Skocz do zawartości

KENWOOD KMM-357SD Potrzebna opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakup KENWOOD KMM-357SD, na forach za dużo nie piszą na temat tego modelu.

Pytania do osób które miały okazje zetknąć  się z tym radyjkiem. Jak oceniacie ten model

w porwaniu do innych radyjek np. Alpine 9853?

 

tylko ma mankament ze nie ma mechanizmu cd!

 

Czy warto go kupić w tej kategorii cenowej?

 

z góry dziękuje za porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy kupić nowego Fiata CienkoCienko czy używanego mercedesa

 

 


to aż taka różnica?czyli alpine?

Dla żony na zakupy lub do nie wiem, jeżdżenia po podwórku - jak najbardziej CienkoCienko :)

Podstawowe pytanie - czy wykorzystasz i potrzebujesz możliwości wypasionego Alpine ? Bo bez sensu kupować taki sprzęt, żeby podłączyć "jajka" w tylnej półce pod radio. Sprawdź co oba modele oferują i co bardziej ci się przyda, czy zamierzasz w jakiś sposób rozbudowywać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak.zakupiłem na dniach zestaw odseparowany diora gds 1607 który będzie podpięty pod wzmacniacz dwukanałowy(NA RAZIE) Blaupunkt GTA 260,w przyszłości może zakupie do bagażnika jeszcze jakąś skrzynkę ale najpierw zobaczę jak to będzie grało

 

drzwi oczywiście wygłuszone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zamieszczam swoją opinię o tym modelu radia i ciekawe jestem czy ktoś z Was miał podobne kłopoty jak ja, ponieważ nie wiem czy jest sens to reklamować:

kupiłem radio przede wszystkim ze względu na obsługę kart SD. Niestety - tutaj zupełne rozczarowanie. co trzecia średnio mp3 po prostu nie działa! zazwyczaj dotyczy to lepszych jakościowo mp3 po 320kbps. ta sama karta włożona w czytnik i podłączona przez port USB do radia działa bez zastrzeżeń. więc ewidentnie jest to czytnik. na dodatek radio nie radzi sobie z plikami WMA, nawet przez port USB - które powinno czytać bez problemu wg producenta. Wg producenta i specyfikacji nie ma żadnego słowa o ograniczeniach względem odczytu plików.
Jakość dźwięku i możliwości sterowania parametrami tonów niskich/średnich/wysokich jest b. dobra.
Dla użytkowników chcących cieszyć się pełną funkcjonalnością odczytu cyfrowych nośników SD - to kompletna klapa.

jakie są wasze doświadczenia z tym modelem? ja jestem rozczarowany po prostu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam może ewentualnie do sprawdzenia.

 

Inne problemy jakie mogą wystąpić to karta SD. Pytanie czy jest Oryginalna w 100%. Chodzi mi o to że bywają karty które mają wirtualne pamięci. Karta niby ma 8gb a fizycznie ma 2-4gb a reszta jest wirtualna. Zapisać-zapisze, na komputerze potrafi odczytać odtworzyć, a na radiu-ma problemy.

Inna sprawa-przeformatuj SD na Fat 16 celem sprawdzenia czynności czytania. 

Sprawdzić prawdziwość SD - odpowiednim programem.

Ja kupiłem Flash Disc 32gb który system mi nie chciał robić zapisu danych z testem.Tani dysk, za 40zł, okazało się że ma 8.11gb pamięci, a system widział 33.2gb

Po zakupie "leszej" karty- Kopia zapasowa wykonała się bez problemu wraz ze sprawdzeniem (windows 7)

 

 

 

Wracając do sprawy Sebus,a

Diora.. Wspominałem już na jednym temacie (diory) o ewentualnych problemach Kenwood-Diora.

Niech zgadne- Tweeter daje mocno w uszy? Ciekaw jestem jak to pracuje z Tym Blaupunktem. Zapewne wokal troszkę spadnie bo ta seria nie dawała już takiej klarownej fonii. Ale zapewne mogą występować zloty nietoperzy :wink:

Dobrze wstawić rezystor szeregowo za kondziem w celu zmniejszenia ewentualnie głośności tweeterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Inne problemy jakie mogą wystąpić to karta SD. Pytanie czy jest Oryginalna w 100%. Chodzi mi o to że bywają karty które mają wirtualne pamięci. Karta niby ma 8gb a fizycznie ma 2-4gb a reszta jest wirtualna. Zapisać-zapisze, na komputerze potrafi odczytać odtworzyć, a na radiu-ma problemy.

Inna sprawa-przeformatuj SD na Fat 16 celem sprawdzenia czynności czytania.

Sprawdzić prawdziwość SD - odpowiednim programem.

formatowałem i sprawdzałem różne karty SD. zwykłe SD 513Mb i 2Gb oraz SDHC 16GB ale nie potrafię zweryfikować jakiej one były jakości. wszystkie tak czy inaczej miały te same problemy po włożeniu do czytnika w radio. formatowałem je na FAT16 i na FAT32 i bez zmian. zaznaczam, że te same karty włożone w czytnik i podłączone do tego samego radia przez USB - działały bez problemów. I co dalej?

ewentualnie poleć jakiś program typowo do sprawdzania Kart SD bo ja przetestowałem parę i totalna porażka w tym temacie. będę wdzięczny za pomoc bo generalnie z radia jestem zadowolony ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a karta 512 i 2gb chodzi normalnie? Czy też nie chce czytać mp3?

 

Jeden z programów był Check Disc Flash ściągniety chyba ze strony DobreProgramy

obie karty - taki sam problem. obie natomiast podłączone przez czytnik i przez port USB - działają bez zastrzeżeń. czy to w takim razie wina czytnika w samym radiu? bo mnie się wydaje , że tak jest, skoro działa przez USB a przez slot nie chce. wygląda na to, że karty mają odpowiednią prędkość odczytu, skoro działają bez zastrzeżeń przez czytnik i port USB. Niestety nie mam naprawdę szybkiej karty SD aby to spradzić a nie chce wyrzucać na to pieniędzy aby się tylko przekonać czy zadziała (lub nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhmm.. Oddaj na serwis. Niech oni się martwią. Myślałem że może problemy z kartą. Szybkość- nie ma różnicy. Jedyne co bywają problemy to "oszukane" karty SD stad propozycja testu karty programem Check Disc Flash, ale czuje że wyjdzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...