Skocz do zawartości

Aparat foto lustrzanka do ok 600-700zł


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikon D80 kupisz spokojnie poniżej 700zł i do tego obiektyw z takim zakresem jaki będzie Ci najbardziej potrzebny. Za 1000zł będziesz miał spoko sprzęt.


i kilka fotek D80 z tamronem 55-200 za 3 stówki.

 

https://plus.google.com/u/0/photos/105187059248601989942/albums/5861199843742648049?authkey=CNa954vf04vwugE

 

Oczywiście te zdjęcia, które mi fajniej wyszły i podobają mi się. Jakby co mogę podrzucić link z większą ilością fotek z tego zestawu plus stałka 35mm 1.8 którą ostatnio kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz aparat do zdjęć obiektów w ruchu - w tym sportowych to niestety musisz trochę dozbierać. Sport to raczej półka sprzętu dla semi-profi. zwłaszcza dla obiektywów które muszą być jasne i szybkie. Paradoksalnie olympus 4/3 może być tu neizłym rozwiazaniem bo  jak wiadomo ma mniejsze kadrowanie przez co można zamontować krótszy obiektyw dajacy większe powiekszenie niż FF czy APC-s więc i jaśniejszy obiektyw co przekłada się na krótsze czasy naswietlania. kłopot pojawia się gdy takim olympusem trzeba zrobić fotę w domu lub ciasnej ulicy a one wymagają dużego odejścia. Wtedy pozostaje tylko obiektyw kitowy zakupiony z aparatem.

jak chcesz tanio robić zdjęcia sportowe to można nawet manualnym obiektywem, ale wymaga to statywu i sfokusowania w jeden punkt sceny oraz czekania az wymarzony obiekt pojawi się w tym miejscu cykając na ustawionej wcześniej ostrości i parametrach zapisu. Coś takeigo można nawet zrobić kompaktem za 70zł. Kompaktów nie polecam bo to w gruncie rzeczy rozwinięcie idiotkamery - nie nauczysz się tym robić zdjeć choćby dlatego ze większosć jak nie wszystkie nie  mają na obiektywach żadnych  podziałek mogacych dac wyobrażenie o głębi ostrosci - no chyba że mają podgląd.

aparaty z wymienną optyką (evil)to fajna rzecz o ile nie potrzeba ci wizjera (które w obecnych lustrzankach i tak są z reguły d d..y w niższych modelach) i lubisz się bawić na lcd. neistety te aparaty są za drogie jeszcze i w 600zł kupisz samo body. Za obiektyw to dasz drugie tyle i bedzie to obiektyw podstawowy. Żeby robić tele trzeba kupić porzadnego zooma i przejściówkę najczęściej. Adaptery do  Evili nie są tanie niestety ale faktem jest że evile dają duze pole do popisu z obiektywami ale  nei ma rózy bez kolców. Trzeba płacić duże pieniadze niestety za ten sprzęt.

Możesz kupić body evil z matrycą Apc-s i obiektywem kit, adapter  i do tego jakiegos zooma ale to trochę sieganie do prawej kieszeni lewą ręką. Chyba lepiej kupić lustrzanke i polować na jakiś obiektyw do sportu. Niestety  nawet za 2k sprzęt bedzie za wolny na swobodne fotografowanie sportu. Marka aparatu ma niewielkie znaczenie - w konkretnym segmencie kazda da podobne foto. kwestia rozbija się o dostępnosć i ceny obiektywów. No ale mówimy o cenie do 600zł  i złożenie za tę cenę kompletu do szybkich zdjęć z ręki jest nierealne. tu trzeba celować w wyższą półkę niestety

A generalnie to najpierw zainwestuj w statyw. Wielu początkujacych robi błąd inwestując w cuda niewidy  podczas gdy połowę ich późniejszych problemów rozwiązałby normalny statyw choć wiadomo - nie wszędzie i nie zawsze można go użyć. ja 80% zdjeć robię na statywie i nie mam problemów z zakupem drogich obiektywów bo mogę wtedy dłużej naświetlać. No ale jak jest sport , impreza na weselach to  już tutaj ni dy rydy. I mowi ci to człek który  przeszedł  wszystkie szczeble - od robienia szkoleniowych fotek aparatami typu box sprzed 80 lat do współczesnych cyfraków. jak mnie uczyli robić foty to nie pamiętam abym przez pierwsze kilka miesięcy zrobił coś z ręki. A do makro to też statyw jak najbardziej. Dawne statywy pentacona były świetne do makro - można je ustrzelić  na wiadomym portalu za neiwielkie pieniądze. Z tańszych obiektywów do sportu niezła jest "flinta" minolty ale zapomnij o szybkim autofokusie neistety. Pamiętaj - żeby zrobić dobrą fotę obiektowi w ruchu musisz ustawić bardzo krótki czas migawki. Co się z tym wiąże to nietrudno chyba sobie dopowiedzieć

