Skocz do zawartości

Warszawa Zapraszamy Miłośników Dobrego Dźwięku :-) (najbliższy 17.02.2019)


Rekomendowane odpowiedzi

Sustemy których teraz jest większość są robione na cukierkowe granie

 

Ale chyba na to Burek nic nie poradzisz. ;) ... niestety/stety każdy stroi tak jak lubi słuchać - niebardzo można mieć mu za złe. Ale zgadzam się w pełni z tym co napisałeś.

 

Ważne - żeby nie tłumaczyć każdego niezestrojonego systemu: "przecież musi czasem zakłuć w uszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale chyba na to Burek nic nie poradzisz. ;) ... niestety/stety każdy stroi tak jak lubi słuchać - niebardzo można mieć mu za złe. Ale zgadzam się w pełni z tym co napisałeś.

 

Ważne - żeby nie tłumaczyć każdego niezestrojonego systemu: "przecież musi czasem zakłuć w uszy"

Oczywiście tylko co kto lubi nie oznacza że jest to poprawne ;)

 

Przestrzeń z filharmonii przenieść do auta :szok: :szok:

No nie o przestrzeń tu akurat chodzi ;) , raczej nigdy nie osiągalne ...

 

Najlepsze że nie wiele tak naprawde osób było w takiej filcharmoni, operze czy innej dobrze nagłośnionej sali.... bo sala sali nie równa.

Odkąd otworzyli mi nową filharmonie w Szczecinie , byłem już kilka razy i za każdym razem otwieram gębe ze zdziwienia jak tam dobrze "gra" jest mega dobra akustyka ( ponoć jedna z najlepszych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale naprawde prawa strona fotepianu ma wiercić w uchu , talerze w perkusji mają czasami ostro zakłuć , a gitara często wchodzi w rejestry które wiekszość ocenia jako drażniące .

bury, konkretnie trafiłeś jak kulą w płot, pisałem już coś podobnego pewnie tu już kilka razy.

Sam grałem na pianinie, a brat cioteczny kiedyś na różnych gitarach, od jakiegoś czasu perkusja... Z całym szacunkiem, nie mów mi o brzmieniu pianina/fortepianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Olsztynie wdałem się w dyskusję z chłopakami ( nie pamiętam kto dokładnie , Szymon przy tym był pamiętam ) i irytujące staje sie to co wiekszość próbuje robić z systemami i to jak później oceniają inne systemy . Nie wiem kiedy ostatnio Tomo byłeś w np. filharmonii lub na koncercie dobrze nagłośnionym , ale naprawde prawa strona fotepianu ma wiercić w uchu , talerze w perkusji mają czasami ostro zakłuć , a gitara często wchodzi w rejestry które wiekszość ocenia jako drażniące .

Sustemy których teraz jest większość są robione na cukierkowe granie , żeby nic nie złego się nie działo , ale niestety w wiekszości nic nie dzieje się też dobrego ...

Mnie jeszcze nigdy na żadnym koncercie czy przedstawieniu nie zakuł fortepian, czy talerz perkusji.

 

Za to skrzypce, trąbka lub kobiecy wokal wysoko wyciągnięty tak i to było dla mnie największe zdziwienie, miałem ochotę " przyciszyć ' ten wokal żeby nie darł tak mordy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bury, konkretnie trafiłeś jak kulą w płot, pisałem już coś podobnego pewnie tu już kilka razy.

Sam grałem na pianinie, a brat cioteczny kiedyś na różnych gitarach, od jakiegoś czasu perkusja... Z całym szacunkiem, nie mów mi o brzmieniu pianina/fortepianu.

 

Tomek nie przejmuj sie

Burek próbuje jakos wytłumaczyć brzęczenie prawej wysokotonowki z którym nie moze sobie poradzić

I próbuje wmówić, ze jak ci sie nie podoba to znaczy, ze jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo. Jak wiesz w mojej Mx5 Również wszystko jest pędzone Genesisem.... i mało tego na górze jest kolec od SSa... tak więc idąc tym tropem informacji z forum ten zestaw nie ma prawa zagrać a ostrzyć ostrzy pewnie przy każdym z możliwych górnych rejestrów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdźcie z Gienka, bo to fajne piece dla ludzi wiedzących, czego chcą w górnym paśmie:p W tamtym dobrze zapowiadającym się systemie było coś nie tak tylko z tym, co wcześniej opisałem - taka moja opinia. Może zmiana ukierunkowania, może zmiana cięć. Coś tylko, co nie popsuje lekkości, z jaką grał ten system.

 

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo. Jak wiesz w mojej Mx5 Również wszystko jest pędzone Genesisem.... i mało tego na górze jest kolec od SSa... tak więc idąc tym tropem informacji z forum ten zestaw nie ma prawa zagrać a ostrzyć ostrzy pewnie przy każdym z możliwych górnych rejestrów :P

Boje się zapytać, jak powinno grać u mnie skoro mam SS'y w napędzie :P

Ale co tam, ja mam przecież GMS'y1929 których nie da się podzielić aktywnie, a u mnie tak swego czasu grały... :P Vampirek, trafiłem? ;-D

 

p.s. kolega, co był audi i dopiero zbiera system, to kupił już te GMS'y ??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fora od tego są, by były usłane opiniami. Fajnie by było, gdyby ponad połowa była przydatna :/ gdyż niestety, ale większość można sobie wsadzić w kieszeń :( Tak czy siak, warto zerknąć tu i tam, poczytać i dojść do własnych wniosków... z tym że pamiętamy, by na niektóre wypowiedzi patrzeć z "odpowiednim dystansem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


p.s. kolega, co był audi i dopiero zbiera system, to kupił już te GMS'y ??? :D

Jeszcze nie. Zastanawiam się, czy się nie wstrzelić z droższymi/lepszymi przetwornikami. O mały włos nie kupiłem zestawu na MP 5.16 i Proa neo 26, ale nie utargowałem się z właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Zastanawiam się, czy się nie wstrzelić z droższymi/lepszymi przetwornikami. O mały włos nie kupiłem zestawu na MP 5.16 i Proa neo 26, ale nie utargowałem się z właścicielem.

no to Panie szukaj! Może coś z tego ciekawego wyjdzie :) U Ciebie to i tak czy siak będzie przeróbka drzwi, więc co za różnica czy pod 160mm, 165mm czy większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...