Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod woofery R6A


duber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Kilka" wzmacniaczy podpinałem pod w/w przetworniki.

 

 

Czy ja neguję cokolwiek odnośnie Twoich kompetencji?

Wyraziłem swoje zdanie połączenia brzmienia serii Ultimate z brzmieniem R6A, mam prawo chyba je mieć, podobnie jak Ty posiadasz swoje na wiele innych duetów.

 

 

 

Jesteśmy na najlepszym forum tematycznym w kraju,szanujmy go i trzymajmy poziom wypowiedzi.

 

 

Gdybyś napisał swoją wypowiedż , bez tego dodatku:

 

" (...tu przerwa na :rotfl: )"

 

, a jedynie trzymając się meritum wątku, bez jakiś osobistych podjazdów czy animozji z pewnością i z mojej strony poziom by pozostał w pełni utrzymany.

Ale skoro Tobie wolno, to dlaczego mnie nie? :wink:

 

Ale szkoda przeciągania linki, reasumując myślę ,że DLSy linii Ultimate z racji swojej muzykalności i sporej dawki ciepła grają ciekawie w połączeniu ze żródłami Alpine, lub też z przetwornikami naturalnie lubiącymi sobie podostrzyć, twardo grajacymi wooferami etc... Łagodzą je i wychodzi fajne granie.

 

R6A moim zdaniem dlatego ciekawie mógł zabrzmieć z PG, gdyż na tle innych pieców made in USA, które miałem/mam okazję posiadać(choć wiem ,że Ty miałeś tego więcej przez mijające lata) wyróżnia się dość jasnym chłodnym brzmieniem za to pełnym treści co może dać lepszy efekt niż zaserwowanie u Dubera typowego "ZEDa" , który jeszcze bardziej uwydatni przyklejoną tym wooferom łatkę czyli "łupią" i co jeszce? "No łupią" , dobrze wiesz ,że te woofery w zależności od aplikacji potrafią się pokazać tak jako typowy tłuczek jak i zagrać naprawdę b. ale to bardzo przyzwoicie i fajnie.

 

Zupełnie świadomie zaproponowałem ten a nie inny piec, tak aby te R6ki u Dubera nie robiły za podwójną parę tłuczków do mielenia boczkami, co dawało się odczuć w poprzednim aucie a pójść w kierunku wyciągnięcia czegoś innego z nich. Przecież leży u mnie pół szafy Hifonów od ZEDa, a także Gielki,Blade i inne a mimo to pomyślałem właśnie o PG.

 

Jeśli się nie zgadzasz z czymkolwiek co napisałem to śmiało, poznam Twoje zdanie , może czegoś się dowiem nowego, ale... Bez szpilek Radek bo wiesz już od dawna ,że tego nie trawię i zawsze wychodzi z tego chryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jedynie trzymając się meritum wątku, bez jakiś osobistych podjazdów czy animozji z pewnością i z mojej strony poziom by pozostał w pełni utrzymany.

 

Ale skoro Tobie wolno, to dlaczego mnie nie?

Mi wolno dokładnie tyle samo co Tobie.Obaj mamy obowiązek przestrzegania regulaminu forum i kultury osobistej.

Nie rozumiesz dalej o co mi chodziło.Napisałeś kompletną bzdurę o głośnikach,którym akurat "kicka i wigoru" mogą pozazdrościć dużo droższe konstrukcje.Takich,które dorównają im kroku w tym zagadnieniu jest niewiele.

Tylko tego dotyczył mój pierwszy post w tym temacie!

Twój poziom i sposób wypowiedzi jest znany i nic mi do tego(to zadanie moderatorów). Zazwyczaj omijam podobne wypowiedzi ale jak widzisz czasem na ewidentną bzdurę reaguję.Pomyśl o "świerzynkach" na forum,które wejdą i poczytają takie ciekawostki.Potem przyklepują je na inne mniejsze fora.Pomyślą gościu ma tysiące postów to musi mieć olbrzymią wiedzę.Skąd mogą wiedzieć że naklepał je w rok po tym jak zaczął przygodę z CA.

ps.Nie odbieraj tego osobiście,mocno uogólniłem.

 

Głównym problemem każdego głośnika nie jest pod jaki wzmacniacz zostanie podłączony a od wiedzy montażysty,który ten głośnik aplikuje(montaż,strojenie,odpowiedni dobór reszty głośników oraz wzmacniacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mi wolno dokładnie tyle samo co Tobie.Obaj mamy obowiązek przestrzegania regulaminu forum i kultury osobistej.

Oczywiście. Pełna zgoda.

Rozumiem ,że Ty zawsze trzymasz ścisły fason i trzymasz się regulaminu co do joty? Jeśli tak, to przepraszam, mea culpa.

 

 


Nie rozumiesz dalej o co mi chodziło.Napisałeś kompletną bzdurę o głośnikach,którym akurat "kicka i wigoru"

Ty się skupiłeś na technice a ja na ich brzmieniu, które jest ciepłe.

 

 


Twój poziom i sposób wypowiedzi jest znany i nic mi do tego(to zadanie moderatorów).

