Skocz do zawartości

Zabudowa bagażnika Mondeo MK3 Hatchback


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

 

Tak sobie siedze i tworzę, całe audio od podstaw. Generalnie chodzi o to by tym razem miało to ład i skład.

Wczesniej było i se leżało w bagażniku: Audison LRX 1.2 i JVC4kanały 4x100W w RMS

 

Potrzebuję porady, propozycji na zabudowę bagażnika. NIe chcę extremum z plazmami i lejącą się wodą po nagich kobietach. Chciałbym aby było schludnie i czysto.

 

Udało mi się wkońcu skompletować:

DLS A2 - średniaki (w planie) i tweetery (Hertz HT25), w tym przypadku zostaną zbudowane słupki na glośniki  wraz zegarami elektronicznymi (niestety muszę je mieć aby nie przeładować turbiny).

DLS A3 - woofery Hertz HSK w drzwiach

DLS A6 - Skrzynia Lanzar Optidive 900Ww RMS

Procesor Alpina h600

Kondensator 3F

 

wyjscie oczywiście po optyku z IVA-106

 

Czy uważacie aby z czegoś zrezygnować, bo będzie tylk ozajmowało miejsce? Czy można pobawić się tym zestawem...?

Za wszelkie rady dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal kondzioł a daj grubsze przewody.Ja w swoim mam 50mm2 spawalnicze.Sporo roboty ale da się.

wywalić kondka całkowicie? ale to się wiąże ze spadkami napięcia?

 

No właśnie w mondeo jest problem z przeprowadzeniem grubych kabli pod siedzeniami.. zastosuje 2x25mm2 na zasilaniu...

jeszcze jedna rzecz...

 

oprócz pomocy w zabudowie, potrzebuję info.. czy mogę zabudować głośniki nad zegarami... poniżej foto zegarów..

 

http://imageshack.us/a/img687/2675/459080517mja8826122721l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie przecież dasz w próg. U mnie 50 na styk weszła tak że spinki dobrze trzymają plastik.Problem jest na ścianie grodziowej z przepustem.A co do kondka to weź pod uwagę że on Ci prądu nie nabucha, przed spadkami chronią przewody odpowiedniej średnicy. Popraw na pewno zasilanie z altka do aku i masy przy silniku bo fabrycznie są tam kabelki koło 6mm2.Zmiana tych przewodów jest prosta, wystarczy dostęp do kanału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie.. przybyłem z banicji... ale jakże pouczającej :)

 

Zatem wszystko idzie ku dobremu, czyli kompletowanie sprzętu dobiegło końca.. teraz plan i robota.

 

Słupki, tak jak pisałem , jeden zegar będzie przeniesiony w górę, a co za tym idzie w dolnej części słupka bedzie średniak UP2.5i oraz tweeter HT25.

 

Zabudowa bagażnika, wyjdzie w praniu, musze kupić dużo drewna.. zmian będzie zapewne nieskończona ilość...

 

To do dzieła panowie:)

 

Dziękuję za uwagi apropois masy auta i przewodów na alternatorze, jak najbardziej uwzględnie w tym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że mogę tu napisać na temat inny niż CarAudio..

 

Mod Podstawowy: Turbo Hybryda, Duzy IC (lipiec - w planach wymiana rur na 2''), wydech 3'' .... 200KM i 470Nm, niestety nie możliwe jest znalezienie wtryskow o większej wydajności z normą euro4...gdyby takowe były to w zasięgu ręki jest 230-240KM.

Aby to wszystko wychamować, na przód wjadą we wtorek zaciski BREMBO 4tłoczkowe od BMW e38 i tarcze Brembo od Focusa RS 330mm, masywne i dość duuuże...

 

 

Co do CarAudio, niestety kolega porkis miał racje.. pewnie ukończe projekt na wiosnę 2014 :rotfl: ilekroć podejdę do auta, koncepcje się zmieniają.. jedno jest pewne, głośniki TW i Średnie idą w słupki, przeniesienie jednego zegara do góry... no i największy problem to zabudowa bagażnika.. co chwilę inna koncepcja :lamer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...