Pozdro

 

dopisze jeszcze. każdy aparat szumi. Jeden mniej drugi wiecej. jak sie robi tanim aparatem foty na wysokim iso to zawsze bedą szumy chyba ze zrobimy to samo zdjecie na niskim iso z dłuższym czasem naświetlania. A co do szerokich katow to do aparatow cyfrowych szerokie katy i fisheye to tylko dedykowane do cyfraków. Obiektyw szerokokątny z aparatu analogowego choćby to był rokkor albo inne cudo sprzed lat zamieni się w denko musztardowki na nowym cyfraku. Dlatego też szeroki kat to neistety zostaje obiekty kupiony z aparatem w komplecie albo kupowanie  osobnego szkiełka - najczęściej  w granicach 1000pln najtaniej :-). ja prywatnie lubie bawić się obiektywami i nie lubię drozyzny wiec  sony/minolta jak chodzi o obiektywy z AF i pentax za manualne ale co kto woli. Amatorów nikona i canona jest tyle ze ustrzelenie czegokolwiek  w okazyjnej cenie to duża sztuka. Wymieniany tu k10d to dobry sprzęt ale obiektywów z autofokusem do pentaxa nie ma w dużym wyborze i są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniany tu k10d to dobry sprzęt ale obiektywów z autofokusem do pentaxa nie ma w dużym wyborze i są drogie.

To mit powtarzany przez Nikoniarzy i kanonierów :P

Sprawdzałem ceny nowych obiektywów z niskiej półki czyli do 2k plnów są niemal identyczne (sprawdziłem standardowy zestaw: 50mm 1.4, 17-70mm 2.8 i 70-300).

Napisałem tylko w celu obalenia mitu, a nie wykazania wyższości jednej marki nad druga. Takie wywody znane są chyba "od zawsze" i pełno ich w sieci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelszu, jaki masz całkowity budżet na sprzęt foto (rozumiem że wspomniane 700 zł jest założone jedynie na body)? Jaką dyscyplinę sportową i w jakich miejscach chcesz robić zdjęcia?

Przygodę z fotografią cyfrową zaczynałem od Olympusa C3020 w roku 2002, by po kilku latach przejść przez wszystkie półki Canonowe - od trzycyfrowych, przez dwucyfrowe, do obecnie jednocyfrowych. Do tego w skrzyni leży 8 obiektywów systemowych, a przez ręcę przewinęło mi się jeszcze kilka kolejnych. Jakieś rozeznanie w możliwościach sprzętu więc mam. Pytaj śmiało o szczegóły. Zacznijmy od podstawowego pytania - masz aspiracje fotograficzne czy po prostu zamarzyłeś sobie robić sporadycznie kilka zdjęć lepszych jakościowo niż wypłodzone z kompaktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie może uda Ci się kupić Canona 500D (http://allegro.pl/canon-eos-500d-obiektyw-canon-efss-18-55-mm-zobacz-i3362209859.htmlhttp://allegro.pl/canon-500d-ef-s-18-55mm-is-torba-i3358238700.html). Jeżeli będziesz miał możliwość podejścia do tancerza/tancerki stosunkowo blisko, dokupisz sobie Canon 50/1.8 II za ok. 250-300 zł (używany). Żeby nie nadwyrężyć zbyt mocno budżetu możesz ew. szukać 400D/450D, jednak stracisz m. in. możliwość nagrywania filmów. Porównanie wszystkich trzech: http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=3&add0=329&add1=596&add2=755. Do czułości ISO800 wszystkie wspomniane korpusy zachowują przyzwoitą jakość, ISO1600 też jest używalne. Zakup tej stosunkowo jasnej 50-tki gorąco polecam. Jak na szkło za te pieniądze (choć szkło to dużo powiedziane, bo jest tam sam plastik :) ) daje naprawdę satysfakcjonujące efekty. Przede wszystkim jasność f/1.8 daje Ci możliwość skrócenia czasu migawki o 3 EV (tj. 8 razy, np. z 1/15s do 1/125s) w stosunku do kitowego zooma, a przy fotografowaniu ruchu jest to niezwykle istotne. Komfortu i pewności w wykonywaniu zdjęć tym sprzętem mieć nie będziesz, ale powinieneś być zadowolony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie, że jest doskonały, a już w szczególności maksymalnie otwarty, ale z pewnością stosunek cena/jakość ma jak najbardziej zadowalający. No i ma jednak możliwość otwarcia go do 1.8, a zdjęcie np. na potrzeby internetu i oglądania na max 2 MPix monitorze będzie wystarczającej jakości. Pamiętaj wciąż o limicie gotówkowym autora wątku :).

Piotrek, przy cropie z 50mm robi się przecież piękna portretowa ogniskowa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


przy cropie z 50mm robi się przecież piękna portretowa ogniskowa .

Kurcze a ja nie lubię 50mm na cropie , wole kombo 35mm na standardowy portret i 85 mm do ciasnych .

 

 

 


Nie napisałem nigdzie, że jest doskonały, a już w szczególności maksymalnie otwarty, ale z pewnością stosunek cena/jakość ma jak najbardziej zadowalający.

Nkon ma w podobnej cenie zdecydowanie lepsze 50mm :)

 

 


No i ma jednak możliwość otwarcia go do 1.8, a zdjęcie np. na potrzeby internetu i oglądania na max 2 MPix monitorze będzie wystarczającej jakości.

Dla mnie w żaden sposób nie akceptowalne ... Mydło i abberacje pod światło zjadają całą fotkę , później człowiek się wkurza że fajny kadr , ale koszt ze względu na szkło ( piszę o przedziale 1.8- 2.2 niektóre 2.5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...