Skocz do zawartości

Monitory w zagłówkach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo kiepsko szukam, albo to bardo niepopularny temat na forum... ;)

 

Po ostatniej wyprawie nad morze z małymi bąblami z tyłu zapragnąłem mieć monitory w zagłówkach. Próbuję teraz rozpoznać temat, ale jakoś bez sukcesu.

Założenie na razie mam takie, że sygnał video szedłby prosto z radia, a dźwięk z głośników fabryxznych w półce. Wydaje mi się wiec, że wystarczyłyby najtańsze możliwe monitory, byle by rozdzielczość była znośna. Mam rację, czy niekoniecznie?

No i kwestia sensownego zamontowania/ukrycia tego w zagłówkach - będę wdzięczny za jakieś przemyślenia. Najlepiej na bazie własnych doświadczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie własnych doświadczeń... :) Zamontuj jedno dvd 10" podsufitowe i będzie z głowy źródło, montaż itp. Dźwięk idzie z ori głośniczków, lub jeśli chcesz mieć ciszę poprzez słuchawki bezprzewodowe Irda. 

 

O np coś takiego:

 

http://allegro.pl/audiomedia-amv108f-monitor-podsufitowy-tychy-i3302988616.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi także i coś takiego po głowie ;)

Miałem takie wątpliwości:

 

1. Czy rozłożony monitor nie będzie zasłaniał widoku we wstecznym?

2. Czy widok z prawego i lewego miesca na tylnej kanapie będzie wystarczająco dobry, czy jedynie pośrodku?

3. Czy montaż byłby do podsufitki, czy do "czegoś przymocowanego od spodu do blachy sufitu"?

4. Czy obsługa przez pasażera z przodu będzie możliwa w trakcie jazdy (bez akrobacji cyrkowych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


1. Czy rozłożony monitor nie będzie zasłaniał widoku we wstecznym?

Nie jest żle, nadal widać co się dzieje, może nie idealnie, ale widać co jedzie i gdzie jedzie za Tobą.

 

 


2. Czy widok z prawego i lewego miesca na tylnej kanapie będzie wystarczająco dobry, czy jedynie pośrodku?

 

Jest zupełnie ok niezależnie od miejsca kąt pod jakim się ogląda nie jest duży.

 

 

 


3. Czy montaż byłby do podsufitki, czy do "czegoś przymocowanego od spodu do blachy sufitu"?

 

Jeśli masz szyber to ori ramkę metalową mocujesz pod podsufitkę ( w niem tylko robisz w otworki na śrubki i jeden na przejście kabla zasilającego) , następnie na to przychodzi podsufitka i monitor przykręcany na śruby do swojej ramki. Jeśli nie ma trzeba spojrzeć do czego ją przykręcić.

 

 

 


4. Czy obsługa przez pasażera z przodu będzie możliwa w trakcie jazdy (bez akrobacji cyrkowych)?

 

Przycisków tam aż... trzy na krzyż, więc idzie normalnie dosięgnąć i włączyć to co potrzeba.

 

Daj mi kilka minut zrobię parę foto jak to się ma na żywo odnośnie Twoich pytań. Szkoda paplaniny rzucisz okiem i ocenisz co i jak.


Jeśli chodzi o widok z lusterka to wygląda to tak, przy otwartym monitorze:

 

post-4530-0-17743000-1372698627_thumb.jpg

 

to jest widok przy monitorze 10" ale ten , który Ci podesłałem w linku ma 8" więc będzie więcej a i na żywo widać więcej niż na foto, więc co prawda nie prima sort widoczność ,ale widać czy coś jedzie i co jedzie.

 

To foto to widok przy monitorze ustawionym na wprost z miejsca prawego pasażera na tylnej kanapie, jak widać zero problemu z kątem patrzenia, monitor zaś ma regulację prawo-lewo na przegubie jeśli ktoś zechce.

 

post-4530-0-65154300-1372698628_thumb.jpg

 

Masz 910 kę więc albo możesz puścić bajkę/film/muzykę itp z napędu w monitorze np przez słuchawki dzieciakom a sam sobie słuchasz radio z przodu, lub wykorzystać funkcję Rear Entertaiment ze swojej stacji tak jak widać tutaj czyli jest jednym rca sygnał wysłany na monitor z tyłu. Stacja daje również możliwość puszczenia i sterowania filmem z jej poziomu i napędu, na monitor na suficie ( Twoje pytanie o sterowanie) Ty zaś przełączasz się z zestawem przednim np na stację radiową. Auto jest dzielone wtedy na dwie strefy rozrywki.

 

post-4530-0-86154200-1372698629_thumb.jpg

 

to zaś taki ogólny widok miejsca gdzie najwygodniej zamontować stację (mniej więcej wyszło mi na wysokości trzeciego pasażera między przednimi oparciami).

 

post-4530-0-12589400-1372698631_thumb.jpg

 

Mam nadzieję ,że to trochę rozjaśniło. Myślę ,że to łatwiejsze do montażu własnym sumptem niż estetyczny montaż dwóch monitorów w zagłówki, finansowo chyba również wychodzi podobnie a może nawet taniej? Stację tą na foto kupiłem używaną za śmieszną kwotę 350 zł ze słuchawkami i pilotem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory w zagłówkach to też więcej zmartwienia na parkingu - trudno to zamaskować, a pod sufit (chyba?) złodzieje aż tak nie patrzą...

Truck - dzięki za fotki, mam już pogląd ;)

 

Zastanawiam się jaki sygnał video daje 910ka na wyjściu rca. Jeśli na wyjściu jest 800x480 (tak, jak na radiu), to monitorek o innej rozdzielczości przeskaluje, czy doda ramkę?
Przejrzałem podsufitówki na allegro, cenowo/rozmiarowo wpadł mi w oko taki:

http://allegro.pl/nvox-monitor-podsufitowy-lcd-11-tv-usb-sd-fv-i3334522897.html

i taki:

http://allegro.pl/nvox-monitor-podsufitowy-lcd-12-ir-fv-wro-i3343235754.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zastanawiam się jaki sygnał video daje 910ka na wyjściu rca. Jeśli na wyjściu jest 800x480 (tak, jak na radiu), to monitorek o innej rozdzielczości przeskaluje, czy doda ramkę?

 

Nie mam zielonego pojęcia... :) Ale czy to w przypadku F1 w Bmce czy 800ki(z tego co patrzyłem to w zasadzie bliźniaczej parametrami poza BT i Navi już na pokładzie) do 910ki nie występują żadne paski, obraz jest albo dopasowany albo skalowany, nie było problemów więc nie wnikałem. :)

 

Co do obu propozycji to żadna z nich nie jest wyposażona w niezależny napęd jak Audiomedia. Niby szczegół gdyż możesz puścić sygnał ze stacji ale.... co jeśli dzieciaki chcą bajkę na dvd a Ty nie stację radiową a także po cichu jakąś muzyczkę na cd? :)

Druga kwestia to wielkość monitora... Uwierz mi na słowo optymalną wielkością jest max 10 "(najlepiej 8") to już z tej odległości z jakiej się ogląda naprawdę duży ekran, dlatego w audi montowałem go max wysunięty w przód. W Bmce mam 8" i wydaje się optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...