Skocz do zawartości

Honda Civic 93' głośniki przód - jakieś zasadzki?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szybki temat pewnie do usuniecia po paru odpowiedziach. Pytanie następujące czy w przypadku Civicy 93 rok wymieniajac glosniki z przodu musze sie uszykowac na jakis problem szczegolnie mysle o glebokosci montazowej.

 

Czy w przypadku glosnikow coxalnych tweeter nie bedzie za wysoki zeby zlorzyc spowrotem tapicerke.

 

Czy drzwi maja duzo otworow technologicznych o rozmiarach nie dopuszczajacych montazu mat bez zastosowania profili aluminiowych. 

 

Czy instalacja glosnikowa jest zakonczona kostka fabryczna od strony glosnikow czy zwyklymi zlaczkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie bierz koksów, bo będziesz żałował, 

 

1. to zależy jaki dokładnie głośnik, bo niektórym gwizdki odstają dalej , a nie którym bliżej.

2.W civicach przeważnie, jest jeden , lub dwa większe otwory na które wypadałoby zrobić stelaż, ale nie jest on konieczny.

3.Nie wiem

 

Jaki problem ściągnąć tapicerke i wszystko zobaczyć na własne oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem czesto wynika z braku czasu lub poprostu drugiego samochodu na podjezdzie. Pytam bo otrzymujac konkretne informacje jestem w stanie juz wczesniej sie przygotowac i gdy znajde pare godzin na robote to zdejme tapicerke i odrazu zadzialam. Mialem juz problemy w japonczyku z glebokoscia montazowa wiec o nia pytam szczegolnie ze w tej chwili mam kilka ofert na glosnikii nie chce kupic za glebokich. Nie mam tez w tej chwili ani kawalkow PCV ani aluminium wiec jezeli otwory sa duze to musze sie przygotowac. A o kostke pytam poniewaz nie chce puszczac nowych kabli co za tym idzie skoro kable beda stare a jest tam kostka to po co ja ucinac jezeli przez 20lat nikt tego nie zrobil to nie chce miec tego na sumieniu ;)

 

Honda to auto ktorym ja sie nie poruszam. Jest ladna, zadbana i oryginalna taki cukierek mojej pani na dojazdy do pracy. Glosniki pierdza a radio jest oryginalne ale niestety na kasety. Ona chce posluchac muzyki z radia a ja chce minimalnym kosztem jej to zapewnic oczywiscie maksymalnie dobrze wykorzystujac budzet. Dlatego mimo ze w ogloszeniu szukam albo odseparowanego albo coxow to z wygody wole coxy. Nie szukamy sceny. Wiem ze z takim zalorzeniem mozna napisac kup co kolwiek i tak grajac w nogi nie zobaczysz roznicy i moze troche prwdy w tym jest ale nie do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Civicu byłej założyłem normalne pierścienie z mdf'u (chyba 16mm) i włożyłem Amy :) Po założeniu fabrycznej maskownicy wszystko jest git :) Oczywiście trzeba było powiększyć otwór w samych drzwiach bo seryjnie były małe elipsy :) Co do technologicznych "dziór" to jest tam jednak trochę powierzchni do załatania. Co do seryjnych kabli to chyba była jakaś kostka ale musiał bym to jutro sprawdzić bo gdzieś jeszcze mam w gratach te ori głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojim byłym EG4 dawałem PB S-6c na dystansie 18mm i bez problemu również, jak kupiłem samochód to były tam jakieś devile 13cm bez dystansu, co do elips to chyba komuś się pomyliło z Mazdą bo tam owszem były albo ktoś włożył nie fabryczny rozmiar głośników i przez to ta pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok byly 13cm pioneery. Ciekawy dzwieki z nich sie wydobywal. Górne zawieszenie wyparowalo w 90% z jednego i drugiego a kosze zardzewialy:D

High endowy system zamontowany -  JBL CS6 na dystansach bassera + zaklejone mata otwory lekko wzmocnione plytkami z PCV :D Pod 6Watowym radiem blizej nie okreslonuym seryjnym kaseciakiem :D Kierowniczka zadowolona ze nie pierdzi wiec cel osiagniety chociaz pierwsze wrazenia po odsluchu zostalem zawolany i uslyszalem -" Coś tak jak by jednak pierdzialo" volume na prawie max bas wysterowany na 90% i zdziwienie w oczach ze radio nie dalo rady zagrac bez przesteru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...