Skocz do zawartości

Zestaw przedni odseparowany 2-way 165mm do 2500PLN


Mors
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano.

Kompletuje audio w aucie właśnie kupiłem radio Pioneer DEH-80PRS i wzmacniacz u-Dimension ProX 500.24 AYA używany od znajomego. Proszę o porade co do zestawu odseparowanego 165mm. Maksymalnie mogę przeznaczyć 2500 PLN, za tą cene chce nowy komplet z gwarancją bez kombinowania i rozbijania że jedna cześć z tego a druga z tego. Jest dosyć duży wybór w tej cenie i nie wiem na co się zdecydowac :( Napewno nie chce sie pakowac w 3 drogi.

Póki co kandydaci:

DLS Nordica 6.2

DLS Iridium 6.2

AudioSystem HX 165 DUST ( ten na 'papierze' wypada najlepiej 140RMS i 93.8dB)

FOCAL 165 KRX2

Od zestawu oczekuje żeby grał na wysokim poziomie, zarówno pod względem głośności jak i jakości.

Fajnie by było żeby dawał sobie rade bez subwoofera.

Muzyka generalnie każda hiphop, pop, dance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajne auto kolegi Malcolma :) Ja aż tak mocno ingerowac nie chce dlatego potrzebuje systemu bez subwoofera bo opcja w nogach pasażera albo w podłokietniku z tylu nie bardzo mi pasuje.

Ostatecznie po długim szukaniu na placu zostały Audio System HX 165 PHASE i Morel Elate 602 oba zestawy da się kupić poniżej 3000zł, oba z bardzo wysokich półek, jak wiadomo AS PHASE to starszy sprzęt i jest sporo testów i opinii zagranicznych nie wiem czy można ale podlinkuje jeden http://www.audiophile.pl/n/23_jakie_glosniki_wybrac? Mocowo lepiej wypada Morel 180 RMS @ 4ohm/ AS PHASE 140 RMS @ 4 OHM pod względem poziomu głosności dużo lepszy jest Audio System 94dB względem 88dB Morela. Mój wzmacniacz w mostku dysponuje mocą 2x200RMS @ 4ohm także bez problemu powinien dac sobie rade. Pytanie do Was może ktoś miał możliwosć odsłuchu tych głośników? Który jest więcej wart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się martwił,który głośnik zagra w tych drzwiach i jak je przygotować.KRX3 słabo sobie radziły(musiały być wspomagane subwooferem).

http://www.naturalsound.pl/page/3/

Dla tego auta z wyżej wymienionych najlepszym wyjściem to DLS Iridium 6.2.Pod warunkiem,że zrobisz im odpowiednie komory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupotą byłoby wydawać tyle hajsu bez wcześniejszych odsłuchów, wydaj z zakładanego budżetu parę złotych żeby pojechać i posłuchać u kogoś, bo kupowanie w "ciemno" i na podstawie opinii ludzi z forum przy takim budżecie to słaby pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się martwił,który głośnik zagra w tych drzwiach i jak je przygotować.KRX3 słabo sobie radziły(musiały być wspomagane subwooferem).

http://www.naturalsound.pl/page/3/

Dla tego auta z wyżej wymienionych najlepszym wyjściem to DLS Iridium 6.2.Pod warunkiem,że zrobisz im odpowiednie komory.

Może słabo sobie radziły bo miały tylko 100 watt?

 

Elate miałem i z tego co pamiętam grają w 8 litrach. Na pewno się nie sprawdzą w Twoim aucie chyba że właśnie planujesz jakieś komory.

I jak wrazenia? Było uderzenie?

 

 

Głupotą byłoby wydawać tyle hajsu bez wcześniejszych odsłuchów, wydaj z zakładanego budżetu parę złotych żeby pojechać i posłuchać u kogoś, bo kupowanie w "ciemno" i na podstawie opinii ludzi z forum przy takim budżecie to słaby pomysł...

Nie mam w mieście sklepu zeby było można zrobić odsłuch a ganiać po całej Polsce i zrobić z 800km słabo mi się widzi, bez przesady nie kupuje auta za 50 tys pln żeby tak jezdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może słabo sobie radziły bo miały tylko 100 watt?

 

 

 


Mocowo lepiej wypada Morel 180 RMS @ 4ohm/ AS PHASE 140 RMS @ 4 OHM pod względem poziomu głosności dużo lepszy jest Audio System 94dB względem 88dB Morela. Mój wzmacniacz w mostku dysponuje mocą 2x200RMS @ 4ohm także bez problemu powinien dac sobie rade.

 

Chyba ogarnęła Cię magia cyferek  ... pewnie uważasz że takie bidne 80W r6a to już w ogóle lipa  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ogarnęła Cię magia cyferek  ... pewnie uważasz że takie bidne 80W r6a to już w ogóle lipa  :wink:

Lipa to są zestawy po 160 złociszy. Nie bo ich nie słuchałem, ale mając wzmacniacz który ma te 200 na kanał chciałbym to wykorzystać :) Pozatym r6a mają wysoką skuteczność. I zakładam że grubo sypia basem ;) Ale wolałbym coś z wyższej półki niż te głośniki.

 

Rozejrzę sie za Audio System HX 165 PHASE. Narazie same pochlebne opinie o nich wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...