Skocz do zawartości

Fiat Punto II - Instalacja zestawu Harman/Kardon z Range Rover P38


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie, borykam się z problemem instalacji systemu nagłośnienia z Range Rover P38 firmy Harman/Kardon we Fiat Punto II.

Iż jestem tutaj kompletnie "Zielony" liczę na pomoc forumowiczów.

Posiadam komplet głośników jaki jest widoczny na załączonym zdjeciu + 2 mniejsze głośniki z zestawu-głośniki średniotonowe. (Posiadam tylko głośniki).

Niestety na chwile obecną nie jestem w stanie podać mocy każdego z głośników. (Wyjazd za granice, kwestia kilku dni). 

Jeżeli chodzi o samą instalacje, chciałbym podłączyć ten zestaw do odtwarzacza Kenwood KDC - W3037A. 

Zestaw który posiadam, niestety nie ma żadnego wzmaczniacza co doprowadziło mnie między innymi do zamieszenia powyższego tematu, jak i zmusza mnie do zakupienia wzmacniacza który będzie pasował do całego zestawu. 

 

A mianowicie co potrzebuje, aby system ruszył? (Jeżeli chodzi o budżet to chciałbym zmieścić się w kwocie 1000zł). 

 

Pozdrawiam! Z góry dziękuje za pomoc!

 

post-12520-0-82212300-1374141270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A mianowicie co potrzebuje, aby system ruszył? (Jeżeli chodzi o budżet to chciałbym zmieścić się w kwocie 1000zł).

Moja rada wystaw aukcję na allegro może ktoś to kupi do:

 

 


Range Rover P38

Następnie zapoznaj się z Faq oraz podwieszonymi poradnikami i jeżeli nadal będziesz miał jakiś problem to wtedy pytaj  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Twój zestaw głośnikowy jest niekompletny. W RR P38 powinny być chyba 4 woofery + 4 tweetery + sub. Z tego co zrozumiałem, w Twoim zestawie brakuje 2 tweeterów. Ja spróbowałbym wykorzystać 1 kpl. wooferów + 1 kpl. tweeterów oraz suba z tego zestawu. Przy doborze wzmacniacza musisz pamiętać, aby sprawdzić impedancję głośników (u mnie w Saabie też był zestaw H/K i każdy głośnik miał inną impedancję, np. woofer 2.4 Ohm, średniak 2 Ohm, a tweeter bodajże 1.8 Ohm).

Moim zdaniem sprzedaż niekompletnego zestawu H/K nie jest łatwa, zatem zakupiłbym na Twoim miejscu radio ze zwrotką aktywną oraz piecyk 5/6 kanałowy, którym zasiliłbym ten zestawik aktywnie. Nie musi być to mocny wzmacniacz, gdyż seryjne głośniki zwykle nie mają dużych mocy (nadrabiają niską impedancją) :wink:  Należy oczywiście pamiętać o odpowiednim przygotowaniu drzwi i słupków :wink:  Jeżeli nie masz o tym pojęcia, spotkaj się z kimś, kto je ma - może Cię nakieruje  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw mam za darmo bo handluje autami 4x4 i tak jakoś wpadł Range Rover P38 z takim zestawem i pomyślałem, czemu nie?

 

Do Zochu91, co to niekompletności zestawu to nie mam do końca pewności z tym drugim kompletem tweeterów, być może cały czas tkwią w drzwiach.

 

Dzieki wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tego nie widac ale głośnik posiada 4 wtyki dwa na środku i dwa po boku. Co do przykładania baterii zależnie od tego jak ją przyłoże membrana bije w dwie strony. A więc tak:

 - przykładając "+" do 1 czy 2 a "-" do 3 czy 4 membrana idzie do środka.  

-  przykładając "-" do 1 czy 2 a "+" do 3 czy 4 membrana idzie na zewnątrz.

 

 

Link do opisanego zdjecia głośnika:

 

http://img59.imageshack.us/img59/1378/39bj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...