Skocz do zawartości

PB 2XL-6C + Alpine V12 MRV F400S - załamka jak to gra;/


goskim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie wiem co jest grane :spi: postąpiłem zgodnie z radą otrzymaną od Kuuudlat-ego ( link do posta na forum ) co do regulacji Alpine, niestety nie uzyskałem porządanego efektu tzn. nie trzesie nogawkami, mało tego gra bardzo przeciętnie, bas jeśli w ogóle , można o nim mówić, a jest go bardzo mało (a raczej PB ma dobry jeśli nie bardzo dobry dół), jest strasznie "suchy", jakby walił kijem od deskę :wstyd: może jakaś porada? w ostateczności jeśli nic nie uda mi się wymodzić to może znajdzie się Osoba zamieszkująca na Śląsku, najlepiej niedaleko Katowic/Gliwic, która pomogła by mi rozwiązać problem/wyregulować porządnie ten sprzęt (oczywiście chodzi mi o spotkanie) :cool: pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, sry, ale nie wiem co masz na myśli mówiąc "grają zgodnie w fazie" :)

Zamień plus z minusem na jednej stronie i zobacz jaki będzie efekt.

Warto sprawdzić również podpięcie kabli przy zwrotkach, nie tylko przy wzmaku.

 

niestety nie uzyskałem porządanego efektu tzn. nie trzesie nogawkami, mało tego gra bardzo przeciętnie, bas jeśli w ogóle , można o nim mówić, a jest go bardzo mało (a raczej PB ma dobry jeśli nie bardzo dobry dół), jest strasznie "suchy", jakby walił kijem od deskę :( może jakaś porada?
Bardzo nogawkami nie zatrzęsie, to prawda, ale ta alipna nie gra 'bardzo przeciętnie' :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... biorąc pod uwagę, że mam takie głośniczki, to czuję się w obowiązku zdementować te pogłoski... PB 2XL-6c grały u mnie długo same (bez suba) i na pełnym paśmie rzeczywiście nie trzęsły nogawkami.... ale lusterka chodziły swobodnie! One na prawdę grają bardzo porządnie!

 

Tyle co mogę poradzić to dokładne sprawdzenie podłączenia na zwrotkach bo te oryginalne śrubki nie są w stanie ogarnąć kabla mniejszego niż 2.5 mm^2 (jeśli podłączałeś bez korektorów). A jak to nie pomoże to otwórz zwrotkę wyjmij płytkę z pastiku i sprawdź zamocowanie (lutowania) gniazd do płytki bo u mnie po paru przykręceniach/odkręceniach wszystkie były obluzowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc :( na prawym przewodzie idącym z głośnika do zwrotki zamieniłem + z - i jak pierdnęło muzą to aż normalnie klękłem z wrażenia, jednym słowem pełne zadowolenie :D gra to tak dobrze że zastanawiam się czy w ogóle dawać coś na tył (i tutaj się nie dziwię ArcherPAF że grały u Ciebie same przez jakiś czas bez suba :/ )

ale raczej mimo to będę wrzucał na tył RE10-S4 w skrzyneczce 18l Closed :( ...i wtedy chyba to już tą moją małą Corsę B rozniesie w strzępy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra to tak dobrze że zastanawiam się czy w ogóle dawać coś na tył (i tutaj się nie dziwię ArcherPAF że grały u Ciebie same przez jakiś czas bez suba :( )

ale raczej mimo to będę wrzucał na tył RE10-S4 w skrzyneczce 18l Closed :( ...i wtedy chyba to już tą moją małą Corsę B rozniesie w strzępy :D

 

Dzięki za uznanie :?::P:zdziwko:

 

Ale wrzuć coś do bagajera i to tylko 10" (bo 12" to na takie małe autko już duzo jak nie chcesz jakiegoś dB robić, a tylko słuchać muzy)w closed i zrozumiesz (po raz kolejny) czemu ja u siebie jestem AŻ TAK zadowolony!

 

 

w razie czego, (żeby cię zdopingować) to masz linka do moich filmów z rożnych okresów działania :D

CarAudio in My107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelsi chodzi o polaczneia to podepne sie do tematu. czy jest jakis sposob na sprawdzenie ktory kabel jest + a ktory - na tweeterze?? Co sie stanie ejsli kable beda odwrotnie podpiete?? W wooferkach to wiem ze jest kaszana z basem a jak to ma sie do wysokotonowych??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok a czy zmiana kabli na zwrotnicy tylko jednego sopka przestraja obydwa??

 

Serio pytasz , czy jaja sobie robisz?

 

Jeśli jednak serio to oczywiście musisz oba zmienić .

 

[ Dodano: 2009-01-12, 21:24 ]

będzie zimno

 

Raczej nijak ma się przeciwfaza do ewentualnej zmiany brzmienia (ciepły , zimny itd.) .

 

jakoś nieswojo

 

Co do tego to całkowicie się zgadzam i dodam , że robi się bałagan na scenie i następuje jej "rozmycie" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz mnie czy sobie jaja robie?? Na zwrotnicy kable od wooferow wystarczy czasem zamienic tylko z jendej strony jesli nie wiemy ktory plus a ktory minus i juz widzimy ogromna poprawe (bynajmniej ja tak mialem) i po zmianie tego drugiego bo rowniez byl odwrotnie przykrecony roznicy juz nei zauwazylem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noname, Moje odczucie dźwięku, akustykiem nie jestem i nie wiem, czy dobrze interpretuje pewne określenia. Jak głośniki graja w przeciwfazie dźwięk jest dla mnie zimny (a przynajmniej w pasku gdzie było dego wraz z f407), poczułem się nieswojo, tak jak by mnie tam nie chcieli :( Rozmycie i bałagan to napewno lepsze określenia :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...