Skocz do zawartości

Kable zasilające a kable zasilające


mlody1921
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako ze chce od aku w bagaju poprowadzić kabelki 50mm2 pytanko takie

 

różnica w kablach

 

Jako że cena jednych 26 zł

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...03&pid=1635

 

Wysokiej jakości cienkie nitki z aluminiowego drutu

galwanicznie pokrytego czystą miedzią

 

Drugiego 49 zł za metr

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...103&pid=379

 

Wysokiej jakości nitki miedzianego drutu.

Beztlenowa miedź (OFC).

 

 

jaka może być różnica tu czyta miedź a tu alu pokryte galwanicznie miedzią oba sound questa

 

nie mówiąc o cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a czy to przypadkiem nie dziala tak, ze prąd idzie po obrzeżu drucika?? Tzn nie całym drucikiem tylko po jego zewnętrznej stronie. Myślę, ze wiecie o co mi chodzi.

 

Kiedyś coś takiego usłyszałem tylko nie wiem czy to prawda..

Wtedy wychodziło by, że moga być i te pokryte miedzią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak musieli zwiększyć przekrój o 30% z aluminium (CCA) zeby uzyskac jakość porownywalną do 50mm2 OFC

 

czyli

 

68mm2 CCA ~~ 50mm2 OFC

 

przy czym napisane w specyfikacjach jaki prad może płynąć

 

250A ~~ 300A

 

 

źródło: Knukonceptz.com

 

o kablu CCA (alu pokryty miedzią)

http://www.knukonceptz.com/assets/pdf/KLM.pdf

 

 

 

i porównanie kabli:

OFC

http://knukonceptz.com/productDetail.cfm?prodID=KOL1/0S

 

CCA

http://knukonceptz.com/productDetail.cfm?prodID=KLMX0BL

 

 

Skrócone wnioski - kabel musi być grubszy a i tak gorzej przewodzi. miedź FTW :rotfl:

 

[ Dodano: 2009-01-07, 15:54 ]

and the winner is... OS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sie człowiek uczy całe życie :)

 

bo patrze 26 zł za metr czego by nie kupić zawsze to jeden czerwony drugi czarny pocieszy oko a tu mały szkopuł

 

czyli kupi sie od spawarki :D

 

dzieki :rotfl:

 

[ Dodano: 2009-01-07, 16:59 ]

a jaka to była strona z tymi koszulkami na kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu ma rezystywnosc wieksza o okolo 65% niz miedz. Spora roznica. Na kablu aluminiowym bedziesz mial o te 65% wiekszy opor.

 

 

a czy to przypadkiem nie dziala tak, ze prąd idzie po obrzeżu drucika?? Tzn nie całym drucikiem tylko po jego zewnętrznej stronie. Myślę, ze wiecie o co mi chodzi.

 

Kiedyś coś takiego usłyszałem tylko nie wiem czy to prawda..

Wtedy wychodziło by, że moga być i te pokryte miedzią..

 

Prawda - jest takie zjawisko jak naskorkowosc pradu, ale dotyczy ona tylko obwodow pradu zmiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sądzisz z czego jest spawalniczy OS ?
heh no własnie, z czego?? Bo jak tak patrze w jakims slepie na załózmy lextona 25mm2 za 25zł a na sawalniczy 25mm2 za 8 zł to zbytniej róznicy nie widać... Bez przesady Panowie no chyba że to aż tak zaawansowana instalacja- kazdy ma to na co go stac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to przypadkiem nie dziala tak, ze prąd idzie po obrzeżu drucika?? Tzn nie całym drucikiem tylko po jego zewnętrznej stronie. Myślę, ze wiecie o co mi chodzi.

 

Chodziło Ci chyba o to, że ruch elektronów odbywa się na elektronach walencyjnych ( zewnętrznych ) :) Dlatego największe znaczenie ma ilość tych pojedyńczych drucików w przewodzie, przy dużej ilości powierzchnia czynna przewodząca prąd jest większa. Jednak w przypadku drutu aluminiowego zwiększony opór pozostaje...

 

mlody1921, patrz na allegro, mi ostatnio wpadło 10m spawarki 50mm^2 po 15zł/m :D

 

PS. Jak tam sprawa z aku?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa ma sie tak prad utrzymuje sie na 12v od razu lepsza kontrola odczuwalna różnica

 

ale to tak to nie to co chce więc dłubie dalej

 

na oku jest altek 150A i może druga centra futura wtedy

 

2x 600A

 

13v ma być albo nie nazywam sie rafał :D

 

choc jak zobaczyłem co pisze massiv audio do p3000.1 to aż mi sie kieszeń skurczyła

 

[ Dodano: 2009-01-07, 21:09 ]

a właśnie plecionka tego słowa mi tam brakowało no właśnie czasem fajnie jak plus sie odróżnia od minusa :)

post-1-1231358644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wyzej pisal o plynieciu pradu tylko przy powierzchni przewodnika jednej zyly. Ok, ale wez pod uwage efekt naksorkowosci wystepujacy odczuwalnie przy czestotliwosciach pradu zmieniajacego sie tyle ile czlowiek nie slyszy czyli grubo ponad 20kHz. wtedy ten efekt wystepuje i jest to brane ppod uwage przy projektowaniu przetwornic napiecia we wzmacnaiczach CA, a dokladnie przy nawijaniu trafo do przetowrnicy push-pull. Owsze widzialem takie wynalazki jak jakies plecionki do tweeterów, ale nie ma co sie glaskac po du..ie i mowic ze jest fajnie - trzeba miec w torze sygnalowym i mocowym odpowiedni sprzet.

 

 

Przewod spawarkowy to prawie miedz, przynajmniej magnesu nie ciagnie i ladnie sie lutuje :) . Za jakis czas przeprowadze pewne doswiadczenie polegajace na ustaleniu rezystancji 1m identycznego kabla roznych producentów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma to na co go stac :)

 

zgodze sie.. jednak niektorzy patrza tak jak pizdzingowcy.. skoro ten i ten wzmak ma 500w Rms to lepiej wziasc o 500zl tanszy i za to opic sprawe;). Akurat zasilanie nie jest tak baaaardzo wazne ale mysle ze jak już robic instalacje to zapinac na ostatni guzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...