Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie chcesz mi Tomku powiedziec ze sie z rock na instrumental przezuciles-?

Rock , heavy i instrumentale pochodne tego typu rzeczy:) ale dobrze wiesz ze i jakis ciekawy instrumental trąbkowy czy symfonija tez mile zagoszcza na odsluchy, nie mam nic przeciwko a nawet chetnie poslucham dla kolejnych doswiadczen. Dzis kolejne zmiany beda robione wiec na spota szykujcie plyty rozne rozniste bo bedziecie mogli porownywac  2 rodzaje gory:) opinie oczywscie pozytywne i negatywne mile widziane zeby jak najwiecej doswiadczenia i rad wylapac. Miedzy innymi dla potomnych jak by kto szukal  Etonowskich mysli.

 

 

da radę więcej się osłuchać i na ewentualnie innych płytkach

Suchaj ile chcesz  i czego chcesz:)

 

 

w sumie dobrze, że nie znalazłeś muszelek bo można osłuchać się czego innego.

Zperspektywy czasu powiem Ci ze nawet sie ciesze bo bede mogl porownac  na bierzaco (jak pietruś wroci) mp jak i etona

a taka mysl mi przeszla przez mysl ze system bedzie sie nazywal "master of eton" :wink: Germańsko-Amerykanski setup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolejne wrzuty testy i porownania za nami. Niestety mastery w porownaniu z etonami na gorze polegly. Esx nie lubi sie z masterem i niestety wypada bardzo blado wrecz tragicznie. Eton jak na swoje mozliwosci pokazal klase sama w sobie po wpieciu w inne wrota. Ja bylem po pierwszych dzwiekach mile zaskoczony ze te wf tak potrafia zagrac. Dobrze watowane zagraja naprawde czysto i kopliwie. Kopa maja naprawde takiego ze sub generalnie nie jest potrzebny albo naprawde jakis maluszek dla uzupelnienia. Mam nadzieje ze Robert sie wypowie i zacytuje kilka naszych przemyslen z dyskusji i odsluchow . Najwazniejsze i najciekawsze mysle ze sie pojawia. Ale Eton to marka naprawde warta swoich pieniazkow. Teraz szukamy jakiegos suba czy to tez bedzie strzal w 10:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Chciałbym się podzielić z trochę większym kręgiem moimi spostrzeżeniami z odsłuchanych ponownie Eton-ów POW.

Przetworniki już jakiś czas używane  dostały   'wiatru ' więc się  powiedzmy - wygrzały.

 

Zaznaczam ze są to włącznie moje spostrzeżenia i mogą  odbiegać lub różnic się od obiegowych opinii .

Nie jestem także recenzentem wiec przepraszam za ew. zamęt , nieścisłości  lub braki stylistyczne.

I nie jestem przedstawicielem handlowym Eton-a na Polskę .

 

 

Zaczne może od tego ze Tw pedzone z ESX .

Dokładne zestawienie  swego setup  to już Czaszunia musi dopisać .

 

Utwory, płyty  użyte:

-Enej - Folkhord

-Marry You -   B.B King & Eric Clapton

-Armin van Buuren - Youtopia

-płyta EASCA - Bassface Swing Trio -Embraceable You

-Nikielback- utwór 2,4,7 z albumu .. ?   Tomek musi podpowiedzieć

- płyta - "trąbki " również z zasobów Czaszuni.

 

 

Co by trochę namieszać i wzburzyć opinie publiczna  dodam ze na pierwszy ogień   były na słupkach  sławetne  DEGO MASTER.

Nie mając o tym informacji  i nie  będąc do końca pewny jaki to przetwornik ( Tomek to zmyślnie zmontował ) liczyłem ze to właśnie Eton-owe  twetery.

I jak sobie słuchałem to faktycznie pomyślałem  - ale się uspokoiły .

Do tego stopnia  ze ktoś im zabrał  życie-  grają bo grają.

 

Woofery pędza  jak lokomotywa a tw  tak  jakoś  troche  inna  bajkę  piszą.

