko wofery zasilała je alpina mrv 1000,"wykop" ładny maja,są głośne i ogólnie jest ładnie wiec jestem zadowolony z zakupu i pod taką muzyką jak deklarujesz powinieneś także i Ty być zadowolony :padam: ,tweeterki nie wiem jak graja w tym zestawie bo ja mam od uranium i jeszcze nie podpięte.A co do wzmaka powinno być dobrze z tymi R6A.Wybór należy do Ciebie,najlepiej jakbyś posłuchał jak to gra i wtedy byś sam stwierdził które najlepsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goob24 do muzyki jakiej słuchasz możesz zastanowic sie nad R6A ich pasmo przenoszenia to o ile dobrze pamietam 65- 20000 Hz, Dego mają pasmo od 55 do 25000 Hz wiec minimalnie niżej. Osobiscie brał bym Dego jest troche bardziej uniwersalny i na dobrego kopa :hyhy: Weź jeszcze pod uwage Morel Tempo 6 :padam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goob24 do muzyki jakiej słuchasz możesz zastanowic sie nad R6A ich pasmo przenoszenia to o ile dobrze pamietam 65- 20000 Hz, Dego mają pasmo od 55 do 25000 Hz wiec minimalnie niżej. Osobiscie brał bym Dego jest troche bardziej uniwersalny i na dobrego kopa :hyhy: Weź jeszcze pod uwage Morel Tempo 6 :padam:

 

 

Dobre ,naprawdę doooobre ... kolego słyszałeś Tempo, bo mam wrażenie ,że nie . Druga sprawa ,to myślisz ,że te 10Hz różnicy usłyszysz, ba idę dalej i znów myślę ,że nie słuchałeś nawet Dego (może nawet i R6a) , bo każdy kto ich słuchał obu zestawów napisze ,że z tym basem jest wręcz odwrotnie i pomimo że PO niby mają "na papierku" mniej Hertzów , to jednak nie "kopią" aż tak bardzo jak DLSy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanb masz racje napisałem z pamieci nie sprawdziłem wczesniej... :padam: DLS R6A mają pasmo od 50 do 20 000 Hz sory za wtope. Ja jednak uważam ze szerszy zakres pasma jakie moze przenieść głosnik daje mu mozliwosc stworzenia lepszej sceny dzwiekowej (lepiej mu bedzie sie odnalesc w różnego rodzaju muzyce) Teraz prostując Dego PO-650 mające pasmo 55 – 25000 Hz i DLS R6A 50 - 20 000 (teraz dane juz sprawdzone :?: )

 

noname 10Hz w zadna strone sie nie usłyszy masz racje ale przy dolnych czestotliwosciacz mozna odczyc ruznice miedzy różnymi głosnikami. Słyszałem Dego i zrobiły na mnie duże wrażenie, niestety DLS-ów nie miałem okazji słyszec :hyhy: Zarówno DEGO jak i DLS maja swoich zwoleników i przeciwników wiec nie ma sensu sie wykłucac.

 

stefanb dokładnie trzeba posłuchac ale trzeba pamietac, ze w kazdym samochodzie dzwiek jest inny, wiec do odsłuch trzeba by było uzyc jednej fury, oraz tych samych klocków CA i dopiero wyciągać wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że jak chcesz wchodzić w pasmo i w jaki kolwiek sposób o tym mówić to musisz wiedzieć że DEGO i DLS to dwaj rożni producenci. W skutek czego ich pomiary odbywają się według rożnych norm/wytycznych . I nigdzie nie pisze przy jakich spadkach mierzone jest te 50hz dla R6A i 55hz dla PO

 

Jeśli czysto teoretycznie DLS przenosi pasmo 55hz przy spadku -6db a PO 55hz przy spadku -3db to wysnuwanie opinii na temat głośnika poprzez czytania pasma przenoszenia podanego przez producenta można sobie o włożyć między bajki.

 

Rozumiem jak byś miał te dwa zestawy, pomierzył je nawet jiig-iem wtedy byś miał jakaś podkładkę do dalszej dyskusji (chodź nie za mocną) a tak to niestety jesteś w błędzie wyrażając opinie na temat głośnika poprzez jego pasma przneoszenia które podał producent.

 

PS

Panowie ograniczmy zbyteczne posty do minimum. Tak będzie lepiej dla każdego.

Posprzątałem trochę.

I proszę niech każdy uważa co klika na klawiaturze :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...