Skocz do zawartości

Konwerter HI-LO Helix AFC lub Genesis


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem w trakcie zmiany mojego OEM-go audio w BMW e90 i mam pytanie dotyczące konwerterów Hi-Lo - który wybrać Helix AFC czy Genesis hi-lo ? Oba dość drogie ale czy warte swojej ceny ? 

 

Chcę podłączyć w pasywce zestawik 10cm+tweeter + w aktywnie 2xwoofery 20 cm pod siedzeniami oraz w bagażniku naleśnik 10" Aliante  Piecyki powoli kompletuję. HU musi pozostać i nie chcę jej zmieniać (navi). 

 

Może koledzy montowali ww konwertery i potrafią mnie nakierować w która stronę pójść ? A może Alpine H650 ? - choć czytałem że z BMW to nie jest najlepsze połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są pewne wzmacniacze które bardzo dobrze się spisują w BMW, jaką masz serię podstawa, top hifi ? z navi ? bo tak na prawdę od tego trzeba zacząć, np top hifi ma wgraną charakterystykę pod seryjne głośniki żeby grało w miarę liniowo, więc jak włożysz coć innego może być nie za fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy robiłem ? hmm z 50 Bmek zrobiłem na tych systemach trójdrożnych, jak masz niebieskie naklejki na głosnikach to jest top hifi, przy top jest fabryczny wzmacniacz i własnie róznie bywa z tym sygnałem, bo średniaki w top mają niską efektywność, i w eq wzmaka jest zrobiona górka żeby to wyciągnąć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kierunku najlepszego dźwięku :) nie interesuje mnie bum box, chcę mieć kulturalne i wyważone granie, bez łomotu :) Mam już naleśnika Aliante 10" SI i planuję dokupić do niego DLS A6. Zostaje do rozwiązania najważniejsze - drzwi. Jak wiesz mam do dyspozycji głośnik 4' w tapicerce :) tweeter i miejsca pod siedzeniami na 8" woofery. Drzwi w e90 są ciężkie do zrobienia i nie wiem czy jest sens jej rzeźbić może zrobić tam małą kororkę jedynie na średniaka ? Jak masz jakieś sprawdzone zestawy to chętnie poznał bym Twojej opinię co w tym bmw może zagrać. Kupowanie klocków w ciemno mija się z sensem :)  Budżet w zależności od pomysłu ale w granicach rozsądku :) 

 

Obecnie mam wsadzony zestaw 4' Ground Zero dedykowany do BMW z pasywną zwrotnicą i dołożone wooferty z L7 + wzmak alpine f300S  v12, do tego idzie z DE konwerter helixa AFC - to jest oczywiście przejściowy temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...