Skocz do zawartości

kenwood kdc-bt92sd VS CLARION CZ702E


groszekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prosił bym o opinie porównujące te 2 modele , chciałbym któryś z nich zakupić w najbliższym czasie i nie wiem do końca który z nich wybrać? cena jest taka sama, namierzone mam używki,

 

radio zamontowane będzie w Citroenie Berlingo , przód odseparowany Ground Zero GZRC 16X napędzany ESX1502

 

w bagażniku subwoofer PIONEER TS-W306C napędzany carpower 1502,( sam sub będzie wymieniany w przyszłości, chcę coś szybszego / bardziej jakościowego)

 

muzyki słucham każdego rodzaju , zależy mi na bluetooth do rozmów telefonicznych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym plusem w porownaniu Clarion vs. Kenwood jest niby aktywna zwrotnica. Sam zasiegnalem wiedzy u jednego z Kolegow z Forum i moje watpliwosci zostaly rozwiane :-) Siedzi bdb Kenwood, smiga wzorowo, dzwiek ma wiecej jak dobry, ma wszystko co potrzeba i wyglada bardzo dobrze, w porownaniu z Clarionem, to piekne cacko, Clarion wyglada paskudnie wg. mnie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarion wyglada tanio ...co moze byc zaleta ;) Jesli zwrotka nie jest przeszkoda to wzialbym kenia ,chociazby za brak wyswietlania nazw utworow w clarku , no chyba ze chcesz zapomniec juz o plytach i miec WAV z pendriva to Jvc 921 lub lepiej 90bte . Brzmieniowo jedna pola raczej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pendrive 64GB kosztuje 150-200 zł,

używanie iPoda vs pena z większą ilością muzy to jednak zupełnie inna bajka

długo miałem dysk 80GB z plikami wav, potem przesiadłem się na iPoda classica 60GB i to jest zupełnie inna bajka

moim zdaniem warto dołożyć za ten ficzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

Są też tacy co mają już iPoda w szufladzie (mamy XXI wiek) :wink:

 

Chciałem tylko posłusznie zameldować, że odtwarzanie formatów bezstratnych w radiach z tego tematu tez jest możliwe :)

 

Zresztą nie tylko w tych, tylko we wszystkich z USB i funkcją Direct iPod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarek nie ma osobnego mikrofonu w zestawie  i trzeba kombinować (zobacz istnieje taki temat na forum) , no i ma kłopot z łączeniem automatycznym BT i telefonami z androidem powyżej 2.3.7  ...ponoć to poprawili w nowym sofcie ale nikt tego nie potwierdził . 

 