Blachy z perkusji takie stonowane ,wycofane bez blasku , jedynie czystość i głębokość sceny mnie zastanowiła  -  była na wysokim poziomie.

Ale pomyślałem tani tweter to i efekty wyszły różne .

 

Kropka nad i był utwór Armin van Buuren - Youtopia

 

gdzie wokalista uciekł w głąb sceny ,trzreba go było nasłuchiwać  i gdy nabiera powietrza do śpiewania -  tego juz nie mogłem uchwycić.

A odsłuchując ten utwór wielokrotnie   (nawet  na  MBL-u na Audio Show)

wokalista   jest wyrażny  z  przodu i nabiera powietrze gdy śpiewa do tego stopnia ze może to denerwować.

 

Powiedziałem właścicielowi Etonów ze chyba za mocno się mu te twetery  wygrzały bo niektóre  dżwięki  znikły .

 

A tu szok –

 Etonowe twetery to ja teraz dopiero zamontuje-   :szok:

  - mówi  .

 

Nie obalam tu mitów i nie podważam renomy  DEGO ,nie chce tez się narażać na śmieszność  .Ludzie konkursy na tych  tweterach  wygrywają.

 

Po prostu w tym setup -ie  Mastery nie zagrały.

 

A wiem ze potrafią bo kilka razy się udało posłuchać u innych

Przed era  Etona w odsłuchiwanym  aucie gościły właśnie one pędzone z Helixa i były do tego stopnia dobre ze  wtedy chciałem je  mieć u siebie.   :hyhy:

 

No i  Czaszunia zamontował oczekiwane  twetery.

 

Moja ocena Tweterów  Eton -

 

Jeżeli chodzi o „bałagan”   na scenie który poprzednio słyszałem to o dziwo- w dużym stopniu  znikł.

Tw  nie są natarczywe i nie wychodzą  przed szereg jak wiele konstrukcji w tej cenie .

Słuchając muzyki z elementami perkusyjnymi  nastąpiła znaczna poprawa .

Samo uderzenie w talerz jest dobrze zaakcentowane i słyszalne , wybrzmiewa powiedzmy- poprawnie .

Muzyka  instrumentalna   może się  wreszcie  podobać  i nie meczy .

A na pewno  słychać dalsze plany w scenie czego poprzednio nie wychwyciłem .

Nie zauważyłem grania z punktu. Dżwięk odrywa się od słupków.

 

 Wiadomo ze precyzyjne ,olśniewające  i idealne nie są  jednak  należy zwrócić uwagę na cenę zestawu   Etona   ok. 600 pln  z przesyłka

 i jak do tego  się  ma cena samych   tweterów    150 -200 pln

 

Co do woofera zdania nie zmieniłem nadal świetny energetyczny i z pazurem.

Zmiana brzmienia woofera  jest  mniejsza -  pojawiła się  lepsza kontrola nad   basem i  czystsze partie średnio-tonowe.

 

 

 

Dając sobie zapas czasu na dalsze porównania postanowiliśmy porównać  woofery.

Będące u mnie na testach  Audio System 165 z wychwalanymi tu  woferami   Eton POW 160.

 

IMG_20130929_153313_230.jpg

 

Interesowała nas linia basu ,kick i zejście.

Metodologia prosta   -2,4,7 utwór z płyty  Nickielback-a jest tam dużo perkusyjnych elementów

oraz Michael Jackson - Smooth Criminal -  co by średnie tony porównać.

 

Setup  w  mojej Lagunce

 

zródlo : Clarion 958

 

-Ultralink CS 1    --> MTX 280   --> intertechnik 215 --> Tweter RS 801    / ciecie 5 khz II rzedem

 

  -Klotz     --> MTX 4160 w mostku (ok.2x 130W)    --> KLotz LY225PB    -->woofer     / ciete  50 hz I rzedem  - 4 kHz II rzedem

 

czyli wofery musiały się popisać   „dołem”.

