Skocz do zawartości

woofer w tylnym boczku - seicento


Quinix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od kilku dni walczyłem z budową kickpanela w miejsce kieszeni drzwi w seiczento, panel wykonalem w calosci z mdfu, zależało mi

na tym żeby był zamknięty oraz żeby miał możliwie duży litraż. Wyszedł piękny jednak po przykręceniu do drzwi okazało się że drzwi

mają lekki skos... głośnik patrzy w podłogę. Dodatkowo kickpanel jest do wyrzucenia bo pod tym lekkim kątem haczy mi o deske. Taki mały inżynierski bład. Jako że po prostu nie mam już nerwów i nie chce mi sie modzić drugich skomplikowanych kickpanelów to....

opisze co już jest a wy doradźcie czy będzie okej.

 

Zestaw 3way. HSK+ średniak tang-band w3 881si, cięte aktywnie z clarka 958. tw i mid już są w słupkach, na wysokości uszu,

patrzą między siedzenia.

 

W planach mialem ciąć woofer bardzo nisko, około 100, 120Hz, mida na 400 12db, tak żeby koło 200 się nałożyły.

Pomyślałem, że moge woofer włożyć do tylnych boczków (chyba każdy sejka widział:) ), oczywiscie zrobie komore, MDF, STP itd... TYLKO, że nie jestem zwolennikiem głośników za sobą, sami chyba najlepiej wiecie dlaczego.

Jedyne co przemawia teorytycznie na korzysc tego rozwiązania to to że będe ciąć woofer nisko i nie powinienem odczuwać kierunku z którego dochodzi do mnie dźwięk.

Jednak ja zawsze slyszalem ze sub gra mi z bagażnika, niezależnie od czasówki i dlatego go wyjeżuciłem... Ma to szanse poprawnie grać? jakaś scena, jakieś coś? slyszał ktoś coś podobnego? proszę o porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach mialem ciąć woofer bardzo nisko, około 100, 120Hz

 

Bardzo wysoko chciałeś napisać.

 

 

 

 

Jednak ja zawsze slyszalem ze sub gra mi z bagażnika, niezależnie od czasówki i dlatego go wyjeżuciłem...

 

Coś robiłeś źle. Może poprostu miałeś same pompki w bagażniku? 

 

 

Czy to srej, czy lexus woofer ma być z przodu. Blacha w sreju jest tragiczna dlatego pociągnął bym temat komór. Jeśli nie to chociaż zainwestuj w maty i dokładnie je poprzyklejaj. Nie trzeba wiele mat. Mają porządnie przylegać. Jeśli chcesz głośniki w drzwiach musisz liczyć się z rżnięciem otworu pod woofer. 

Jak coś to pytaj.

 

http://imageshack.us/scaled/thumb/839/20120228210439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardzo wysoko chciałeś napisać.

 

Ale czy tutaj nie chodzi w 3 way Koledze o cięcie woofera od góry :) ? Pisze, że woofer na 100  - 120 Hz, a Mid na 400 Hz, tak głośno myślę :) Tak mi się wydaje, że o to chodzi, a cięcie wooferka od dołu HPF na 40, 50 Hz swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli ze woofery maja grac od 20 czy tam 40 zeby ich nie meczyc mocno do 100, 120. Jeszcze jest opcja zrobic woofer w tym jajku na ktorym jest klamka przykrecona, ale raz ze ta blacha drzwi strasznie cienka, a trzeba by beton zrobic, a dwa ze jeszcze do srodka bardzo slaby dostep...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...