Skocz do zawartości

earthquake db 10 skrzynia z BR z portem szczelinowym


Pawel BMW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam ten glosnik w wersji czarnej mam go 6 lat, gral w zamknietej 19l teraz mam 24l, mam torche mdf i mysle zeby zrobic skrzynie BR tyle ze nietypowa, producent zalec wysokosc 29cm szerokosc 37cm gkebokosc 34cm dla plyty 18mm,przerobilem wymiary pod moj bagaznik, wysokosc 40cm szer 40 dol 30 gora 15 taki litraz sie zgadza, ten sam co producent, moja skrzynka bedzie z mdf 16mm,

problem mam z portem bas refleks, u mnie sie zmienila szerokosc skrzynki i nie wiem jak to teraz obiczyc zeby pasowalo, przednie i tylnia scianka bedzie pod katem, port ma byc u gory

http://img229.imageshack.us/img229/2619/db125em9.th.jpg

 

czy ktos jest w stanie mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam napisane wymiary portu: 10", 1", 8". Przelicz to sobie na litry i później w swojej skrzynce zrób port o takim samym litrażu..

 

Tylko teraz czy port ma się rozszerzać razem ze skrzynią czy nie. Bo jeślii nie to znaczy że w środku będą dodatkowe płyty, których objętość trzeba by policzyć i dodać tyle do do litrażu skrzyni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

skrzynie zrobilem, wyszla 25 litrow, no i kicha pany,

jest to raczej wersja SPL mi chodzi o low pas,

chce zrobic teraz skrzynke duza BR o pojemnosci 1.25ft3 czyli 35.4 L,

pytanie czy do tej pojemnosci musze dodac objetosc ktora zajmuje port i glosnik??

jaki wymiar powinien miec port do takiej skrzynki,

mysle ze strojenie do niskiego basu powinno byc 35-38hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel BMW, zeby w tej piekniej skrzynce zrobic port o jakim myslisz to masz szerokosc skrzyni 600mm..Jak marzy ci sie taka niska czestotliwosc(chociaz producent zaleca wyzsza) to musisz wzias jedno pod uwage. Przy zmniejszaniu czestoliwosci nalezy zwezszyc otwór BR dla seryjnej skrzyni ktora ma strojenie na prawie 50hz jest inny otwor a jak chcesz zmniejszyc strojenie port musisz zwezyc.. W szkrzyni ktora by pasowała pod twoje wymagania litrazowe, skrzynce rozszerzonej do 60cm, port BR miałby wymiary 568mm głebokosc portu wynosiła by 9mm..

Ale wezmy pod uwage ze port przy zmianie czestotliwosci nalezy zwezyc a zwezajac 9mm to juz bedziesz miał mały problemik Owszem da sie to zrobic ale w przy tym glosniku szczelina ktora ma miec 568mm długosci szczelina moze miec okolo 5mm

W koncu jest to glosnik 10" ktory nie ma duzego skoku, i jest bardziej przystosowany do muzyczki disco, dlatego producent stosował strojenie wyzsze a nie 35hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img196.imageshack.us/img196/8958/db101215.jpg

 

tu jest podana skrzynia do nowszej wersji glosnika, tyle ze z portem okraglym, strojenie podaja na 35hz

do mojej skrzynki o szer 40 i wys 40 litraz 38L mam zastosowac port podany w pierwszym poscie?? 25cm szer 2.5cm szerokosc i 20cm dlugosc??

skrzynka ma sie nadawc do kazdej muzy w sumie, tyle ze chce wiecej cisnienia niz z zamknietej, skrzynka gra w kombi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego chcesz słuchac glownie? Nie mysl ze jak zejdziesz w skrzyni na 35hz to bedziesz miał mega cisnienie. Moze i on pracuje na 35hz.. ale przy nizszym cisnieniu..Przeciez spada mu skutecznosc!

Osobiscie ja bym stroil na 40-45litrów miałbym lepszy kick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamknieta 24l wszytko pieknie schodzi nisko, ale chcialbym wiecej :zly: dlatego chce zakombinowac z BR perwsza skrzynia BR niewypal, ale z drugiej strony chcialbym zeby mial 35l maks, uzywam auta do roboty i miejsce w bagazniku bardzo potrzebne, moze zrezygnuje i zakupie re 12 sr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam SR12D2. Siedzial caly czas w closecie 21 netto, i jak trzeba to lupnie. Dla ciekawosci zrobilem wlasnie (przedwczraj skonczylem) skrzynie BR 37L/44hz i .... jest wieksze cisnienie wieksze tupniecie ciezar na piersi ...ale mnie osobicie bardziej sie jednak podobal w closecie. No i ja tez czesto potrzebuje bagaznika i closecik ladnie z boku sobie stoi i broi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...