Skocz do zawartości

Jak zarejestrować motorek simson s51


suzuki.gsx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od długiego czasu noszę się z zamiarem kupna simka.
Moja pierwsza maszyna którą dostałem od dziadka do nauki 20 lat temu,

w owym czase to był szczyt.

Trochę z sentymentu, ale też trochę z potrzeby jak mam jeżdzić tym wyjącym chińskim gównem,

to mi źal dup. ściska.

Jest parę maszyn, ale bez tzw. kwitów.

Czy w jakiś sposób można to zarejestrować, bez większych kombinacji alpejskich. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten motorek ma numery rejestracyjne , to zadzwoń do urzędu że chcesz kupić taki sprzęt z takimi blatami ale ....babcia nie ma dokumentów , ba nawet nie wie na kogo ostatnio był rejestrowany (coś tam już wymyślisz) . Takim fortelem może uda dowiedzieć się kto jest prawnym właścicielem tego motorka ...no ale tu to zależy od humoru urzędniczki . Wystawianie umowy na "żula" może się źle skończyć i nie polecam , bo władujesz się w kłopoty nie warte tej niby oszczędności (bez papierów , to taniej ) . Pomyśl co będzie jak motorek Ci potem znajdą i okaże się że to kradziony sprzęt ... usłyszysz o paserstwie i takie tam ;)  Dołóż i spij spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz się bawić w kupno dokumentów i przebijanie numerów to idziesz do sądu, składasz podanie o sądowe stwierdzenie własności przez zasiedzenie na dany motorower z danym numerem ramy, wyznaczają termin, przychodzisz z kolegą, który oświadcza, że sprzedał ci ten motocykl 5 lat temu, a sam np.: kupił go ze złomu. Koniec sprawy, dostajesz kwitek, idziesz do wydziału komunikacji i normalnie na ten kwitek zarejestrują ci Simsonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bez "kwitów" to wiesz skąd są.Tydzień temy zapierdo....li kuzynowi w Krakowie Honde z garażu pod blokiem.Byli w kominiarach i co z tego że na kamerach ich widać jak nie wiadomo kto.Motorek przepadł. Na dzień dzisiejszy trza by im nogi z dupy.......

Odpowiedz sobie sam teraz skąd ten simsonik.

Ps.miałem i też bym chetnie taki przygarnął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do klasyki, to mnie się podoba :super:  Jak byłem szczawikiem to latałem za papierkami od Hondy MBX80, szał na wsi niesamowity bo wszyscy komarkami śmigali a tu Synek wyleciał "ścigaczem" ha ha :rotfl:

Udało mi się znaleźć papierki od 50tki ale za dużo kombinacji i musiałem zrezygnować, jednak Simson jest bardzo popularny więc powinieneś dać radę ogarnąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było ciekawie-mój wujek ma takiego SR50 i od około 8 lat stoi w szopie bo z silnikiem coś nie tak.Wujas ma już 53lata i w życiu tego nie naprawi,prędzej Simson zardzewieje albo wujek umrze ;) ale sprzedać nie sprzeda i jak się nie wkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...