Skocz do zawartości

Zamieszanie w BMW E60


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje troche pomocy przy podlaczeniu swojego CA. Odwiedzilem garaz i wydobylem z niego to i owo. Czas aby to znow zaczelo grac :)

Obecnie posiadam BMW E60 i w tym oto alcie trzeba zrobic to zamieszanie.

To co juz posiadam:

1. Orginalne Navi Profesional BMW (to musi zostac w moim CA)

2. Procesor Alpine PXE-H650 (nowy nabytek wiec tez chce go zatrzymac) 

3.Klocki

-EarthquakeT2000W/4

-Rockford Fosgate P6001bd

4.Glosniki

 Tu mozna troche zaszalec, bo moje stare systemy zostaly sprzedane wraz z samochodem, jedyne co mam i co chce wykorzystac to 2x Rockford Fosgate P1S415 w otwartej obudowie MDF

 To co sobie zaplanowalem (mile widziane uwagi i pomoc przy doborze sprzetu)

Przod:

-Audio System x-ion-200 dedykowane do BMW E60 (3way)

Tyl

-DLS R1073 zamontowane w tylnej polce (nieupieram sie przy elipsach, ale graly kiedys u mnie podobne DLS-y choc sporo tansze i bylem z nich bardzo zadowolony

5. Przewody 

-zasilajace i glosnikowe DLS (stare ale jare) niezamierzam zmieniac

-sygnalowe (mam jakies stare, chyba bez wartosci) Prosilbym o pomoc przy doborze) mam na to jakies 300-400zl na 3pary RCA

6.Kondensator Phantom DPC-1.2F (choc pewnie pojdzie do lamusa) Wymiana na Dietz lub Hifonics a moze inny?

7.Akumulator Haze HZB-12-100

 

No to tak mniej wiecej mialoby wygladac. Co o tym sadzicie? EarthquakeT2000W/4 mialby zasilac przod i tyl, choc rozwazam dokupienie jeszcze jednego czterokanalowca i puszczenie Audio System x-ion-200 bez zwrotnic (kazdy glosnik pod osobny kanal wzmacniacza) Co o tym myslicie?

A moze jakis inny pomysl na podlaczenie tego wszystkiego?

Jak to wogole wszystko pospinac z PXE-H650?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poczytaj o pxe i bedziesz już wiedział.

Głośniki w polce?? chyba nikt Ci tutaj na tym forum nie pomoże.

Poczytaj trochę forum a dowiesz się dlaczego.

No fakt, jestem sporo do tylu. Tak byloby najwygodniej. Ciezka sprawa z naglosnieniem tego auta. Niechce rznac boczkow, a glosnik jaki tam wchodzi to 11cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kwesta podlaczenia kazdego glosnika pod osobny kanal odpada.  PXE-H650 kupilem ostatnio bardzo okazyjnie a do tego funkiel nowka z 2 letnia gwarancja. H-800 to pewnie ze 2 kola kosztuje. To jest raczej poza moim zasiegiem.(tzn. az tak bardzo go niechce)

Moze naglasnial ktos E60 lub E90. Co tam mozna na przod jeszcze wlozyc oprocz x-ion? Cos co podpasuje pod moj T2000W/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kwesta podlaczenia kazdego glosnika pod osobny kanal odpada.  PXE-H650 kupilem ostatnio bardzo okazyjnie a do tego funkiel nowka z 2 letnia gwarancja. H-800 to pewnie ze 2 kola kosztuje. To jest raczej poza moim zasiegiem.(tzn. az tak bardzo go niechce)

Moze naglasnial ktos E60 lub E90. Co tam mozna na przod jeszcze wlozyc oprocz x-ion? Cos co podpasuje pod moj T2000W/4

Też chyba kupiłem z tego samego źródła. W e60 w dosyć łatwy sposób można wstawić woofery 165mm w drzwi nie niszcząc przy tym jakoś bardzo boczka tapicerskiego :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale 400zl jest na 3 pary :) Audison bt2 to dobre przewody? Przyszlyby jedna przesylka.


Też chyba kupiłem z tego samego źródła. W e60 w dosyć łatwy sposób można wstawić woofery 165mm w drzwi nie niszcząc przy tym jakoś bardzo boczka tapicerskiego :wink2:

I co wtedy? Morel Tempo? Tu jest jeszcze 8" pod siedzeniem, no ale w tej chwili za zestaw audio system trzeba minimum 350 euro wysypac.

Glosnikow jeszcze niemam, wiec jest to dla mnie sprawa otwarta. Bardzo mile widziane jakies konkretne podpowiedzi co do systemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast szukać gotowych lepiej zrobić sobie samemu.

Możesz kupić kabel mikrofonowy np klotz'a do tego wtyki i oplot.

Ja ostatnio robiłem kable dla siebie na przewodzie DLS'a i wtykach neutrik i jestem bardzo zadowolony.