 

Subwofer OFF.

 

Wrażenia ;

 

Co tu rozbierać  na czynniki pierwsze ,

 AS  dzielnie się  bronił    ile mógł  w zakresie basu , 

poległ   na  średnich tonach gdzie jak to ja  mówie -  nie gra czysto ("smieci")

 

(z RS 801 zgrywał się dopiero po ustawieniu  na 3,15 khz I rzedem   i  tw   4khz II rzędem.)

 

Jednak po zmianie na Etony  zrozumieliśmy kto tu tak naprawdę   daje czadu.

I potrafi linie basu pokazać .

 

Przy "badanych " utworach werbel i stopa perkusji była jak żywioł  nie dawał wytchnienia , noga sama zaczynała mi  tupać  i  głowa  kiwać w rytm  odtwarzanej muzyki .

Zadowolenie i frajda z zastawienia Helix RS 801 z tymi niepozornymi woferkami

MEGA pozytywne .  Przetworniki uzupełniały  się  świetnie.

Nie często zdarza się takie trafienie .

W partiach wokalnych i średnio-tonowych   po prostu   czystość ,   wyrażne i muzykalne wokale oddające barwę   głosu wokalisty.

 

W tym aspekcie   Etony przypominają  granie jak z Helix RS 806 ,jednak RS  nie maja tej jednej rzeczy

Mega expressowego  dźwięku  tętniącego energią   - tu się nic nie spóżnia nie przeciąga .

Zejście masujące pupe i  nerki a kick dający  nacisk na klatę

 i co tu można dodać ? - musze sprzedać  Helixy i uderzyć w ETON-a.

 

Super wrażenia trwały nadal - była słuchana

 Rhiana ,Metalica,Depeche Mode,Robert Plant,

Enej  i co juz tylko było.

 

Żeby się  upewnić gdzie  wyrażnie wofer polegnie.

 

Nie było czym go zaskoczyć   i chciało sie więcej i  więcej  słuchać .

 A dzięki temu że   MTX miał nadwyżkę mocy  trzymał go  za "mordę " jak trzeba

Pomimo wysokich poziomów głośności  wofery dawały rade.

Dopiero po odpaleniu auta gdy 14,4 volt wskoczyło trzeba bylo zatrzymac galke na 28 skali co by jednak nie spalić  koledze głośników.

 

Może pomyślicie dorwał się  do troche lepszego głośnika i sie ślini .

Nic bardziej mylnego czasy ekscytacji byle czym już dawno u mnie  przemineły.

 

A zestawienie Eton i RS 801 napędzane z MTX ( badż co badż  także niezbyt popularnej w SQL marce) może zaskoczyć ,  cieszyć i nasycić   muzyką  za rozsądne  pieniążki.

 

 

IMG_20130929_153007_853.jpg

 

 

Gdy trzeba było się rozstać  to zaproponowałem że może już nie odkręcajmy  woferów z moich furtek .

 

Ja zapłace  za nie  i -  żyli długo i ....

 

Ale kolega zaprotestował  i na otarcie łez raczył mi pozostawić  na dłuższy czas AS-y .

 

Powiedziałem  wtedy:

 

"To co mam Ci dac  Helix-y  806 z dopłatą  za te  Etonowe woofery??  "

 

Ale sam nie wiem czy to by nie było dobre rozwiązanie bo moim skromnym zdaniem  nie ma ceny

-  za emocje które daje płyta z  ulubioną muzyką zaprezentowaną  na miarę  naszych oczekiwań.

 

Tak to się  przedstawia moje drugie podejście do odsłuchu marki Eton.

 

Kończąc  zbyt długi wywód zapraszam na lubelskie odsłuchy   do wymiany opinii , spostrzeżeń i  podobnych opisów .

 

Konkluzja jest prosta .

 

Kasa nie gra    ale trafione zestawienie klocków -  potrafi wiele.

 

 

A wofer z POW 160  nie jest najlepszym głośnikiem na świecie

  

 ale jest wart  zainteresowania i odsłuchania a na pewno wart zainwestowanych   pln.