Twój również, Twoja racja musi być zawsze Twojsza niż mońsza... Oazą spokoju raczej Radek nie jesteś. Ale nie chce mi się przeciągać liny, więc przyjmijmy ,że mój poziom wypowiedzi, jest znacznie poniżej regulaminowego czy a zwłaszcza Twojego. Ponownie mea culpa.

 

 


Pomyśl o "świerzynkach" na forum,które wejdą i poczytają takie ciekawostki.Potem przyklepują je na inne mniejsze fora.

Nie takie hiciory powielają na innych forach, jak choćby "brak prądu... kondensator Cię uleczy:... Matką Teresą nie jestem , mam prawo posiadać swoje opinie, jak każdy użytkownik forum.Już Ci napisałem masz prawo uważać co innego, ba uważać ,że moje zdanie to bzdura. Ja to szanuję, wolny kraj, cenzury nie mamy.

 

 


Skąd mogą wiedzieć że naklepał je w rok po tym jak zaczął przygodę z CA.

Gwoli ścisłości, CA na trochę poważniej interesuję się od 5ciu lat, zaś na SCA jestem od lat trzech, a ,że wcześniej głowy nie wychylałem..? Nie znaczy ,że nic nie słuchałem czy nie interesowałem się.

Równie dobrze , za miesiąc mogę przepaść znowu na dwa lata i zając się czymś innym, przecież to pasja a nie kołchoz

 

 


ps.Nie odbieraj tego osobiście,mocno uogólniłem.

Nie odbieram, już dawno się przyzwyczaiłem ,że "lubimy się" na twardy sposób. Taka karma. :)

Tak. Dość mocno z tym rokiem uogólniłeś. I nie uzurpuję sobie prawa do piewcy jedynej prawdy objawionej, postów jest ile jest, mam z tego powodu kazać wymazać licznik aby samopoczucie się komuś poprawiło? :chytry:

 

 


Głównym problemem każdego głośnika nie jest pod jaki wzmacniacz zostanie podłączony a od wiedzy montażysty,który ten głośnik aplikuje(montaż,strojenie,odpowiedni dobór reszty głośników oraz wzmacniacza).

Owszem, ale montażysta z doświadczeniem również zupełnie świadomie poza aplikacją zgodnie ze sztuką i strojeniem , operuje takim doborem komponentów aby uzyskać efekt zamierzony przez siebie/klienta. Zasada jest prosta i doskonale ją znasz. Rozmowa-oczekiwania->klocki->poprawna aplikacja->strojenie.

 

A co do tematu R6A, to naprawdę sądzę, że mogą zagrać ciekawiej , pod jakimś chłodniejszym, zwartym brzmieniowo piecem z dobrą kontrolą(nie koniecznie o brzmieniu A3ki), bo skoro Duber chce je spiąć w 2 ohm to także dość istotny aspekt, aby wzmacniacz poza wydoleniem z mocą na dwie sztuki wooferów, lubiących dostać prądu, nie pogubił się z tym ze względu na obniżoną impedancję.

Tyle z mojej strony, chętnie poczytam dalszą dyskusję już z boku, może dowiem się czegoś ciekawego. Przecież Ty wiesz wszystko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty skupiłeś sie na brzmieniu? Kluchowatość, jak je określiłeś, to akurat cecha rozlazłości w graniu. Chyba naprawde boszmanem zasilane były odsłuchiwane przez Ciebie ersześća Marcinie i taki PG faktycznie może być zauważalnym skokiem jakościowym.

Powtarzam - jakiś RF byłby dobrym wyborem. Mam power 800.2 (nie na sprzedaż :D ) i r6a napędza mistrzowsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo niechęci odpiszę jeszcze tym razem...efekt grochu o ścianę.

 

 


Ty się skupiłeś na technice a ja na ich brzmieniu

Tu Cię zmartwię bo jest zupełnie odwrotnie.

 

 


Rozumiem ,że Ty zawsze trzymasz ścisły fason i trzymasz się regulaminu co do joty?

Przynajmniej się staram,czasem mnie poniesie gdy ktoś wypisuje bzdury.

 

 


Nie takie hiciory powielają na innych forach

Z tego powodu zabrałem głos,nie jak inni co olewają.

 

 


Nie odbieram, już dawno się przyzwyczaiłem ,że "lubimy się" na twardy sposób.

Nie rozumiem czemu operujesz liczbą mnogą.Chyba nie sądzisz że odezwałem się w temacie dlatego że to Ty napisałeś tą bzdurę!

 

 


Tak. Dość mocno z tym rokiem uogólniłeś

Wyraźnie to napisałem że uogólniam i biorę pod uwagę większość świeżych userów.Nie potrzebne mi Twoje tłumaczenie.

 

 


A co do tematu R6A, to naprawdę sądzę...

...że zamiast jednego "rarytasa" powinieneś kupić te wooferki.Wsadź do auta,poświęć czas i spróbuj wyciągnąć ciekawe brzmienie.Potem opisz wyciągnięte wnioski na forach.

 

Koniec odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegroszu wisi fajny AA 200.2 :) - kontroli i dynamiki nie powinno braknąć.

200W@2Ohm

 

Testowalem polaczenie AA 50HC + R6a - dość neutralnie z minimalną skłonnością ku delikatnemu ociepleniu dołu (w moim systemie).

Również mogę polecic - tym bardziej ze seria HC lubi niskie impedancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...