Zaleta to to iż mogę zrobić dokładnie taką długość, jaka jest mi potrzebna i nie muszę upychać nadmiaru kabla.

Poza tym przeważnie kable zastosowane w gotowych interkonektach nie są zbyt dobrej jakości.

Kilka już rozbroiłem i na zewnątrz gruba izolacja a wewnątrz cieniutkie żyły...

post-2693-0-81895000-1374994103_thumb.jpg

post-2693-0-95981000-1374994139_thumb.jpg

post-2693-0-02075600-1374994230_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa RCA zamknieta. Znalazlem w piwnicy Dietza (pojdzie na suba) Zamowilem 4 kanalowego audisona i zapominam o temacie RCA w moim samochodzie.

Bardziej istotna dla mnie sprawa to systemy odseparowane przod i tyl i jak ja to tam wloze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardziej istotna dla mnie sprawa to systemy odseparowane przod i tyl i jak ja to tam wloze

 

poczytaj najpierw FAQ tego działu;

 

co do Audio Systemów http://soundpower.pl/?p=productsMore&iProduct=1703&sName=x200bmw-plus

to dosyć długo wygrzewający się sprzęt, w E87 potrzebowały ok. 1 roku :szok: codziennego grania żeby to zaczęło grać z sensem

 

w kolejnych BeeMkach bede jeszcze testować dedykowane zestawy Etona i Rainbowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz o Rainbow 

IL – C8.3

3-way 8.0 inch (20cm) Compo Set
20mm Silk dome Tweeter
Max. 150 Watts
Minimum Amplifier Power: 30 Watts
Frequency Responce: 50 Hz - 21 kHz

 

  • MSRP:

    399.00 €

Eton seria UG 80W rms cena 300euro.  Nic wiecej nie znalazlem.

Jest jeszcze:

MB QUART QM200.3BMW

 Specifications:

Power Rating RMS 4 x 80 Watts 
Power Rating Max. 4 x 120 Watts
Impedance 4 Ohms
 
EUR 349,00
 
Oraz 2 systemy Jehnert
 
418 euro
586 euro
 
Tyle dzis znalazlem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myslisz o Rainbow 

IL – C8.3

3-way 8.0 inch (20cm) Compo Set

20mm Silk dome Tweeter

Max. 150 Watts

Minimum Amplifier Power: 30 Watts

Frequency Responce: 50 Hz - 21 kHz

 

  • MSRP:

    399.00 €

Eton seria UG 80W rms cena 300euro.  Nic wiecej nie znalazlem.

Jest jeszcze:

MB QUART QM200.3BMW

 Specifications:

Power Rating RMS 4 x 80 Watts 
Power Rating Max. 4 x 120 Watts
Impedance 4 Ohms
 
EUR 349,00
 
Oraz 2 systemy Jehnert
 
418 euro
586 euro
 
Tyle dzis znalazlem :)

 

masz ori bluetooth w swoim aucie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-ION 200 według mojej wiedzy w polskiej dystrybucji już nie jest do kupienia. Jest następca X200, ale "u nas" to tak naprawdę Gladen One 200 z podmienionym wooferem na ten od ASa. Choć oczywiście pewnie mógłbyś nabyć kompletny system z oferty ASa. Masz do rozważenia jeszcze systemy Gladen One 200 BMW oraz nowa wersja 201. W obydwa można się zaopatrzyć. Jednym z powodów do pojawienia się nowych pozycji w ofercie tych producentów (201, X200) są zmiany w głębokości komór w nowych wersjach BMW (F). Masz starszą wersję i tym samym większy wybór. Na bazie tych kilku wpisów stwierdzam z dużą dozą prawdopodobieństwa, że systemy te, zaaplikowane poprawnie i zasilone odpowiednim wzmacniaczem spełnią Twoje oczekiwania. Grają w mojej ( i właścicieli pojazdów) ocenie zdecydowanie lepiej od tego co oferuje fabrycznie producent tych aut w wersjach stereo oraz odmianach HiFi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale czy sa warte swojej ceny? W polsce taki zestaw Gladen to 2500 zl, na zachodzie okolo 2000zl. Jezeli maja zagrac tak jak MB QUART QM200.3 za 1500zl to zdecydowanie wybieram te drugie. Wzmacniacz do zasilenia przodu to T2000W/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis do mojego systemu dolaczyly morel tempo 6 (podejmie sie ktos montazu na przod?) priv 

Znalazlem tez x-ion 200 http://www.ebay.pl/itm/Sistema-altoparlante-AUDIO-SYSTEM-X-ION-200-per-BMW-a-3-vie-/180913189927?pt=Altoparlanti_e_Subwoofer&hash=item2a1f443427&_uhb=1 za niecale 1200zl

Wtedy morele trzeba zaaplikowac na tyl. 

Co o tym myslicie?

A no i przybylo mi 70 mat silent coat. Starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...