Skocz do zawartości

Uszczelnienie glosnika


luk_20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Dystans - głośnik -> wystarczy równa powierzchnia dystansu do, której solidnie dokręcimy głosnik.
Zgadza się, jeżeli głośnik ma kosz z blachy która się nie wygina(albo kosz to odlew jakiegoś stopu i jest sztywny) albo jest to nówka bez pokrzywień po poprzednim właścicielu. W przedziwnym razie, można dać wąski pasek maty do głuszenia lub piankę panelową i też daje rade. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem taśmę dwustronną i jest elegancko :)

 

No bo znajomy jak sobie wygluszal to czyms dystans uszczelniel do drzwi oprucz wkretow, jakas czarna maz twarda. Ale nie mam jak sie go spytac...Bo tez mial taki problem. A moze sylikon do okien bd dobry? albo jakis klej zywiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet  tym temacie http://www.strefacaraudio.pl/topic/34947-honda-crx-delsol-esi/?do=findComment&comment=362619 masz zdjęcia jak przymocowany jest dystans. jeżeli zrobisz tak, dobrze dokręcając to będzie szczelnie, jak nie to daj jeszcze warstwe maty w koło dystansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sinuslive.pl/product_info_lightbox.php?products_id=496 ja używam to, przy mocowaniu dystansu bardzo ważne jest zrobienie odprowadzenia wody... zwykle większość pseudo montażystów na to nie zwraca uwagi nie mówiąc już o uszczelce pomiędzy głośnikiem a tapicerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... W przedziwnym razie, można dać wąski pasek maty do głuszenia lub piankę panelową i też daje rade.

 

Z ta matą to uważaj bo jest na tyle sztywna ze dokrecając głośnik możesz kosz pokrzywic. Znam z autopsji :rotfl: i never again maty pod głośnik. Teraz pod głośnik czy woofer czy suba daje zawsze cienką uszczelke piankową (wielorazowego użytku) lub gąbkową (raz głośnik odkręcasz i do wymiany) do okien na metry za grosze :) Można kupić w każdym OBI, Casto itp

 

Samoprzylepna i miękka. Nawet głośniki z miękkimi koszami są bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


do okien
A myslisz że pod moim STXem w subie co jest dane?? :) Ale polecam jednak nie takie odstające mocno uszczelki do okien a takie płaskie, sa również miekkie i lepiej się spasowuje wszystko. Ogólnie z uszczelnieniem głośnika nie miałem jakiś problemów nigdy... 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie miałem. Nawet jak kosz pogiąłem to nie miałem problemów :rotfl:

 

Uszczelek cienkich w handlu jak "mrówków" :wink:

 

Jak nie miałem na stanie żadnej to cienka warswa silikonu, potem palec w wodę z płynem do mycia naczyń i wygładzone palcem równo i na wysoki połysk :rotfl: i jest wiecznie :D do tej pory tak mam na połączeniu pierścienia i dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...