Skocz do zawartości

Jaki piec do suba pokroju DLS A6?


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dorzuce cosik od siebie: Zapco Reference 1100.1 - to najdluzej nie zmieniany klocek w moim systemie - aczkolwiek budzetowo w okolicach A6, a i z popularnoscia ciezko.

 

ProX'a mialem i wywalilem po 2 dniach - nie moja bajka taki cyfrak i jesli o moja subiektywna opinie chodzi to nie polecam.

 

Swoja droga wstawilem go na chwile bo mialem problem z Zapco - mono serii reference nie akceptuje sygnalu RCA. Mozemy sie posluzyc tylko i wylacznie adapterem Symbilink, ktory to konwertuje sygnal niezbalansowany RCA na zbalansowany poziomu ~15V. Zajebista metoda na pozbycie sie zaklocen lapanych po drodze, ale i podbicie juz istniejacych. Mialem wtedy H700, ktora (jak wszyscy wiedza) delikatnie tyka przy kreceniu galka Volume. Symbilink tak owo tykanie podbijal, ze prawie suba z gaci wyrywalo. Wstawilem wlasnie ProX'a na probe - po 2 dniach wrocilem do Zapco i wystawilem H700 na sprzedaz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech i ja się odezwę . Jakże milusio wspominam pewien piec... Precision Power  nie pamietam modelu ale na pewno nie był to monoblok ale filtrów i regulacji od groma a co z subem wyrabiał :wink2:  było to jeszcze w czasach "jednocewkowych" głosników, oldów RF Power (sprzed HX-ów taki cudny chromowany magnes miały ). Seria mniej więcej jak ten:

http://www.maxdat.eu/_car%20amplifiers2/_car%20amplifiers2_p.html

 

Cóż głupiutki wtedy byłem (zostało do dziś :rotfl: ) i kompletnie nie umiałem wykorzystać tego :hyhy: ...potwora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zresztą słowo uniwersalny jest dyskusyjne... Uniwersalny czyli co "suchy"?

Ja bym sie chetnie dowiedzial jesli mozecie podsunac kilka piecow, o takiej suchej charakterystyce brzmienia. Szukam zastepstwa (byc moze) dla obecnego ESX'a i nie chce zadnych cieplych brzmien nie lubie tego :) Zreszta lata spedzone na kickerach i czlowiek sie przyzwyczail i nie przekonam sie do "cieploty" bo jakos mi nie lezy. Ograliscie pewnie mase piecow i ktos cos moze polecic,aby nie dlsy i gienki ;)

Co do pieca na suba z tematu to nie wiem moze nie ta klasa ale niikt nie poleca np stega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie kazdy procek jaki znam "tyrka" przy kreceniu vol. Łącznie z Sony XES i 900ka. Taki chyba urok..

 

 

No moze i fakt, ale Pionkowe, czy Helixowe procki takiego "uroku" juz nie posiadaja. :P

 

 

...Precision Power...

 

 

Precisiona mialem w zyciu jednego i to raczej do pedzenia przodu (2075). Na tweeterach nie bylem w stanie go zniesc, ale na woofry ciezko bylo znalezc kozaka, ktory by go powalil. No zamiatal chlopak niemilosiernie, a na kanal niby 75 watuf tylko mial. Po kilku latach zapinania i odkladania go na polke wystawilem go w koncu na sprzedaz. Jak pewien Holender przyjechal go odbierac pierwszym pytaniem jakie zadal bylo "Chlopie, a czemu ty w ogole sprzedajesz taki piec?". Okazalo sie, ze wlasnie kupuje sobie 7mą sztuke "do kolekcji" :)

 

 

 

ale to co Ci się w nim nie podobało tak bardzo? z ciekawości pytam :D

 

 

Hmmmm... brzmienie? :rotfl:  Nie pros mnie o wywody nt. "smaczkow", bo slabym ja w ubieraniu dzwiekow w slowa. Jedyne co moge potwierdzic, to fakt, ze ow piec nadawal subowi "swoj przydzwiek / swoj stajl", ktory najprosciej ujmujac nie przypadl mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie chetnie dowiedzial jesli mozecie podsunac kilka piecow, o takiej suchej charakterystyce brzmienia.

 

Ja tak odbieram Gienki, do bólu neutralne. Jeśli ktoś poszukuje brzmienia bez dodatków to byłby mój typ dla Ciebie do odsłuchów.

 

 

 

Zreszta lata spedzone na kickerach i czlowiek sie przyzwyczail i nie przekonam sie do "cieploty" bo jakos mi nie lezy.

 

Śmiać mi się tylko chce jak różne bywają upodobania. :) Dla mnie z kolei neutralny, zimny piec jest męczący i jakoś nie trawię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...