 

Dziekuje 

 

Pozdrawiam

 

 

IMG_20130929_161821_546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz Ty... ales litanie strzelil :rotfl: ale zeby bylo po kolei zgodnie z twoim wpisem:

 

 


Dokładne zestawienie swego setup to już Czaszunia musi dopisać

Clarion 958 -> ESX Q704 -> Eton POW 160 (pedzone aktywnie)

ciecia tw: 4khz II rzad

ciecia wf: 50hz II rzedem , 3.15 II rzedem

Testowe kawalki nickelbacka:

02-nickelback-bottoms_up

04-nickelback-midnight_queen

07-nickelback-kiss_it_goodbye

Trąbki to plyta Tijuana Trumpet utwor nr 1) Tijuana taxi

 

 


Po prostu w tym setup -ie Mastery nie zagrały.

A wiem ze potrafią bo kilka razy się udało posłuchać u innych
Przed era Etona w odsłuchiwanym aucie gościły właśnie one pędzone z Helixa i były do tego stopnia dobre ze wtedy chciałem je mieć u siebie.
 

Dokladnie Mastery  nie chca wspolpracowac z esx'em, nad czym niezmiernie boleje ,gdyz mialy to byc juz docelowe tw. Aokazuje sie ze beda lezec w pudeleczku na dluzsze zycie etonow.

 

 

 


Przy "badanych " utworach werbel i stopa perkusji była jak żywioł nie dawał wytchnienia , noga sama zaczynała mi tupać i głowa kiwać w rytm odtwarzanej muzyki .
Zadowolenie i frajda z zastawienia Helix RS 801 z tymi niepozornymi woferkami

Tutaj musze swoje wtracic do wypowiedzi , bo zeczywiscie takie zgranie jakie bylo miedzy tw rsa a wf etona bardzo zadko mozna spotkac. Tw nie byl zbytnio natarczywy , wf nie wybiegal przed szereg. Robert to ladnie ujal w naszej rozmowie ze dzieki byly tam gdzie trzeba ale porozdzielany byl na czynniki pierwsze. Bylo slychac gdzi eznajduje sie kazdy instrument.

 

 


Gdy trzeba było się rozstać to zaproponowałem że może już nie odkręcajmy woferów z moich furtek .

Ja zapłace za nie i - żyli długo i ....

Ale kolega zaprotestował i na otarcie łez raczył mi pozostawić na dłuższy czas AS-y .

Powiedziałem wtedy:

"To co mam Ci dac Helix-y 806 z dopłatą za te Etonowe woofery?? "

Oj meczyl mnie Roberto meczyl z tym kupnem kase wciskal do reki :rotfl: ale twardym trzeba byc nie mietkim i sie nie dalem przekonac :wink: Niestety ale zamiana z doplata nawet duza za helixy RS mnie nie urzadzala bo mialem te rsy w drzwiach i wiem jak graja. Kompletnie nie po mojemu.

 

Dopisane moje komentarze sa tylko i wylacznie jako uzupelnienie tematu i wypowiedzi Roberta. Wiecej nie dodam bo naprawde nie ma nic do dodania :) Kolejni sluchacze beda dzis odsluchiwac setup wiec poproszeni beda o wpisanie wrazen i odczuc.

Od siebie tylko dodam ze etony graly duzo lepiej niz u mnie we wrotach. Uslyszalem naprawde duzo czystrza srednice i dol  w lagunowych drzwiach niz u mnie. Ale trzeba bylo zabrac wf na ich miejsce....