Kenio ma jedną wkurzającą rzecz ...mianowicie jak sparujesz telefon i potem Ty słuchasz muzy, a telefon leży sobie np. w domu , czyli nie jest połączony BT z radiem to oświetlenie klawiszy sobie miga do czasu aż skoczysz do chaty po telefon i uruchomisz w nim BT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko pochwalic Kenia, wyglada, gra na 5 :) Mam dla porównania Alpine Cda-9855r i profilami sa do siebie zblizone, jakosciowo Kenio nie ma sie przy niej czego wstydzic, to bdb patefon, gra dynamicznie i bardzo zywo w srednicy i gorz (duzo zywiej jak dotychczasowe moje Kenie:) ), dol kopie mocno, dosadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i jakie odczucia co do radia, wybrałes Kenia tak?? J swojego Clariona cz202 tez chce zmienić, bo to teraz najsłabszy element mojego grania :wsciekly:  i tez mam podobny dylemat. Zarówno Kenio jak i Clarion maja procesory dzwieku tak, tyle ze Clarion ma aktywna zwrotnicę, jak to sie ma do rzeczywistości. Bogus1984 - uzywasz Kenia, mówisz, że daję rade, a co powiesz o procesorze dzwieku i ustawieniach w tym radiu?? Jak z wyborem kolorów, da się ustawic np calośc zeby była w kolorze zielonym stricte, bez dodatkow ( to wazne dla mnie rownież). Kolego Powalla - polecałeś JVC r90 - jak to sie ma do w/w radyjek?? W sumie to moi trzej pretendenci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenio robi robote, z jakosci dzwieku jestem bardzo zadowolony, w tym samym momencie mialem alpine cda-9855 i kenio lania nie dostal wg. mnie, kolory jakie sie podoba mozna dopasowac, ustawien mnostwo, zwrotki niby brak, ale mi to nie przeszkadza. Wyglada ladnie w przeciwienstwie do szumofona clariona. Jvc kd-r921 rowniez mialem, inne granie, moze sie podobac, mega kick, odzywaja sie wszelkie plastiki w aucie, nie ostrzy. Wylecialo, gdyz dla mnie za twarde granie, oraz dosc zawile menu, szczegolnie jesli chodzi o blachostke typu poziom suba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z Kenwooda BT8044uy na JVC r921bt a z JVC na Cda 9855 więc jakieś porównanie mam.
Pierwsze radia wspominam bardzo dobrze za fajny dół pasma, dzięki temu trochę łatwiej skleić suba z przodem ;) Obsługa była mecząca przez te dwa pokrętła.
JVC 921BT doceniłem szczególnie za to że obsługuje dyski twarde i WAVe po USB. Poza tym tak jak Bogus napisał dla mnie również było to granie za twarde, chociaż niektórzy uważają że wcale takie nie jest ;)
Po przesiadce na alpine mój system dostał nowe życie, dynamika i detale podane w fajny sposób. Trafiłem swój profil brzmienia, . Tego radia raczej nie można stawiać na równi z jvc i kenwoodem, to nie ta półka.
Do płyt i obsługi idzie się przyzwyczaić, teraz chociaż nagrywam płyty których słucham a nie wertuje 200 gb danych w poszukiwaniu utworu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ten minus dla kenia, że brak wav w usb, no ale bez przesady. Dzieki koledzy za opinie, też raczej nie znosze ostrego grania, preferuje dość miękkie soczyste i przestrzenne brzmienie z fajnym dołem i niezbyt ostra górą, dlatego czytając te opinie skłaniałbym się w stronę kenwooda,  no ale wiadomo, na ten proces składa sie wiele składników ( piec, głośniki a niektórzy powiedzą, że też kable). Juz i tak nastąpiło wczoraj przejście światów, jak zamontowałem i jako tako zestroiłem GM-x924, niebo a ziemia, w porównaniu do poprzedniego "krancza" , pojawiła sie głębia i scena no i całkiem fajnie to brzmi, ale czuc, że radio to jednak nie to, teraz najsłabszym ogniwem jest własnie ono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

921 odpada raczej bo ma 4 malutkie  klawisze  p prawej które ciągle świecą na czerwono ;) 

 

Co do 9855 i "reszty tu wymienionej" , to faktycznie czuć że to jednak wyższa klasa niż "reszta" ale ...ale przeważnie jest więcej większych problemów do ogarnięcia niż martwienie się o klasę radia . Ta reszta to raczej jedna póła i możesz śmiało sobie wybrać "fajniejsze" , czyli np. pasujące oświetleniem do kokpitu ;)  

Kenio szybciej "bankuje" i ma więcej ustawień (nawet wyświetlacza) , aczkolwiek sporem minusem jest przy braku podłączenia fona przez BT klawisze pulsują , no i ten wygląd (plastiki) ma raczej  "świecący" , wyraźnie się odznacza z matowych raczej kokpitów . JVC >czyta WAV i zapominasz o płytach, co nierzadko przy zakupie  okazyjnej alpinki może stać się utrapieniem ...coraz ciężej o dobry napęd w tych radiach i zakup najlepiej poprzedzić testem torów tramwajowych itp. 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za konkretne opinie, będę na spokojnie szukał jednak Kenia, fakt te chromy troche lipa, ale bez przesady. Clarion cz202, który posiadam niestey szału nie robi, zwłaszcza bas w nim nie jest soczysty i miekki łagodny lecz taki głuchy.... średnica i wysokie oki nawet. Ostatnio ktoś sprzedawał w dobrej cenie 3 miesięcznego Kenia. ale juz niestety poszło, bede polował na coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...