Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza przejściówką ISO/RCA


grom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ostatnio natrafiłem na forum na temat wykonania przejściówki ISO/RCA dokładnie ten:http://www.strefacaraudio.pl/topic/35311-gniazdo-rca-i-przew%C3%B3d/

 

Popytałem kolegę o wiecej szczegółów i podesłał mi taki link z tutorialem:http://www.r32oc.com...s-510-pre-outs/

 

U mnie w aucie A4 b8, jest dokładnie taki sam myk z przekodowywaniem radia na niski sygnał, wyłaczaniem monitorowania głosników itd.

 

Zrobilem przejsciówke, wszystko miałem przekodowane juz wcześniej i wszystko zagrało jak trzeba, niestety przy składaniu  troche sie pospieszyłem dotkąłem rca do czegoś metalowego i uwaliłem wzmak (okazało sie że był juz niefachowo naprawiony i to dlatego). 

 

Teraz znowu sie zabieram za skladanie wszystkiego do kupy, tylko nie chce zrobić żadnego błedu wiec zaintrygowało mnie zdanie z tutorialu:http://www.r32oc.com...s-510-pre-outs/ konkretnie to: When you finish the job if your using metal body PHONO/RCA connectors then they must be insulated from each other and ground/car body as it could damage the 510  

Rozumiem to tak ,ze kable muszą być odizolowane od siebie i podłączone do masy auta, Ale jak do masy auta?? 

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz. Muszą być odizolowane od siebie wzajemnie i od masy samochodu też. A wynika to z konstrukcji końcówki mocy w radiu, a dokładniej z faktu jej pracy w mostku. Nie można tego też tak bezkarnie wetknąć do wzmacniacza, bo ten zwykle ma zwarte masy RCA dla sygnalów wejściowych, dlatego powinno sie zastosować konwerter sygnału głośnikowego na RCA. Jak to mówią górale " szkłem d...y nie utrzesz", chociaż jak przeczytałem w podanym linku niektórym działa to poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz. Muszą być odizolowane od siebie wzajemnie i od masy samochodu też. A wynika to z konstrukcji końcówki mocy w radiu, a dokładniej z faktu jej pracy w mostku. Nie można tego też tak bezkarnie wetknąć do wzmacniacza, bo ten zwykle ma zwarte masy RCA dla sygnalów wejściowych, dlatego powinno sie zastosować konwerter sygnału głośnikowego na RCA. Jak to mówią górale " szkłem d...y nie utrzesz", chociaż jak przeczytałem w podanym linku niektórym działa to poprawnie.

 

No właśnie niektórym działa, zaryzykuje, mam nadzieje że nie uwale radia. Konwertery RCA to kicha przynajmniej te hollywooda, do suba to jeszcze ujdzie ale przód strasznie zamula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...