Mam nadzieje ze jeszcze nie tylko lubelkie grono ich poslucha i kiedys sie przekona ze warto zainwestowac w cos  "koneserskiego" :rotfl: Skoro przod tak  zaskoczyl to trzeba sprobowac jakiej piecowni i suba koniecznie:) fota kosza dla porownania AS vs Eton

post-6151-0-34238600-1380802961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tutaj moge bez zadnego zajakniecia przepiac slupki na mastery i posluchac mozna. Tak jak bylo w temacie napisane, mastery z helixem tez ciete aktywnie graly rewelacyjnie, Tak jak Robert mowil chcial je zabrac. Po zmianie pieca z helixa na esx'a sytuacja zmienila sie na gorsze, przy tym samym calym setupie . (tylko zmiana pieca i cala gora poszla w las.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to stalowy kosz nie amelinium...

 

Ale gra jak amelinium ;)

 

Na poważnie to system gra bardzo fajnie.

Tweeter jest ok, czasami ostro krzyknie, a innym razem zagra zupełnie normalnie i z kulturą. Tak naprawdę dużo zależy tu od konkretnej piosenki. Jak dla mnie jest fajny bo osobiście lubię takie trochę "koncertowe" granie, z wyrazistym, jasnym wysokotonowcem.

 

Woofer to już inna para kaloszy. Jest szybki, uderza twardo i generalnie nie gubi się w nutach. Osobiście miałem wrażenie, że nie zaszkodziłoby mu jeszcze delikatne rozkręcenie gaina ale zakładam, że Tomek sprawdził to i owo i pewnie w ustawieniu w jakim słuchaliśmy było optymalnie. Głośnik bardzo fajnie przerzuca powietrze, stopę perkusyjną czuć na nogawkach ale nic się nie wlecze, wokale również są na poziomie ... naprawdę ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Jak dla mnie kolejny krok do przodu u Tomka. Chociaż pamiętam, że zestawienie DEGO (wooferów) z tweetrem z Morela Maximo też nie było kiepskie.

 

Co do DEGO Master (tweeterów), to jak sobie Tomeczku przypomnisz , już dawno dawno temu podczas luźnych pogaduch mówiłem, że ten głośnik w tym setupie nie gra... . Poza tym dobrze, że się z nich wyleczyłeś, bo by Ci dużo drogi zasłaniały i jeszcze byś kogoś potrącił  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dawid wez sie dla potomnych troche rozplyn nad przetwornikiem:) opisz co i jak .Bedzie dla potomnych:)

Ja dodam od siebie ze po przesiadce na 3 drogi to od  miechow latam bez suba i wf uciete na 40 hz robia taki lomot ze az mozna posadzic ze albo mam w fotelu kierowcy mate do masazu albo jakis sub napier.nicza. Generalnie w elektronicznej muzie to jest to! mnie zaskakuje ten wf kazdym uworem  i kazda plyta wiec ucze sie ich nadal i w sobote bedze  cos nowego w xsarce wiec kolejne odslony etonow juz nie bawem . I to na bogato!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dawid wez sie dla potomnych troche rozplyn nad przetwornikiem:)
Co tu się rozpływać. Dla mnie jest to fajny głośnik który zagra i środkiem i kickiem. Nie gra tłusto jak wspominałeś, jest raczej suchy, ale jak obetniemy go niżej to pokazać potrafi że lusterka zatańczą jak on im zagra. Wg mnie jest to mega alternatywa dla głośników które są tu dość oklepane. U mnie gra w połączeniu z Wavecorem i obecnie nie płaczę że niema średnicy, wiadomo że nie jest to haj end jakiś :) Jak to napisał Raadek:

Głośniki warte zainteresowania.Nawet najprostszy system gra bardzo dobrze

Popieram jego słowa bo POW160.2 jest najniższym modelem chyba a zaskakuje w klasyfikacji jakość/cena, chociaż do tanich nie należy bo 180€ to nie mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak gadalismy ze piec  grubszy to dobrze, deko powietrza im trzeba ale i tak w elektronice to gra WOW :) Wazne zeby to zgrac. 

 

 


hmmm u mnie dostawaly wiecej, a nie graly...

W 2 drogach to tak troche ten dol kuleje ale jak sciety nisko z gory to dopiero daja do pieca. Wracalem do domu dalem w palnik i czulem stope perkusyji ka klacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...